Sumušė du brolius, dabar slaugys senelius ir neįgaliuosius

2024-03-18, Vidas KALINAUSKIS

Įsiteisėjo teismo nuosprendis, kuriuo D. G., gimęs Pagėgių savivaldybėje, pagrindinio išsilavinimo, nevedęs, nesimokantis, nedirbantis, registruotas Užimtumo tarnyboje, anksčiau neteistas, jau pelnė bausmę pagal LR baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 1 dalį.

2023 m. rugsėjo 3 d., apie 16.00 val., Vakaro gatvėje (Mažaičių k., Stoniškių sen.), ant kelio, D. G. žodinio konflikto su broliais A. R. ir G. R. metu tyčia vieną kartą medine lazda trenkė pastarajam į kairįjį petį. Po to nukentėjusysis nugriuvo ant žemės ir gavo tyrimo metu nenustatytą tikslų smūgių skaičių, bet ne mažiau kaip tris kartus medine lazda į kairiąją krūtinės pusę ir į dešiniąją ranką. Toliau tęsdamas savo nusikalstamą veiką D. G. du kartus medine lazda sudavė antram nukentėjusiajam broliui į galvą.

Kaltinamasis pripažino kaltę

Kaltinamasis D. G. kaltę pripažino visiškai. Paaiškino, kad įvykio metu važiavo dviračiu Vakaro gatve. Pamatė einančius brolius, kurie pradėjo prie jo kabinėtis, jį koneveikti. Jis sustojo ir tarp jų įvyko konfliktas. Neapsikentęs paėmė kuolą ir sudavė juo 2-3 kartus A. R. į galvą, taip pat į šoną G. R., kuris tuo metu sėdėjo ant kelkraščio. Visų įvykio aplinkybių gerai nebeprisiminė. Prašė pagarsinti policijai duotus parodymus, nes tuomet geriau viską prisiminė.

D. G., apklaustas ikiteisminio tyrimo metu, nurodė, kad tuos brolius labai gerai pažįsta. Jis su abiem jau seniai konfliktuoja, nesutaria, jie nuolatos jį erzina, kabinėjasi, visaip vadina... Būtent taip pat atsitiko ir rugsėjo 3-iąją. Jis tą dieną, apie 16 val., dviračiu važinėjosi po Stoniškių seniūnijos kaimus. Važiuodamas Vakaro gatve, nuo karjero pusės, pastebėjo einančius brolius. Jiedu buvo stipriai apsvaigę nuo alkoholio. Važiuojant pro šalį, jie pradėjo prie jo kabinėtis dėl anksčiau kilusių nesutarimų. Todėl tarp jų įvyko žodinis konfliktas. Jis labai įsižeidė, supyko, kad broliai vėl prie jo kabinėjasi ir įžeidinėja. Tada grįžo prie jų, nulipo nuo dviračio. Pievoje rastu mediniu kuolu trenkė vienam per galvą, šis nuvirto ant žemės. Paskui tuo pačiu pagaliu du ar tris kartus trenkė kitam į petį ir kitas kūno vietas, tas taip pat nugriuvo ant žemės. Matė, kaip vienam broliui iš galvos bėgo kraujas, o kitam skaudėjo ranką, šis jos nepakėlė.

Byloje surinkta pakankamai įrodymų

Be kaltinamojo prisipažinimo, jo kaltė įrodyta ir kita byloje surinkta medžiaga. Iš 2023 m. rugsėjo 5 d. protokolo-pareiškimo nustatyta, kad G. R. prašė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl jo sužalojimo. Nurodė, kad jam su broliu einant keliu, juos sumušė mediniu pagaliu D. G. Dėl suduotų smūgių jis patyrė fizinį skausmą ir sužalojimus kairiajame petyje, kairėje krūtinės srityje ir dešinėje plaštakoje.

Nukentėjusysis G. R., apklaustas ikiteisminio tyrimo metu, teigė, kad D. G. jam pirmajam trenkė lazda, pataikė į kairįjį petį. Smūgis buvo labai stiprus. Nuo suduoto smūgio nukrito ant žemės. Labai stipriai skaudėjo petį, negalėjo net pajudinti kairės rankos. Brolis jį norėjo apginti, tačiau ir pats nukentėjo. Brolis sakė, kad D. G. jam sudavė ta pačia medine lazda į galvą. Brolis nukrito ant žemės, sakė buvo trumpam praradęs sąmonę. Vėliau teigė, kad nuo griuvimo ant žemės jam iš kišenės iškrito naujai pirktas telefonas. Nuo smūgio sudužo ekranas ir ėmė lėtai veikti telefono programos. Buvo įsitikinęs, jog D. G. tyčia, be jokios priežasties, jam sukėlė stiprius fizinius skausmus. Jis patyrė ir neturtinę žalą.

Iš asmens apžiūros protokolo nustatyta, kad po įvykio buvo apžiūrėtas nukentėjusysis G. R. Ant jo dešinės rankos plaštakos rasti nubrozdinimai, taip pat dešinės rankos plaštaka buvo ištinusi. G. R. galvos srityje. t. y. viršugalvio kairėje pusėje, pastebėta kraujosruva, nubrozdinimas. Nukentėjusysis skundėsi dideliu skausmu kairės pusės šone ir kairės pusės peties srityje. Apžiūrint petį rastas paraudimas.

Antrasis nukentėjęs brolis irgi prašė pradėti ikiteisminį tyrimą. Jis teigė, kad D. G. puolė iš pasalų, iš nugaros, pradėjo jį ir brolį mušti medine lazda. Anksčiau yra gatvėje susižodžiavę su D. G., bet tai buvo daug anksčiau. Galimai gali būti, kad įvykio dieną D. G. jiems su broliu sugalvojo atkeršyti. Iš kelnių kišenės iškritusio mobiliojo ryšio telefono „Xiaomi Redmi“ suskilusį ekraną jis įvertino 120 eurų turtine žala ir dar prašė priteisti 1 000 eurų neturtinę žalą.

Nerišlūs girtų vyrų balsai

Iš įvykio vietos apžiūros protokolo nustatyta, kad nusikaltimo vietoje, Vakaro gatvėje, rastas medinis baslys.

Iš daiktų apžiūros protokolo nustatyta, kad buvo išklausytas pokalbis iš 112 pagalbos skambučio. Girdėjosi nerišlūs kelių vyrų balsai. Jaunuolis nurodė, kad prie jo prisikabino du vyrai. Kitas vyriškis teigė, kad jam buvo suduota pagaliu į galvą ir nori rašyti pareiškimą.

Iš asmens blaivumo tikrinimo žurnalo nustatyta, kad po įvykio G. R. nustatytas 3.97, o A. R. - 3.29 promilių neblaivumas. Kaltinamajam D. G. nustatytas 0.16 promilių neblaivumas.

Atpildas už „nuopelnus“

Tauragės apylinkės teismo teisėja Loreta Bajorinienė nusprendė D. G. pripažinti kaltu ir paskyrė 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmę be intensyvios priežiūros. O dėl to, jog kaltinamasis pripažino savo kaltę, bausmę sumažino vienu trečdaliu ir skyrė galutinę bausmę - 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę be intensyvios priežiūros. Nuteistasis įpareigotas per visą bausmės laikotarpį dalyvauti elgesio pataisos programoje ir per penkis mėnesius neatlygintinai išdirbti 60 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Nuspręsta priteisti iš D. G. Klaipėdos teritorinei ligonių kasai 48,59 Eur žalai už nukentėjusiojo gydymą atlyginti. Ją teks sumokėti į Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos atsiskaitomąją sąskaitą.

Priteista iš D. G. nukentėjusiajam A. R. 700 Eur neturtinei žalai atlyginti, o nukentėjusiajam G. R. - 600 Eur neturtinei žalai atlyginti.

Taip pat nuspręsta: sunaikinti daiktą, turėjusį reikšmės nusikalstamos veikos tyrimui ir nagrinėjimui – medinį baslį, kuris saugotas Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Turto valdymo valdybos Paimtų daiktų valdymo ir sandėlių skyriuje.


Straipsnio komentarai

Aš manau2024-03-19
tegul dirba, dykaduoniai. Vis geriau negu uždėti baudą, kurios taip ir nesumokės. Tai bent gerą darbą padarys Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2024-03-18
Geraipasijuokiau ,omjeigu rimtai ,tai iki ko mes desigyvenome.Nu jau pagalba seniems ir neįgaliems tikrai bus užtikrinta,nereikės . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?