Auksinį berniuką Eljotą vertina kitos šalys, bet ne Šilutės valdžia

2024-02-17
E. Zaremba - vėl geriausias tarp geriausiųjų.
E. Zaremba - vėl geriausias tarp geriausiųjų.
Šių metų vasario 2 dieną Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Abu Dhabyje startavo 3 dienas trunkantis nacionalinės Brazilian Jiu-Jitsu čempionatas, į kurį atvažiavo geriausi imtynininkai iš viso pasaulio. Tarp jų buvo ir pamario krašto auksinis šešiametis berniukas Eljotas Zaremba.

Šis prestižinis čempionatas buvo atviras visoms šalims. Jame Eljotas  (2017 m. g., svorio kategorijoje iki 23 kg, Pilkas Diržas), užėmė dar vieną istorinę 1 vietą.

Vaiko laimėjimai dideliuose turnyruose žavi daugybę Brazilian Jiu-Jitsu sportininkų. Jo triūsas priverčia žiūrovus, pasibaigus kovai, atsistoti ir paploti mažajam sportininkui. Šviesiaplaukis lietuvaitis labai išsiskiria iš visų.

„Viskas taip paprasta – „Atėjau,  pamačiau, nugalėjau“, kai tave supa nuostabūs treneriai nuo Lietuvos iki Jungtinių Arabų Emyratų. Klaipėdoje mažylis sportuoja pas trenerį Iran Mascarenhas (Brazilian Jiu-Jitsu), Edgarą Voitechovskį (laisvosios imtynės) ir Šilutėje pas Rimvydą Lukošių (Judo). Papildomai šioms varžyboms buvo ruošiamasi pas „Team Nogueira Dubai“ ir „Khabib Nurmagomedov Gym UAE“. Trenerių atsidavimas ir palaikymas buvo tiesiog nuostabus iki pat varžybų ir jų metu. Su vaiku dirbo Nurlan Abdiev (laisvųjų imtynių treneris), Gabriel Machado ir Man Deve Pole (Brazilian Jiu-Jitsu treneriai), Luc Edward Ntsama (Judo treneris) ir plaukimo treneris Atham Chahoud“, - džiaugėsi mažojo sportininko tėvas Aurimas.

Po varžybų Eljotas susipažino su vietiniais vaikais, kur puikiai praleido laiką kartu žaisdamas. Tai puikus pavyzdys, kaip sportas jungia žmonės geriems santykiams neskaitant, iš kur tu esi, kokia tavo religija ar odos spalva. Sportas - tai laisvė ir taika. 

Deja, galime daryti išvadą, kad pamario krašte Eljotas nėra vertinamas.

„Paklausus, kodėl Eljoto paraiška nebuvo pateikta dėl jo pasiekimų į 2023 metų geriausių sportininkų rinkimus, atsakė, jog buvo kalbėta apie tai su Egle Česniene, kuri pasakė, jog geriausio metų sportininkų rinkimų nebebus ir Eljotas gali pretenduoti tik į padėką, nes pagal įstatus už aukšto meistriškumo pasiekimus sporte vaikai apdovanojami piniginiais prizais tik nuo 12 metų. Už tokius pasiekimus tik padėka? Nebejuokinga. Tuo labiau, kas tas padėkas teikia? Tokie abejotinos reputacijos žmonės kaip Pupšys, kuris yra sporto komiteto pirmininkas. Dar nenusigyvenome iki tokio lygio. Negi vaikas vertas tik padėkos ir to, kad kažkas darytųsi reklamą sau – fotografuotųsi su neaiškios reputacijos žmonėmis. Nepamirškime, jog už padėką mažylis tikrai nenuvyks į Ameriką ar kitur organizuojamas varžybas, o Lietuvoje jis kol kas neturi su kuo kovoti“, - tvirtino vaiko tėvas.

Visas jo kovas galima pasižiūrėti Tic Tok arba Instagram paskyrose kaip @eljotas_elis_lithuanian.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Jjj2024-03-30
Vaiko žalojimas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
K2024-02-20
Nu gėda už Šilutės valdžią. Šaunuolis berniukas!!!Ar sunku pasveikint ir padėkot vaikui (kažkoks absurdas) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
R. B.2024-02-20
Ką tu ten nusišneki, komentare žemiau? Tas vaikas jau pasiekė daugiau negu tu pasiekei per visą savo gyvenimą. Tokį talentą turint, jį reikia ugdyti, o ne surišti sparnus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
s2024-02-18
Ką čia rašinėjat, jis gi užaugs ir gal net nieko nebesieks, ar nepasieks šioje gana ribotoje sporto šakoje. Taip ir liks vaiku be vaikystės. Kiek reikia pavyzdžių apie gaminamus "vunderkindus", piramidės pagrindas didžiulis, viršūnė viena ir slidi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2024-02-18
Šaunuolis!
Pastebėjimas. Vaikinuko talentas ir pinigai yra du skirtingi dalykai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?