Kodėl meras nesirodo daugiau nei mėnesį darbe? Ką veikia jo pavaduotojai ir patarėjai?

2024-01-27, „Šilokarčemos“ informacija
Prieš Kalėdas vykusiame Tarybos posėdyje meras jau nedalyvavo.
Prieš Kalėdas vykusiame Tarybos posėdyje meras jau nedalyvavo.
Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius jau nuo Kalėdų nesirodo darbe. Iš paskutinio jo darbotvarkės įrašo matyti, kad politikas turi nedarbingumą, kuris tęsis iki pat sausio pabaigos. Kas nutiko ir kada jis grįš į darbą? Į šiuos klausimus Savivaldybės atstovai neatsako ir teigia, kad informacijos apie sveikatą neteikia.

Visi tyli

Iš Pagėgių savivaldybės YouTube paskyros matyti, kad meras V. Bendaravičius dalyvavo praėjusiųjų metu gruodžio 7 dieną vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje.

Bet gruodžio 20-osios posėdyje mero jau nebuvo, jį pavadavo Tarybos narys, konservatorius Gintautas Stančaitis.

„Nes meras turi laikiną nedarbingumą“, – posėdyje paaiškino G. Stančaitis.

Savivaldybės tinklapyje skelbiamoje V. Bendaravičiaus darbotvarkėje nurodoma, kad sausio 22-31 dienomis merui išduotas laikinas nedarbingumas ir jį pavaduoja vicemerė.

Tai reiškia, kad V. Bendaravičius nedirba jau daugiau kaip mėnesį. Tačiau apie tai, kas galėjo nutikti merui, Pagėgių savivaldybės atstovai nekalba.

„Atsižvelgiant į Savivaldybės mero ir jo šeimos prašymą, informacijos apie jo sveikatą neteikiame“, – atsakyme Delfi nurodė Savivaldybė.

Aiškino lakoniškai

Kai kurie kalbinti Savivaldybės atstovai Delfi sakė žinantys, kad meras guli ligoninėje.

Po kurio laiko vis dėl to šį tą aiškino merą pavaduojanti vicemerė Ligita Kuzmarskienė. Ji portalui 15min.lt atsakė gana lakoniškai: „Ar žmogus negali sirgti? Taip, patyrė traumą. Nesu medikė, negaliu komentuoti. Sveiksta, kaip ir neblogai viskas...“

Anot pašnekovės, Pagėgiuose gyvenimas teka įprasta tvarka, tvarkomasi.

Taigi, jei mero nėra ir viskas atliekama puikiai, kyla paprastas klausimas – kam reikalingi du patarėjai, du vicemerai? Gal grįžęs į darbus meras gerai pagalvos – gal minėtų pareigybių užtektų po vieną? Gal bus priimti ūkiški sprendimai? Nors galima tuo abejoti. Klausimų daugiau nei atsakymų. Pvz., ką šiuo metu veikia patarėjai, kai nėra mero? Atlyginimus jie gauna neblogus. Vieno jų nuo 2022 metų vidutinis mėnesinis darbo užmokestis (neatskaičiavus mokesčių) buvo mokamas 2 460 eurų, 2023 m. I ketv. – 2 838 eurai, II ketv. – 3 051 euras, III ketv. – 3 267 eurai. Ir tas sumas nepamirškite padauginti iš dviejų! Šias pareigas užima Inga Kuzmarskienė ir Kristupas Gružas.

Iš viešoje erdvėje matomos informacijos gali susidaryti įspūdis, kad ir vicemerai sau veiklų bando sugalvoti. Viena jų – sveikinti senjorus, pasidaryti foto sesijas su jais. Sveikinami jau ir 80-ies sulaukę pagėgiškiai. Kai reikės susigalvoti daugiau veiklos, ar nepasibels vieną dieną vicemerai ir į septyniasdešimtmetį švenčiančiųjų duris? Niekas jau nenustebintų. Juk geriausia įdarbinimo agentūra Pagėgiuose – Savivaldybė. O kažkaip žmonėms reikia parodyti, kad vicemerams ne iš dangaus atlyginimas nukrenta.

Primename, 2022 metų vidutinis mėnesinis vicemero darbo užmokestis (neatskaičiavus mokesčių) – 2 833 eurai, 2023 metų I ketvirtis – 2 862 eurai, 2023 metų II ketvirtis – 3 049 eurai, 2023 metų III ketvirtis – 4 286 eurai. Minėtas sumas nepamirškite padauginti iš dviejų, mat „gerovės“ savivaldybės meras turi net du pavaduotojus (vicemerus) – Ligitą Kazlauskienę ir Aušrą Zongailienę.

Suprantama, kad „gerovės“ valstybėje normalus dalykas turėti ir „gerovės“ savivaldybę. Bet gal labai jau drąsu gyventi lyg kreivų veidrodžių karalystėje, kai aplink vargstantys pensininkai, krūvos ieškančių darbo, mažėjantis savivaldybės gyventojų skaičius, o savi ir toliau įdarbinami ir mokami jiems tūkstantiniai atlyginimai. Apie savų įdarbinimą mes jau rašėme. Tačiau šią temą ne už ilgo pratęsime. Patikėkite, naujienų yra – savų ratas padidėjęs ir jais tikrai pasirūpinta.


Straipsnio komentarai

o2024-02-02
kuo meras apsirgo? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Dalija2024-02-01
įvairūs gyvūnai vis dažniau pripažįstami, kaip visaverčiai žmogaus gydomojo proceso dalyviai, kad po sunkių operacijų paspartina gijimą ir reabilitaciją. Ypač šunys. O kokiai veislei priskirti tuos, kurie kanda žmogui rašydami, kai, tarsi tarp kitko - ,,nesirodo darbe“, kanda su tikslu – kad įkąstų, kad skaudėtų?
Merui linkėjimai nuo viso kolektyvo greičiau pasveikti
Komentaras patinka Komentaras nepatinka