Valdančioji dauguma nesuvokia, kad baseinas yra neįveiklintas

2024-02-28

Pagėgiuose politikai nestokojo klausimų Taryboje svarstant sprendimo projektą „Dėl Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos 2023 metų veiklos ataskaitos“.

Vaikai laksto gatvėje net lyjant

Rengėjai pristačius projektą, į klausimus atsakyti pakviesta įstaigos direktorė Evelina Norkienė.

Politikė Nijolė Kovaliova teigė girdėjusi, kad į papildomą ugdymą atėję mokiniai net lietui lyjant laksto lauke. Taip nutinka net ir tada, kai vėluoja treneris. Klausta, ar apie tai žino vadovė ir ar negalima anksčiau atrakinti durų, kad vaikai nebūtų lauke.

Mokyklos direktorė E. Norkienė teigė, kad vaikai ateina anksčiau nei prasideda treniruotės ir jie neturi atskiro darbuotojo, kuris galėtų jais pasirūpinti. O dėl vėluojančio trenerio – situacija žinoma. Kartais neva taip nutinka, nes Tauragėje jis turi daug treniruočių.

Tarybos narys Virginijus Komskis klausė: „Iš direktorės girdėjau, kad tai didžiausią nuostolį neša. <...> Aš apie baseiną. Koks dokumentas jums įsako, nusako, įpareigoja laikyti du baseino prižiūrėtojus? Ar galite pateikti tokį dokumentą? Nes tokio nėra. Nėra įpareigojančio. Bet jei toks yra. Čia juk pinigų švaistymas, direktore.“

Pasak direktorės, čia tiesiog saugumo užtikrinimas ir žadėjo pateikti dokumentą.

Nori lankstesnio baseino grafiko

V. Komskis klausė ir apie nusiskundimus dėl baseino darbo laiko. Anot jo, šeštadienį ir sekmadienį tinkamu laiku žmonės negali patekti į baseiną. Skundžiamasi, kad to negalima padaryti ir antradienį bei trečiadienį. Todėl dalis išvyksta į Tauragę. Tad įstaiga netenka dalies pajamų.

„Su tuo grafiku yra taip. Sudėliojome tiek, kiek turime etatų“, - atsakė mokyklos vadovė.

V. Komskis pasidalijo pastaba, kad jei nesėdėtų po du prižiūrėtojus vienu metu, tuomet grafikai galėtų būti perdėlioti.

Direktorė atsakė, kad negali to daryti dėl saugumo.

Tarybos narė Lina Komskienė pabrėžė, kad reikia spręsti klausimą dėl baseino: „Turime gražų, jaukų baseiną. Atvažiuoja žmonės iš Šilutės, iš Tauragės. Tikrai spręskime problemą dėl jo ankstesnio atidarymo savaitgaliais, nes tai yra aktualu. Ir kaip aš jau minėjau, ir antradienį, ir ketvirtadienį, pasibaigus vaikų pamokoms - kada baseinas šiltas, džekuzi šiltas, mes paimame ir užrakiname dėl kasininko ir prižiūrėtojo. <...> Aš manau, tikrai būtų ir tėvelių, ir vaikų, ir su šeimomis norinčių praleisti vakarus“.

Po šio pasisakymo, įstaigos vadovė teigė galinti paskaičiuoti etatų poreikį ir pateikti prašymą.

Opozicijos atstovas V. Komskis priminė, kad etatai Pagėgiuose yra politizuoti ir pati direktorė neišspręs šio klausimo. Mat aiškiai matoma, kas nuo to nusišalina, kas pavaduoja, kas tą baseiną prižiūri. O tie žmonės, kurie Taryboje ir gauna darbą, bet negali prieiti prie baseino, tik pasiima pinigus. Politikas priminė daugumai, kad baseinas ne prie jų buvo pradėtas statyti, bet prie jų pabaigtas. Politikai nesugeba padaryti žmonių laimingų, o direktorė sugeba pasakyti tik, kad trūksta pinigų.

„Aš aiškiai pasakiau, nereikia po du prižiūrėtojus. Neišgirdote iš manęs, kad nereikia vieno prižiūrėtojo. <...> Baseinas yra neįveiklintas. Tai sakau daugumai. Jei jie tai girdi, malonu“.

Netrukus vyko balsavimas dėl pateiktos ataskaitos. Ji patvirtinta. Nuo klausimo svarstymo ir priėmimo dėl viešų ir privačių interesų konflikto nusišalino Ričardas Bartkevičius ir Dainius Maciukevičius.


Straipsnio komentarai

Jau2024-03-05
projektuojant tą baseiną buvo aišku , kad jis bus nuostolingas . Todėl savivaldybė turi sukti galvą kur uždirbti pinigų , kad būtų galima išlaikyti tą baseiną , arba jį parduoti , tegul Komskis jame karpius augina . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vietinis2024-03-04
Tarybos narė Lina Komskienė pabrėžė, kad reikia spręsti klausimą dėl baseino: „Turime gražų, jaukų baseiną. Atvažiuoja žmonės iš Šilutės, iš Tauragės.
Tai, kad Šilutėje yra baseinas, ko važiuoti į Pagėgius. Juokdariai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vietinis2024-03-02
V.K. ir kiti nesupranta, kad Pagegiu baseinas niekad nebus iveiklintas :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka