Kas gali padėti formuoti gražią namų aplinką ir ją prižiūrėti?

2024-01-24, Pranešimas spaudai

Kartais turime gražius namus ir nemažą sodybinį sklypą prie jų, tačiau neturime pakankamai laisvo laiko, kad galėtume tinkamai prižiūrėti namų aplinką. Pasitaiko ir taip, kad norime prie namų suformuoti gražų kraštovaizdį, tačiau neturime tam reikalingų įgūdžių. Ką abejais atvejais daryti? Ogi ieškoti tokių, kurie teikia aplinkos formavimo bei priežiūros paslaugas.

Kokius darbus atlieka tie, kurie teikia gražios namų aplinkos formavimo paslaugas?

Gerai atrodanti veja prie namų yra vienas svarbiausių gero aplinkos vaizdo palaikymo akcentų. Be to ji padeda visas sklypo zonas sujungti į darnią visumą. Atsižvelgdami į aplinką sudarančio dirvožemio sudėtį, dizaino specialistai atitinkama tvarka sodina gėlynus, dekoratyvinius krūmus ir medelius.

Prieš pradedant vejos formavimo ir augalų sodinimo darbus pirmiausiai su paslaugos užsakovu yra aptariamas bendro projekto eskizas, kuriame išdėstyti pagrindiniai sklypo takeliai, keliukai, dirbtiniai vandens telkinukai. Visa tai kartu sudėjus sodybinei aplinkai suteikia ne tik daug grožio, bet ir jaukumo.  

Kuo rūpinasi tie, kurie teikia augalų priežiūros paslaugas?

Neužtenka vien apsodinti aplinką prie namų įspūdingo grožio augalais, dar reikia juos ir tinkamai prižiūrėti, kad jie galėtų išlikti sveiki ir vešlūs. Tuo rūpinasi tos įmonės, kurios verčiasi želdynų priežiūra, į kurią įeina sveiko dirvožemio palaikymas, naudojant kuo natūralesnius metodus – kompostavimą, tręšimą organinėmis trąšomis.

Taip pat pasistengiama kuo anksčiau nustatyti užklupusias augalų ligas ir jas pagydyti, pašalinti augalus užpuolusius įvairius kenkėjus, o, artėjant šaltajam metų laikotarpiui, augalus patikimai paruošti žiemos sezonui.

Kokie darbai tenka tiems paslaugų teikėjams, kurie užsiima teritorijų priežiūra?

Teritorijų prižiūrėjimas yra gana daug laiko atimantis darbas, todėl ši paslauga irgi išlieka paklausi ne tik viešose, bet ir privačiose zonose. Kol lauke šilta, nuolat reikia šienauti veją, laistyti ir tręšti želdynus, genėti krūmus su medžiais, formuoti jų vainikus.

Rudenį laukia lapų šlavimas ir jų išvežimas, sustabarėjusių augalų liekanų pašalinimas, lepesnių daugiamečių gėlių šaknų pridengimas eglišakėmis ar sausa žole, taip apsaugant jas nuo žiemos speigų. Apie kraštovaizdžio formavimo bei teritorijų priežiūros paslaugas teikiančias įmones daugiau sužinosite interneto portale: https://paslaugos24.lt/.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?