Festivalio „Po malūno sparnais“ sukelta audra pasiekė Prezidentūros rūmus

2024-01-19, Ričardas LEKAVIČIUS
Taryboje daug klausimų kilo tvirtinant Šilutės rajono savivaldybės strateginių kultūros renginių sąrašą. Asociatyvi nuotr.
Taryboje daug klausimų kilo tvirtinant Šilutės rajono savivaldybės strateginių kultūros renginių sąrašą. Asociatyvi nuotr.
Paskutiniame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Šilutės rajono savivaldybės strateginių kultūros renginių sąrašas. Jis sukėlė diskusijas ne tik komitetų posėdžiuose, bet ir Tarybos posėdyje.

Nepadėjo ir pokalbiai su Prezidento komanda

Paskutiniajam, 2023 metų Šilutės savivaldybės tarybos posėdžiui pirmininkaujančiam Vygantui Kamarauskui pasiūlius tvirtinti darbotvarkę pasijautė tvyranti įtampa. Opozicijos nariai pasiūlė svarstyti kartu 11-ą ir papildomai įtrauktą 26-ą klausimus. Pirmininkaujančiojo siūlymas buvo iškart atmestas kaip pažeidžiantis reglamentą. Daugiau į diskusijas dėl klausimų apjungimo nesileido.

Dėl 26-o klausimo V. Kamarauskas paprašė pasisakyti kultūros sritį kuruojančią vicemerę Daivą Žebelienę. Vicemerė kalbėti pradėjo labai nerišliai, kad jai teko bendrauti su kunigu Mindaugu Žilinskiu, Tarybos nariai skambino ir seniūnui, skambino iš Prezidentūros ir turėjo ilgą pokalbį su Prezidento patarėjais dėl Saugų festivalio „Po malūno sparnais“. Toliau porino apie galimybes pasinaudoti finansavimu iš vėjo jėgainių fondo, galimybę dalyvauti konkurso principu su aiškia sąmata. Anot vicemerės, tada būtų sąžininga kitų festivalių atžvilgiu.

Vėliau vėl D. Žebelienė grįžo prie pokalbio su kunigu M. Žilinskiu. Vicemerei buvo nesuprantama, kodėl kunigui Mindaugui svarbu eilutė „Strateginių“.

Bandydami gauti tikslesnius atsakymus iš vicemerės, Tarybos nariai uždavė ne vieną klausimą. Todėl vicemerė tikslino apie finansavimo galimybes. Kalbėdama vengė konkretumo, bandė aiškinti abstrakčiomis tezėmis. Dar po akimirkos vicemerė reiškė susirūpinimą, anot jos, apauginta gandais, neva visi pinigai patenka į Žilinskio asmeninę sąskaitą. Vicemerės teigimu, savivaldybės administracija nori išvengti tokių situacijų ir visokių „kūrybinių mokesčių“.

Opozicijai nepavyko įtikinti daugumos

Pirmininkaujančiam paskelbus balsavimą dėl 26-o klausimo įtraukimo į darbotvarkę, tik penkiems balsavus už, klausimas buvo atmestas. Darbotvarkė buvo patvirtinta tik su 11-u klausimu, kuriame Šilutės rajono savivaldybės strateginių kultūros renginių sąrašas liko be Saugų muzikos festivalio „Po malūno sparnais“.

Vėliau svarstant strateginių renginių sąrašo klausimą, iškart po pristatymo posėdžiui pirmininkaujantis V. Kamarauskas suskubo kviesti kolegas balsuoti, bet buvo sustabdytas. Ir dar kartą teko išklausyti mažumos argumentus ir pamąstymus. Tarybos narys Zigmantas Jaunius patikslino, kad Saugų muzikos festivalį organizuoja Kintų Vydūno kultūros centras, Saugų seniūnija bendradarbiaujant su Evangelikų bažnyčia. Apgailestavo, kad nepagrįstai buvo mesti galimai kaltinimai kunigui Mindaugui Žilinskiui, priminė mero pasakytus žodžius, kad šis renginys yra nublėsęs.

Zigmantas Merliūnas pasidalino pastebėjimu, kad išbraukus festivalį „Po malūno sparnais“ nelieka strateginių renginių sąraše dar vienos grafos – profesionalaus meno renginių.

Lijana Lekavičienė siūlė kolegoms Tarybos nariams dažniau apsilankyti kultūriniuose renginiuose, kad būtų lengviau suprasti, kaip atrodo nublėsęs ir kaip vis labiau švytėti pradedantis renginys. Kalbėjo apie gautą laišką iš  Tarybos nario, priklausančio valdančiajai daugumai. Laiško autoriui atsakė, kad juokinga yra bandyti paveikti mažumos atstovus pamokančiais laiškais, o mažumos ir opozicijos toks darbas - klausti. Pažadėjo, kad ir ateityje klaus.

Tačiau opozicijai nepavyko įtikinti, kad kultūra nėra tik apie košę ir kapelą. Šilutės rajono savivaldybės kultūros renginių sąrašas buvo patvirtintas, kaip suplanavo valdančioji dauguma, be „Pamario poros“ ir Saugų muzikos festivalio „Po malūno sparnais“.


Straipsnio komentarai

to Violetai2024-01-25
tai ir švęskit, kelkit kultūrinį lygį (jeigu Jums to reikia) už savo ar bendruomenės pinigus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Violeta2024-01-24
Saugų muzikos festivalis yra MUZIKOS MALŪNAS. "Po malūno sparnais" yra bendruomenių šventė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
klausimas2024-01-23
O kokia kultūrinė nauda iš to festivalio "Po malūno sparnais"? Teisingas vicemerės pasiūlymas: ruoškit sąmatą, dalyvaukit konkurse arba ieškokit pinigų kitais keliais pvz. (iš vėjo jėgainių žemės nuomos). Tokius ir panašius klausimus apie kultūrą, tarybos nariai turėtų užduoti kultūros genocidui Šilutės raj., kultūros poskyrio vedėjai Vilmai Griškevičienei. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Romas2024-01-22
O ko norėti, kuomet valdžioje dauguma iš kaimo...... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2024-01-19
ar suplanuoti renginiai negali būti pakeičiami ,juk jie su bendruomenėm nederinti ,kelių valdininkų net nesidominčių kultūra,kaip opozicija sako,sugalvoti ir patvirtinti ,o ko liaudžiai reikia ,tai nesvarbu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka