Norinčių pasigalynėti su stichija netrūksta – skęstančių automobilių ugniagesiai vyksta gelbėti kone kiekvieną naktį

2024-01-12
Vairuotojai ženklų nepaiso, nors už tai numatytos baudos, ir važiuoja per potvynio vandenį.
Vairuotojai ženklų nepaiso, nors už tai numatytos baudos, ir važiuoja per potvynio vandenį.
Nors kasdien skelbiama, kad potvynio vanduo užliejo kelią Žemaitkiemis-Sakūčiai, vis atsiranda tokių, kuriems prireikia ugniagesių pagalbos, mat nepaiso draudimo važiuoti užlietu keliu. Tarp „drąsiųjų“ - ir moterys. Potvynį bandoma „įveikti“ net ir tada, kai automobilyje paaugliai.

Važiavo tamsoje

Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba pranešimo apie nelaimę sulaukė gruodžio 27-ąją. Šiek tiek po septintos pagalbos šaukėsi žmogus apsemtame Sakūčių kelyje.

Nors tą rytą buvo pranešta, kad kelyje Sakūčiai–Žemaitkiemis nuo 1,05 iki 3,4 km vandens gylis siekia 25 cm, tačiau automobilio „Peugeot“ vairuotojas nusprendė vis tiek važiuoti apsemtu keliu. Tamsoje automobilis įvažiavo į apsemtą kelio ruožą ir srovė nunešė jį nuo kelio.

Kai vanduo jau ėmė veržtis į mašinos vidų, vyras skambino ugniagesiams. Atvykę gelbėtojai pamatė, kad transporto priemonė buvo vandens srovės nunešta nuo kelio ir pusiau apsemta vandeniu.

Vyras iškeltas iš automobilio, o pats automobilis lynu ištemptas į sausą kelio ruožą. Mašiną teko tempti apie 1,5 km.

Traukė ir traktorių

Kintuose iš pavojingai pasvirusio traktoriaus negalėjo išlipti du vyrai. Paskui teko stumti apsemtą BMW, kurio variklis užgeso.

Gruodžio 29 d., 13 val. 22 min., kelio Žemaitkiemis–Sakūčiai 7 km, apsemtame kelio ruože, traktorius „Belarus“ nuvažiavo nuo kelio ir pavojingai pakrypo. Priekaba užtvėrė dalį kelio, o ant jos sėdėjo du vyrai. Kintų ugniagesiai iki nelaimės vietos privažiuoti negalėjo, nes kelio ruožas buvo apsemtas apie 40 cm. Gelbėtojai apie 200 m plaukė valtimi. Priplaukę iki traktoriaus, atjungė du akumuliatorius. Tuomet du vyrus su asmeniniais daiktais parplukdė iki ugniagesių mašinos. Nelaimėliai buvo nuvežti į priešgaisrinę tarnybą, iš ten juos pasiėmė atvykę giminaičiai. Dėl apsemto kelio ruožo traktorių ištempti buvo nesaugu. Tą pačią dieną, 18 val. 25
min., Kintų sen. Sakūčių k. Tilto g. važiuojantį BMW apsėmė patvinusios Minijos vanduo, automobilis užgeso.
Gelbėtojai, apsivilkę hidrokostiumus ir gelbėjimo liemenes, nuėjo iki apsemto automobilio ir išstūmė iš apsemtos vietos į sausumą. Vairuotojas ir keleivis nuvežti į Kintų ugniagesių komandą laukti techninės pagalbos.

Gelbėjo ir dvi moteris

Naktį iš gruodžio 30 d. į gruodžio 31 d. Šilutės ugniagesiai du kartus skubėjo prie užlietos Žemaitkiemis-Sakūčiai kelio atkarpos. Visų pirma čia pagalbos šaukėsi automobiliu su šveicariškais numeriais važiavę du vyrai. Užlietu keliu jie važiavo, kol užgeso automobilio variklis.
Kai vanduo pradėjo veržtis į automobilio vidų ir apsėmė sėdynes, vyrams į pagalbą atskubėjo ugniagesiai. Jie abu vyriškius pargabeno į sausumą, partempė ir jų automobilį.

Netrukus gelbėtojams vėl teko grįžti prie to paties kelio. Čia apsemtame kelyje įstrigo automobiliu „Audi“ važiavusios dvi moterys. Ugniagesiai abi moteris pargabeno į krantą, jų automobilis liko apsemtame kelyje. Į sausumą techninės pagalbos sunkvežimis „Audi“ pargabeno tik sekmadienį po pietų.

Sausio 2 dieną apie 16 val. pranešta, kad Kintų seniūnijoje semiamas automobilis „Citroen“. Apsemtą kelią įveikti bandę žmonės įstrigo ir negalėjo išlipti iš transporto priemonės. Iš apsemto automobilio du paaugliai ir du suaugę asmenys parplukdyti į sausumą. Žmonės buvo nuvežti į Sakūčių kaimą, kur juos pasiėmė giminaitis.

Numatomi nežymūs svyravimai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad šalyje ir toliau stebimas vandens lygio kritimas, 1–119 cm per parą. Stichinis vandens lygis tebestebimas Nemuno atšakoje Atmatoje ties Rusne ir Leitėje ties Kūlynais. Pavojingas vandens lygis stebimas Minijoje ties Lankupiais ir Minijoje ties Priekule. Artimiausiu metu numatomas nežymus vandens lygio svyravimas.

Važiuoti užlietais kelio ruožais yra draudžiama, apie tai įspėja ir ženklai. Tačiau vairuotojai ženklų nepaiso, nors už tai numatytos baudos. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį kartu su ugniagesiais prie apsemto kelio ruožo vyko policijos pareigūnai, kurie formino pažeidimus - vairuotojams gresia baudos už eismą draudžiančių ženklų nepaisymą.

Baudas už šį pažeidimą gali skirti ir aplinkosaugininkai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!