Skirtingi stiliai ir spalvos interjere: kaip pasirinkti tinkančius langus?

2024-02-05

Interjero dizainas – tai menas, kur svarbi kiekviena detalė, o langai yra neatsiejamas to elementas. Jie ne tik užtikrina erdvės funkcionalumą, bet ir prideda estetinės vertės, bei atspindi individualų namų dizainą. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tinkamai pasirinkti langų elementus, atsižvelgiant į skirtingus interjero stilius.

Modernus stilius

Modernaus stiliaus namuose vyrauja minimalizmas ir dideli, maksimalų kiekį natūralios šviesos praleidžiantys bei erdves atveriantys langai. Čia dominuoja neutralumas. Ypač populiarios – universalios juoda ir balta spalvos. Juodos spalvos langų rėmai suteikia kontrasto ir modernumo pojūtį, tuo tarpu balti rėmai yra subtilesni ir neapkrauna erdvės. Taip pat populiarėja antracito, pilkų atspalvių ar net medžio imitacijos rėmai, kurie suteikia šiltesnį ir natūralesnį įvaizdį.

Modernių langų rėmai yra paprasti ir neturi papildomų dekoratyvinių elementų. Tai leidžia išlaikyti švarias linijas ir minimalistinį dizainą. Rėmų profiliai dažniausiai yra ploni, užtikrinantys maksimalų stiklo plotą. Neretai šiuolaikiniuose langų dizainuose naudojamos stumdomos sistemos ir dideli panoraminiai langai.

Klasikinis stilius

Klasikinio stilius interjere gausu puošnių, nesenstančių ir laiko patikrintų dizaino elementų. Čia vyrauja harmoninga puošybos elementų simetrija visose plokštumose. Klasikinio stiliaus namuose randamos balta arba natūralios spalvos bei medžiagos, kurios lengvai derinamos su įvairiais dekoratyviniais interjero elementais: karnizais, rozetėmis, bagetais. Šios spalvos suteikia šviesos ir vizualiai padidina erdvę. Jos taip pat laikomos elegantiškomis ir universaliomis. Klasikiniam stiliui taip pat būdingas simetriškas langų išdėstymas, arkos. Jam tinka įvairūs proporcingi sudalinimai ar dekoratyvinės juostelės stiklo paketuose.

Šiam interjero ar eksterjero dizainui būdinga subtili prabanga. Dažniausiai čia pasirenkamos natūralios ar imitacijos dangos: ąžuolas, raudonmedis, bukas, marmuras, bronza ir aukštos kokybės audiniai. Langų spalvos gali vyrauti nuo šviesių iki tamsių atspalvių, imituojančios skirtingų medžių tekstūras. Tokiomis dangomis padengti langų profiliai ne tik atrodo prabangiai, bet ir yra lengvai prižiūrimi.

Industrinis stilius

Industrinis stilius, kuris dažniausiai vyrauja lofto stiliaus namuose, yra įkvėptas XIX–XX amžiaus pramoninių sandėlių ir gamyklų. Šis stilius pasižymi minimalizmu, atvirumu, funkcionalumu ir tekstūriškumu, panaudojant metalą, stiklą, betoną ir medžio akcentus. Industrinio stiliaus namuose langai yra vienas iš svarbiausių elementų. Jie dažniausiai būna dideli, nuo grindų iki lubų, primenantys senųjų sandėlių ar gamyklų langus.

Langai planuojami su dideliais stiklo paviršiais, rėmai čia dažniausiai – juodi arba metalo spalvos, taip pat galimi ir antracito variantai. Industriniame stiliuje dažnai vengiama papildomų dekoratyvinių langų detalių, siekiant išlaikyti minimalistinį ir medžiagų grožį pabrėžiantį dizainą. Tačiau norint pridėti šiek tiek šilumos ir komforto, kartais langai gali būti papildyti mediniais elementais arba užuolaidomis iš natūralių medžiagų.

Skandinaviškas stilius

Skandinaviškas interjeras garsėja šviesa, švara, funkcionalumu ir natūralumu. Langų rėmai šio tipo interjere dažniausiai būna balti, kad maksimaliai atspindėtų šviesą ir vizualiai išplėstų erdvę. Rėmų dizainas – paprastas, be dekoratyvinių detalių, kad išlaikytų švaros ir tvarkos įspūdį.

Šiuo atveju rekomenduojamos matinės PVC langų dangos, kurios ne tik atrodo moderniai bei estetiškai, bet ir yra lengvai prižiūrimos. Skandinaviško interjero spalvų paletė yra santūri, čia vyrauja neutralios spalvos, tokios kaip balta, pilka, įvairūs smėlio atspalviai ir šviesūs medienos tonai. Langų rėmai dažnai yra derinami prie šios spalvų paletės, kad sukurtų vientisą ir ramų interjerą.

Bohemiškas stilius

 

Bohemiškas stilius dažnai apima įvairias kultūras ir laikotarpius, čia pasakojamos istorijos, todėl namuose gausu antikvarinių daiktų ir spalvų. Langai tokiame interjere pasižymi įvairiomis formomis ir netradiciniais sprendimais – nuo apvalių iki netaisyklingų, įmantraus dizaino ar raštų. Bohemiško stiliaus langai puošiami dekoratyvinėmis detalėmis, pavyzdžiui, auksinėmis netradicinių formų rankenėlėmis ir pan.

Bohemiško stiliaus langų spalvos gali būti labai įvairios. Čia vyrauja ryškūs, sodrūs tonai arba priešingai – švelnūs, pasteliniai atspalviai. Neretai langų rėmai derinami prie bendro kambario dizainu, pavyzdžiui, jei sienos yra dažytos ryškiai mėlynai, gali būti pasirinkti žali arba geltoni langų rėmai. Taip siekama kontrasto ir papildomo vizualumo.

Kaimiškas stilius

Kaimiškas stilius, dar žinomas kaip rustic arba country stilius, mėgiamas tų, kurie vertina natūralumą, jaukumą ir tradicijas. Šis stilius dažnai pasižymi natūralumu, paprastumu ir funkcionalumu. Kaimiško stiliaus langams būdingi proporcingi stiklo dalinimai, natūralių medžio tekstūrų rėmai.

Čia vyrauja baltos, kreminės, šviesiai pilkos arba juodos spalvos, siekiant sukurti kontrastą su natūraliomis medienos spalvomis, kurios dažnai naudojamos sienų apdailoje arba baldų gamyboje.

Art Deco stilius

Art Deco stilius yra vienas išskirtiniausių ir labiausiai atpažįstamų dizaino krypčių, kuris vyravo 20 a. 3-4 dešimtmetyje. Šis stilius pasižymi prabanga, simetrija, elegancija, o taip pat ir ryškiais, geometriniais motyvais, dekoruojamais sidabro ar aukso spalvomis. Čia dažnai naudojami ir augaliniai raštai. Langai yra ypač svarbus Art Deco interjero akcentas. Jie dažniausiai būna dideli, įvairių geometrinių formų: apskritimo, rombo, trapecijos. Naudojami ir vitražiniai, dekoratyviniai, grūdėtos ar kitokios tekstūros stiklai.

Langų rėmai Art Deco interjere dengiami sodrių spalvų, pavyzdžiui, juodos, tamsiai mėlynos arba net smaragdo žalios dangomis, kurios kontrastuoja su pastato fasado spalvomis. Čia naudojami metalo elementai, tokie kaip varis arba chromas, padeda sukurti prabangos ir modernumo pojūtį.

 

 


Straipsnio komentarai

jo2024-02-06
Kiekvienas įsirengia pagal išgales ir savo supratimą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pasiūlymas2024-02-05
užsidėkit ant lango grotas - bus tikras interjero dizainas, tai menas pagal protą, kur svarbi kiekviena detalė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka