Kokie yra skirtingų šilumos siurblių oras oras tipai?

2024-01-25, Pranešimas spaudai

Šilumos siurbliai oras-oras labai panašūs į klasikinius oro kondicionierius, tačiau juose yra šildymo funkcija. Šiandienos straipsnyje pirmiausia apžvelgsime tokio šilumos siurblio ekonomiškumą, tipus ir kada jį rekomenduojama naudoti.

Šilumos siurblio oras-oras veikimo principas

Šilumos siurblio oras-oras konstrukcija ir veikimo principas beveik toks pat kaip ir tradicinio oro kondicionieriaus. Vienintelis skirtumas yra tas, kad pirmieji yra geriau optimizuoti šildymui nei vėsinimui.

Šilumos siurbliai oras-oras vartoja elektros energiją, tačiau galiausiai pastatui suteikia iki keturių kartų daugiau šildymo energijos. Iš kur ji gaunama? Na, elektros energija ne tiesiogiai paverčiama šiluma (kaip, pavyzdžiui, ventiliatorių atveju), o naudojama mechanizmų, atsakingų už šilumos energijos „ištraukimą“ iš pastato išorės ir jos įleidimą į vidų, maitinimui.

Taip yra todėl, kad įrenginyje yra darbinė terpė, kuri nuolat keičiasi iš dujinės būsenos į skystą (kompresoriuje) ir atgal (garintuve) - išskirdama iš aplinkos gaunamą šilumą.

Šilumos siurblių oras-oras tipai

Verta žinoti, kad yra įvairių šilumos siurblių oras-oras tipų. Jie gali būti šių versijų:

  • monoblokas su išoriniu įrenginiu - įrenginys įrengtas lauke, o į pastatą nutiesti įvadiniai vamzdžiai;
  • monoblokas su vidiniu įrenginiu - siurblys yra pastato viduje, o oro įleidimo vamzdžiai eina į pastatą;
  • „split“ tipo - oro kondicionavimo įrenginys padalintas į du blokus, tarp kurių teka šaldymo agentas.

Kada geriausiai tinka šilumos siurblys oras-oras?

Jis puikiai tinka mažiems pastatams, pavyzdžiui, pastaruoju metu madingiems vieno aukšto namams, kurių plotas neviršija 70 m2.

Šilumos siurblys oras-oras taip pat gali puikiai veikti, pavyzdžiui, didžiulėse gyvenamosiose patalpose, kurios yra įstiklintos, kaip būdas pašildyti erdvę.

Šilumos siurblių oras-oras pagrindiniai privalumai

Šilumos siurblių oras-oras privalumai pirmiausia yra nedidelė jų kaina ir tai, kad jų įrengimas nereikalauja jokių žemės darbų. Šilumos siurblių oras-oras taip pat nereikia jungti prie jokios pastato vandens sistemos, todėl juos įrengti yra daug paprasčiau, be to, pigiau nei tradicinius šilumos siurblius.

Svarbu žinoti, kad jei pastato šildymui kaip pagrindinį šildymo šaltinį pasirenkamas autonominis šilumos siurblys oras-oras, vieno lauko įrenginio paprastai nepakanka. Tačiau tam tikra prasme tai gali būti privalumas - jei dėl kokių nors priežasčių vienas iš įrenginių sugestų, vis tiek turime kitus, kurie užtikrins dalinį šildymą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?