Aplinkosaugininkai norėjo pričiupti lašišų brakonierių, pričiupo – „žolės“ rūkorių...

2024-03-12, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Šilutės rajono gyventojas, 29 metų L. B., netikėtai užkluptas aplinkos apsaugos darbuotojų savo sodyboje, įtarusių, kad jis bado lašišas Šalpės upėje, tai yra brakonieriauja, pokalbio metu geranoriškai prisipažino mėgstantis patraukti „žolės“ dūmelį. Vyrui buvo uždėti antrankiai ir iškviesti policijos pareigūnai.

L. B. anksčiau neteistas, bet baustas administracine tvarka. Pernai, gruodžio 2-ą, apie 11 valandą, būdamas savo namuose, išgirdo lojančius šunis. Išėjęs į kiemą pamatė atvažiavusius aplinkos apsaugos darbuotojus. Pareigūnai pasakė gavę skundą, kad jis bado lašišas Šalpės upėje, tai yra brakonieriauja. L. B. leido aplinkosaugininkams apžiūrėti patalpas, kartu su jais ėjo į daržinę, tvartą, rūsį. Atvykėliai ieškojo žeberklo.

Vienas iš pareigūnų, pamatęs rūkymui skirtą vazą, paklausė L. B., ką jis rūko. Namo šeimininkas atsakė vakar rūkęs „žolę“ – suktinę su susmulkintomis kanapių antžeminėmis dalimis. L. B. pridūrė, jog „žolės“ nebeturįs. Tuomet pareigūnas uždėjo L. B. antrankius, kad šis nepabėgtų, iškvietė policiją. Atvykę policininkai atliko kratą L. B. namuose. Narkotines medžiagas rado sportiniame bate, striukės kišenėje ir ant pečiaus. Taip išsipasakojo L. B.

Aplinkosaugininko liudijimas

Pareigūnas parodė: pernai, gruodžio 2-ą, apie 10 valandą, gavo informaciją, kad L. B. Šalpės upėje bado lašišas. Apie 10 val. 40 min. jis kartu su kolega nuvyko nurodytu adresu. Kieme sutiko sodybos savininką L. B. Šiam paaiškino, jog yra įtariamas brakonieriavimu. L. B. leidus apžiūrėti namo patalpas, rūsyje pastebėjo daug tuščių folijos lankstinukų – ženklas, kad asmuo galbūt vartoja narkotines medžiagas, rūko „žolę“. L. B. paklaustas, ar turi narkotinių medžiagų, geranoriškai prisipažino vartojantis „žolę“ ir ją slepia namo koridoriuje, sportiniame batelyje. Taip ir buvo: bato gale kiurksojo įkištas polietileninis permatomas maišelis. Aplinkosaugininkas apie tai pranešė policijos pareigūnams ir dėl viso pikto uždėjo L. B. antrankius. Atvykus Šilalės rajono policijos komisariato policininkams antrankius nuėmė.

L. B. laikė nedidelį kiekį augalinės kilmės, žalios spalvos, turinčios specifinį (aitrų) kvapą,  medžiagos. Kratos metu jos rasta sportiniame batelyje (2 folijos paketėliai). Kanapių (antžeminės dalys) masė – 1,633 g. Be to, virtuvėje rastas ir paimtas metalinis uždaras trintuvas su užrašu „OCB“ (paketas Nr. 490482), elektroninės mini svarstyklės su užrašu „CAL“ (paketas Nr. 490481). Namo rūsyje, katilinėje, aptikta į popierių suberta žalios spalvos augalinės kilmės medžiaga (paketas Nr. 490480). Kanapių kiekis popieriaus lankstinuke – 0,513 g.

„Žolę“ pirko Klaipėdoje

L. B. inkriminuota nusikalstama veika, numatyta Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti) 2 dalyje. Tai baudžiamasis nusižengimas. Gresianti sankcija - viešieji darbai arba laisvės apribojimas, arba bauda, arba areštas. Kaltinamasis L. B. neišsisukinėjo, prisipažino visiškai kaltu. „Žolę“ vartojo ir pirko ne pirmą kartą. Pernai, lapkričio 22 dieną, apie 20 valandą, jos įsigijo Klaipėdoje, Debreceno gatvėje 54, prie parduotuvės „Iki“. Sumokėjo 80 eurų. Pirko didesnį kiekį, kad nereikėtų dėl to dažnai važiuoti į uostamiestį. Pardavėjas – nepažįstamas asmuo. Su pastaruoju ryšį užmezgė per programėlę „Snapchat“, todėl jokių tai įrodančių duomenų neturi. Narkotinės medžiagos pirko savo reikmėms, neturėjo tikslo jų pardavinėti. Grįžęs automobiliu „Škoda Octavia“ pasisvėrė narkotines medžiagas – 8 g. Dalį kanapių įsikišo į batą, dalį – striukės kišenėn, o kitą dalį susmulkino smulkintuvu. Per tą laikotarpį kažkiek surūkė savo namų kieme.

Kaltinamasis L. B. nuteistas baudžiamuoju įsakymu šiemet, vasario 1 dieną, pagal Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Mariaus Maurio pareiškimą. Baudžiamąją bylą išnagrinėjo Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėjas Robertas Povilaitis. Skiriant bausmę atsižvelgta į kaltininko asmenybę, kaltės rūšį, jo prisipažinimą (atsakomybę lengvinanti aplinkybė). Kaltę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. L. B. pelnė laisvės apribojimą devyniems mėnesiams, tačiau galutinė bausmė, vadovaujantis BK 64 str. su ženkliuku 1, sumažinta vienu trečdaliu: laisvė apribota šešiems mėnesiams. Per bausmės vykdymo laikotarpį nuteistasis L. B. privalo mokytis arba pradėti dirbti ar registruotis Užimtumo tarnyboje, taip pat be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos, jam uždrausta 3 mėnesius vartoti psichiką veikiančias medžiagas. Likusios kanapės (1,395 g ir 0,326 g) bei kiti daiktiniai įkalčiai (metalinis grūstuvas, svarstyklės), paimti ir saugoti policijos, sunaikinti teismo sprendimu. Įprasta praktika panašiais atvejais.


Straipsnio komentarai

Jonas2024-03-15
kur prokuraturos sankcija .nejau kiekvienas paslemekakas gali po mano namus vadalotis
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Lietuviškas gestapas2024-03-13
Veiklos ištroškę, pagal skundus atliks kratas, surakins įtariamuosius, defektuos automobilius, sulaikys berūkančius ir jeigu ką, pripaišys jums kontrabandą už nežymetas pakuotes... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?