Natkiškiuose porino močiutės

2024-02-12
Renginio akimirkos. Centro nuotr.
Renginio akimirkos. Centro nuotr.
Šv. Agotos diena minima vasario 5 dieną. Ji švenčiama ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Šventėje ,,Šv. Agota - duonos diena“, kuri vyko Natkiškių kultūros namuose vasario 4 d. (sekmadienį), 14 val., susitiko Šv. Agota ir Šv. Ona su savo anūkėliais.

Močiutės porino apie duonos papročius ir spėjimus, apie tešlos užraugimą ir duonos kepimą, apie duonos kelią nuo grūdo iki kepalėlio ant stalo.

Buvo žaidžiami lietuvių liaudies žaidimai, minamos mįslės, spėjamos ir užbaigiamos patarlės. Šventėje atlikta paslaptinga užduotis ,,Kas greičiau atskirs“, sakomi patys gražiausi duonutės vardai, o anūkėlės deklamavo pačius gražiausius eilėraščius apie duonutę. Padėkota ir pasidžiaugta, kad toks nuostabus vaikų ir jaunimo dramos kolektyvas, kuris turi noro dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Savo šventinį koncertą ir specialiai šiai šventei paruoštą dainą ,,Ruginė duona“ pristatė Natkiškių kultūros namų kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ (vadovas Valdas Armonas).

Po koncerto visi susirinkusieji bendrame būryje šnekučiavosi, vaišinosi namine duonele, pyragais, sūriais ir arbata.

Džiaugtasi, kad kiekvienos šventės metu kultūros darbuotojai nelieka vieni, jog prie kiekvienos šventės yra daug žmonių, kurie padeda, kad kiekviena jų būtų pavykusi ir graži. Padėkos žodžiai tarti partneriams: Natkiškių seniūnijai, rėmėjams: Birutei ir Kęstui Baužams, Linai ir Sauliui Gečams, Rasai ir Kęstui Cancingeriams, Rasai ir Edmundui Jurkams, Nidai ir Arūnui Bušniauskams. Dėkota už pyragus seniūnaitėms Donatai Prišmantienei, Alantai Venckienei ir Ritai Montrimienei.

Nuoširdus ačiū tartas visiems, kurie prisidėjo prie šventės ir šventinio stalo, kiekvienam atėjusiam, šokusiam, dainavusiam ir drauge prasmingai praleidusiam laiką.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!