Prieš Šilutėje protestavusius ūkininkus policija pradėjo tyrimus ir apklausas

2024-02-28, Steponas ROKAS, 77.lt
Šilutėje protestavę ūkininkai buvo sulaikomi, apipurkšti ašarinėmis dujomis. R. Lekavičiaus nuotr.
Šilutėje protestavę ūkininkai buvo sulaikomi, apipurkšti ašarinėmis dujomis. R. Lekavičiaus nuotr.
Sausio viduryje į susitikimą su žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku vykę Šilutės ūkininkai tos dienos įvykius prisimins dar ilgai. Netikėtai juos sustabdžiusi policija kai kurios iš ūkininkų bandė sulaikyti vien už klausimus.

Protestavę ūkininkai buvo sulaikomi, apipurkšti ašarinėmis dujomis

Vienas iš jų buvo ūkininkas Rimantas Gudaitis, kurio klausimų neapsikentę pareigūnai jėga bandė vyrą sulaikyti ir netgi panaudojo ašarines dujas.

Vaizdai iš Šilutėje kilusio incidento sparčiai išplito po internetą ir piktino žmones. Daugybė internautų nesuprato, kodėl pareigūnai buvo taip agresyviai nusiteikę prieš ūkininkus.

Policija pradėjo teisinius procesus prieš taikiai protestuojančius ūkininkus

Portalo 77.lt pakalbintas vienas iš „nuotykių“ Šilutėje dalyvių, ūkininkas iš Usėnų Rolandas, papasakojo, kad išskirtinio pareigūnų dėmesio sulaukė keturi ūkininkai, vienas kurių – jis pats.

„Kiek žinau, po incidento policijos pareigūnas surašė tarnybinį raštą ir dabar mes esame kviečiami apklausoms į Tauragę. Vienas iš mūsų jau buvo nuvažiavęs, bet apie tai jis daugiau pats gali papasakoti, o mes trys dabar ieškome advokatų ir važiuosime su jais, - atviravo Rolandas. – O šiaip tai manau, kad visi tiek galimi kaltinimai yra iš piršto laužti. Vienas užkliuvo, kad antrankių nerandančius pareigūnus pavadino klounais. Aš pats nusikeikiau greta jų, nes jau nervai nebeišlaikė, bet keiksmažodyje jų neminėjau. Trečiasis iš mūsų kaltinamas tuo, kad esą trukdė pareigūnams atlikti pareigą ir dėl jo kaltės sulaikytas asmuo paspruko, nors nieko tokio jis nedarė. Nepaisant to, matyt pareigūnams labai reikia ką nors nubausti, todėl dabar po vieną esame kviečiami, kad būtų lengviau kažką mums prikabinti. Bet, kaip sakiau, mes važiuosime trise ir su teisininkais, tai dar pažiūrėsime, kaip viskas baigsis.“

Policija žada nutraukti tyrimus prieš protestavusius šilutiškius, tačiau raštų neišsiunčia

Jau su pareigūnais bendravęs ūkininkas prašė neminėti jo vardo.

„Ir taip reklamos užtenka, net į parduotuvę nebegaliu ramiai nueiti, - juokavo jaunas vyras. – O apie susitikimą su Tauragės pareigūnais nieko blogo negaliu pasakyti: pakvietė, nuvažiavau. Jie man pateikė tarnybinį raštą surašiusio pareigūno versiją, aš jiems – savo. Pasikalbėjome, pasiaiškinome ir, bent jau atsisveikinant, sakė, kad mano atžvilgiu tyrimą nutrauks. Tiesa, pranešimo apie tai, kad jis nutrauktas, dar negavau, bet pokalbis nuteikė optimistiškai.“

Patikslinęs, kad neįsivaizduoja, ką gali išgirsti jo nelaimės draugai, vyras išsakė prielaidą, kad tarnybinį raštą surašęs pareigūnas suvokia esantis neteisus ir dabar bandys „išsukti uodegą“.

„Sakyčiau, jis pats ir kaltas dėl to, jog kilo incidentas. Kai mes važiavome susitikti su ministru Kęstučiu Navicku, kelią mums užstojo pareigūnai. Tuomet iš Šilutės atvažiavo viršininkas, kuris nurodė traktoriams rikiuotis stovėjimo aikštelėje šalia elevatoriaus. Pasakė ir išvyko, - tos dienos įvykius prisiminė pašnekovas. – Deja, policininkai į aikštelę suleido tik priešpriešinėje juostoje stovėjusius traktorius, o stovėję šalia aikštelės buvo palikti stovėti po draudžiamu ženklu. Bet ūkininkai ne patys taip nusprendė – jie klausė pareigūnų nurodymų. Praėjus kokiai valandai, atvyko „iniciatyvusis“ policininkas, kuris, mano supratimu, ne tik viršijo įgaliojimus, bet ir nepaisydamas subordinacijos bei viršininko nurodymų, nusprendė bauduoti po ženklu po policijos nurodymo sustojusį transportą. Ūkininkai tokios įvykių eigos nesitikėjo, o kai pabandė išsiaiškinti, kas čia kaip, paaiškėjo, kad atvykęs pareigūnas nelabai moka su žmonėmis bendrauti, todėl tas jo nemokėjimas galiausiai peraugo į konfliktą. Aš tikiuosi, kad situacija išsispręs geranoriškai, bet kaip ten bus, netrukus sužinosime nes procesas dar vyksta.“

77.lt


Straipsnio komentarai

Jjj2024-04-14
Kas tirs mentų viršytus veiksmus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ABC2024-03-03
Tai vadinasi demokratija lietuviskai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?