Dainavimas medikių kasdienybei suteikia naujų spalvų

2024-01-04, Šilutės ligoninės administracijos informacija
Ansamblyje „Vaivora“ dainuoja trys Šilutės ligoninės darbuotojos: gydytoja Eglė Petrošienė (pirma iš kairės), ekonomistė Dalia Šidlauskienė (viduryje), slaugos administratorė Birutė Jurjonienė (antra iš dešinės). S. Gvildžio nuotr.
Ansamblyje „Vaivora“ dainuoja trys Šilutės ligoninės darbuotojos: gydytoja Eglė Petrošienė (pirma iš kairės), ekonomistė Dalia Šidlauskienė (viduryje), slaugos administratorė Birutė Jurjonienė (antra iš dešinės). S. Gvildžio nuotr.
Gruodžio pradžioje moterų vokalinis ansamblis „Vaivora“ šventė kūrybinės veiklos keturiasdešimtmetį. Jubiliejaus proga surengtame koncerte ansamblio dalyves sveikino kiti muzikos kolektyvai, draugai, kolegos ir visi, kurie neabejingi dainai.

Ansamblio istorija neatsiejama nuo Šilutės ligoninės. 1983-aisiais, tuometės Centrinės ligoninės vadovams kilo mintis suburti chorą. Jie ėjo į skyrius, kalbino darbuotojus – taip gimė Šilutės rajono centrinės ligoninės moterų choras. Anuomet apie 40 medicinos darbuotojų, išsirikiavusių trimis eilėmis, repetuodavo ligoninės salėje. Choras savo kūrinius atlikdavo ligoninės darbuotojams ir pacientams, dalyvaudavo respublikinėse ir pasaulinėse dainų šventėse, koncertuodavo Lietuvoje bei bičiuliams Vokietijoje.

Vykstant sveikatos priežiūros reformai, reformavosi ir choras, sumažėjo dalyvių skaičius. Prasidėjus projektinei veiklai kolektyvas tapo moterų vokaliniu ansambliu „Vaivora“. Vaivoros vardas turi prasmę, labai tinkančią medicinos darbuotojams. Tai viena iš Saulės dukrų, susijusi su šviesa, pagalba ir gyvybingumu.

Kolektyvo repertuare – pasaulietinė ir sakralinė muzika, atliekama rajono kultūros renginiuose ir bažnyčiose (Šilutės, Pagėgių, Jurbarko, Mažeikių, Šventosios bažnyčiose). Dainos mylėtojos dalyvavo ir pelnė pripažinimą įvairiuose šio žanro renginiuose.

25-erius metus ansamblis rengė sakralinės muzikos koncertus Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje.

Ansamblio narės ne tik repetuoja, koncertuoja, bet ir pramogauja, keliauja kartu. Gražūs prisiminimai iš kelionių į Paryžių, Rygą, Stokholmą, Krokuvą, Žalgirio mūšio lauko.

Jubiliejaus proga pasveikino Šilutės ligoninės vadovas

2023 m. gruodžio 8 dieną Šilutės kultūros ir pramogų centro antrojo aukšto fojė įvyko šventinis „Vaivora“ koncertas. Renginyje koncertavo ir kiti rajono muzikos kolektyvai, ansamblio nares sveikino Šilutės rajono savivaldybės, kultūros įstaigų atstovai, kolegos, draugai, šeimų nariai.

„Kiekviena upė turi savo pradžią, pabaigą ir tėkmę, tai jūsų pradžia buvo Šilutės ligoninėje, o tekate jūs į plačius vandenynus – gerą muziką ir pakilią nuotaiką skleidžiate įvairiose šventėse, konkursuose, rajoniniuose ir respublikiniuose renginiuose. Smagu matyti kolektyvą, kuris džiugina šilutiškius, reprezentuoja mūsų kraštą Lietuvoje ir užsienyje“, – ansamblio nares pasveikino ir Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus.

Šilutės ligoninės bendruomenė labai džiaugiasi ir didžiuojasi savo kolegių pasiekimais, jų gražia bendryste, lojalumu medicinos darbuotojų chorui, o kartu ir ligoninei. Kad prieš keturiasdešimt metų susibūręs kolektyvas gyvuoja iki šiol, yra ir ansamblio vadovės nuopelnas, ir narių pasiryžimas būti kartu. Tikime, kad gilias tradicijas turintis ansamblis gyvuos dar ne vieną dešimtmetį ir savo skambiais balsais džiugins tiek ligoninės bendruomenės narius, tiek kitus klausytojus.

Linkėjimai Šilutės ligoninei ir kolegoms

Nuo įkūrimo dienos iki dabar ansambliui vadovauja chorvedė Gražina Liaudanskienė ir dainuoja dvi Šilutės ligoninės medikės – gydytoja Eglė Petrošienė ir slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Dar viena ligoninės darbuotoja, ekonomistė Dalia Šidlauskienė, kartu su choru jau beveik 30 metų.

Artėjant gražiausioms metų šventėms, kalbinome ištikimiausias ansamblio „Vaivora“ nares, Šilutės ligoninės darbuotojas. Jų klausėme, ką gyvenime duoda dainavimas ir ko jos palinkėtų kolegoms bei ligoninei ateinančiais metais.

Slaugos administratorė Birutė Jurjonienė:

– Dainavimas yra mano hobis, padeda atsipalaiduoti, užmiršti rūpesčius, būdas gerai praleisti laiką, susitikti ir pabendrauti su dainuojančiais įvairių specialybių  žmonėmis. Pats dainavimas padeda įveikti blogas emocijas, ugdo kūrybiškumą, skatina tobulėjimą (mokaisi teisingai kvėpuoti, mokaisi vokalo). Dainuodama koncertų metu, jaučiu, kad ir žmonėms muzika suteikia džiaugsmo, gerumo, maloniai juos nuteikia.

Šilutės ligoninei linkiu išlikti su visais padaliniais, skyriais ir teikiamomis paslaugomis, linkiu stiprinti ambulatorinę grandį, stengtis teikti  kokybiškas paslaugas mūsų rajono ir visos Lietuvos gyventojams. Darbuotojams linkiu geranoriškumo, išminties, susikalbėjimo ir ištvermės.

Linkiu tikėjimo, kad kiti metai bus geresni.

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnybos vedėja, gydytoja Eglė Petrošienė:

– Atvažiavau dirbti į Šilutę ir pradėjau dainuoti ligoninės chore, ir taip jau keturiasdešimt metų. Pamenu, kai choras susiformavo, jį sudarė apie 40 žmonių. Turėjome įvairių koncertinių drabužių, su tautiniais kostiumais važiavome koncertuoti į Vokietiją (choras bičiuliavosi su vokiečių vyrų choru). Kai 40 žmonių uždainuodavo, būdavo įspūdinga – sklisdavo stiprus garsas…

Ką man duoda dainavimas? Galiu būti labiausiai pavargusi po darbo dienos, bet kai ateinu į repeticiją, padainuoju, nuovargis dingsta. Dirbdama būnu susitelkusi į pacientų sveikatos problemas, medicininės dokumentacijos pildymą, tai veiklos pakeitimas atpalaiduoja. Po repeticijos jaučiuosi pailsėjusi, namo grįžtu visai kitokios nuotaikos.

Šilutės ligoninė - tai mano pirmoji darbovietė. Labai myliu ligoninę miestelio pakraštyje ir noriu, kad ji klestėtų. Aišku, gaila, kad vykstant sveikatos priežiūros reformoms neliko Akušerijos-ginekologijos skyriaus, nebedirba kai kurie specialistai. Ligoninei ateinančiais metais linkiu išsilaikyti tokiame pačiame lygyje. Kolegoms, kad į darbą eitume su džiaugsmu, nežiūrint kiek metų esame išdirbę, kad nejaustume nuovargio, kad kiekvieną sutiktume maloniai ir išlydėtume su palengvėjusia širdimi.

Ekonomistė Dalia Šidlauskienė:

– Visą savo gyvenimą jaučiau poreikį dainuoti. Dainavau darželyje, mokykloje, studijų metais Vilniuje. Prie Šilutės rajono centrinės ligoninės moterų choro prisijungiau 1997-ųjų metų rugsėjo mėnesį. Puikiai prisimenu tą datą, nes kolegė pasiūlė ateiti ir dainuoti. Taigi kartu su choru dainavau ir dainuoju jau 27 metai. Man tai duoda atsipalaidavimą po įtempto darbo, nes pakeičiu aplinką. Repeticijų metu pabendrauju su ansamblio narėmis, su kuriomis nesieja darbinė veikla.

Ateinančiais metais Šilutės ligoninei linkiu, kad finansiniai metai būtų sėkmingesni, kad įstaiga plėstų teikiamas paslaugas ir kuo daugiau pacientų. Kolegoms linkiu sveikatos, ištvermės, kantrybės, gerų darbų, puikios nuotaikos, naujų sumanymų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!