„Sidabrinė nendrės“ laureatė L. Kašėtienė-Mikkelsen: dar reikia susivokti savyje

2024-02-23
Šilutės meno mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė, koncertmeisterė L. Kašėtienė-Mikkelsen mokykloje dirba nuo 1995 metų.
Šilutės meno mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė, koncertmeisterė L. Kašėtienė-Mikkelsen mokykloje dirba nuo 1995 metų.
Šilutės rajono „Sidabrinės nendrės“ premijos komiteto nutarimu už ypatingus darbus ir nuopelnus garsinat Šilutės rajoną „Sidabrinės nendrės“ premijos laureate išrinkta Šilutės meno mokyklos muzikos mokytoja ekspertė Liudmila Kašėtienė-Mikkelsen. „Kai sužinojau, be abejo, kiek sutrikau ir susijaudinau“, - sakė mokytoja.

Darbas – gyvenimo būdas

Laureatė „Šilokarčemai teigė, kad tokio apdovanojimo nesitikėjo.

„Nesitikėjau, nes dabar gyvenu Klaipėdoje, dirbu dviejose mokyklose - ir Šilutėje, ir Klaipėdoje, todėl nesu tiek daug matoma Šilutėje, kiek anksčiau, ir manau - visada yra vertingesnių. Kai sužinojau, be abejo, kiek sutrikau ir susijaudinau, kaip ir kiekvienas mano vietoje… Tačiau taip - mano širdis Šilutėje, tai ką darau, yra mano gyvenimo būdas, be galo myliu savo profesiją, mokinius ir muziką… Kiekvienam žmogui yra svarbu būti įvertintam. Todėl šis išties garbingas apdovanojimas man yra tikrai brangus, prasmingas, jaudinantis ir džiuginantis! Dar reikia susivokti vidumi“, - pasakojo laureatė.

Šilutės meno mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė, koncertmeisterė L. Kašėtienė-Mikkelsen mokykloje triūsia nuo 1995 metų. Tai kūrybiškai ir šiuolaikiškai dirbanti mokytoja, kurios darbo indėlis reikšmingas ne tik mokyklos, bet ir miesto bei šalies švietimo bendruomenei. Mokytoja  už profesionalumą yra apdovanota M. Rostropovičiaus premija, tapusi LRT akcijos „Daugiau saulės, daugiau šviesos“ nominacijoje „Šviesiausi metų Mokytojai“ metų šviesuole, taip pat apdovanota Lietuvininkų vilties premija už indėlį auklėjant pamario krašto jaunuosius muzikus.

Ugdo asmenybes

Skatindama mokinių saviraišką, motyvaciją, ugdydama mūsų krašto sąmoningas, atsakingas, brandžias asmenybes, kiekvienais metais su mokiniais dalyvaudama respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose, pristato ne tik Šilutės meno mokyklą, bet garbingai atstovauja pamario kraštui Lietuvoje ir visoje Europoje. Per pastaruosius penketą metų jos paruošti mokiniai dalyvavo daugiau nei 25 tarptautiniuose ir 17 respublikinių konkursų. Juose laimėti net 65 laureatų apdovanojimai, pelnyti 10 Grand Prix. Mokytojos profesionaliai paruošti mokiniai kviečiami dalyvauti, atstovaujant mūsų šaliai tarptautiniuose festivaliuose, prestižiniuose renginiuose ne tik Lietuvoje,  bet ir užsienyje.

Kaip profesionali koncertmeisterė L. Kašėtienė-Mikkelsen daugelį metų akompanavo Šilutės rajono mėgėjų vokaliniams kolektyvams įvairiuose renginiuose bei konkursuose.

Per daugiau kaip 30 pedagoginio darbo metų įgyta darbo patirtis suteikė impulsą organizuoti kvalifikacijos kėlimo seminarus, metodines praktines konferencijas bei dalintis savo sukauptomis žiniomis su šalies fortepijono mokytojais.

Nuo 2011 metų mokytoja bendradarbiauja su tarptautiniu „SOS Talents“ M. Sogny fondu talentingiems vaikams. Fondas globoja jos buvusius ir esamus mokinius, kurie sėkmingai koncertuodami ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje – Prancūzijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Gruzijoje, Vokietijoje, Danijoje, Lenkijoje – garsina Lietuvą ir pamario kraštą.

Mokytoja, vertinama kaip profesionali mokytoja, organizatorė, daugelio iniciatyvų autorė, taip pat yra kviečiama dirbti respublikinių ir tarptautinių konkursų vertinimo komisijose.  

Apdovanojimo įteikimo ceremonija vyks minint Kovo 11-ąją.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!