Pamaryje užfiksuotas stichinis vandens lygis – paskelbta ekstremalioji padėtis

2024-02-01
Savo krantuose netilpo ir Veiviržas. R. Lekavičiaus nuotr.
Savo krantuose netilpo ir Veiviržas. R. Lekavičiaus nuotr.
Sausio 26 d. Šilutės rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras paskelbė ekstremaliąją situaciją dėl labai didelio vandens lygio savivaldybėje.

Penktadienį informuota, kad vandens lygiai Atmatos, Leitės ir Šyšos upėse viršija stichinius vandens lygius. Atmatos upėje stichinį vandens lygį viršija apie 10 cm, Leitės upėje - apie 30 cm, Šyšos upėje - apie 100 cm.

Saugų seniūnijoje apsemtos 9 sodybos, kuriose gyvena 2 gyventojai, ir apie 2 740 ha. Juknaičių seniūnijoje apsemti 5 kaimai, 12 sodybų, kuriose gyvena 16 gyventojų, ir apie 900 ha. Kintų seniūnijoje apsemti 4 kaimai, 6 sodybos, kuriose gyvena 3 gyventojai, ir apie 5 600 ha. Šilutės seniūnijoje apsemti 6 kaimai, 24 sodybos, kuriose gyvena 44 gyventojai, ir apie 3 200 ha. Bendrai apsemta 15 kaimų, 51 sodyba, kuriose gyvena 65 gyventojai, bei daugiau kaip 12 700 ha.

Šilutės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Darius Endzelis, paskirtas operacijų vadovu, teigė LRT radijui, kad savaitgalis buvo gana ramus, nors vanduo kyla.

„Vanduo kyla, vanduo teka iš Lietuvos pas mus. Per paskutinę naktį vanduo ties Rusne pakilo 22 cm, o šiaip pagalbos niekas neprašė, žmonės, kaip jau mes šnekame, pripratę prie potvynių, kurie gyvena tose sodybose, yra pasiruošę“, – teigė D. Endzelis. Anot jo, savaitgalį dėl potvynio 65 gyventojai buvo atkirsti apsemtose teritorijose, tokių sodybų – 51.
„Vandens nepriima marios, Atmata yra lede, dėl to kyla tas vanduo“, – teigė D. Endzelis. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, pirmadienio rytą vandens lygis Atmatoje ties Rusne siekia 356 cm, prieš pora dienų siekė 300 cm. Panašūs rodmenys ir Skirvytėje – pirmadienį vanduo siekė 353 cm, kai dar šeštadienį buvo apie trys metrai.


Straipsnio komentarai

kur2024-02-03
ledlaužis? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?