Valstybinė ligonių kasa: „Purienoje“ tai ypatingas „nesusipratimas“

2024-03-22, Barbora JUCEVIČIŪTĖ

Šių metų kovo 1 d. publikavome straipsnį „Tyčia, piktybiškai, siekiant finansinės naudos yra prirašomi vizitai gydytojų ar slaugytojų, kurie net neatvyksta pas pacientus?“ ir žadėjome šios temos tęsinį.

Valstybinės ligonių kasos atliktas tyrimas medicinos centre „Puriena“ įrodo, kad tai ne vieno žmogaus patirtis ar koks nesusipratimas, o vadovas kalba ką kita.

Teikė ne vienerius metus

Primename, Vilniaus mero Valdo Benkunsko brolio Giedriaus valdomam medicinos centrui Šilutėje mesti kaltinimai sukčiavimu. Vyko Ekonomikos ir finansų komiteto posėdis, kurio metu mesti rimti kaltinimai medicinos centrui „Puriena“. Komitetas net nepritarė sprendimo projektą teikti svarstyti Tarybai.

Posėdžio metu, paaiškėjus, kad daugiausia paslaugų atliko namuose MC „Puriena“ – 916 kartų, Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras – 609, o MC „Sveikatos darna“ – 271, Švėkšnos ambulatorija – 310, Tarybos narys Vygantas Kamarauskas pasidalino savo patirtimi – politiko uošvei „Purienos“ medikai ištisus metus teikė paslaugas, kuri centro darbuotojų net akyse nėra regėjusi. Jų neregėjo ir pats politikas, mat jų namuose ir gyvena žmonos motina.

„Ir teikia jau ne pirmus metus. Ir praėjusiais, ir šiais metais. Pas mus namuose gyvena mama, tai čia būtų absurdas kažkokiu būdu jai suteikti [paslaugas]“, – tikino Vygantas Kamarauskas.

Maža to, visi šie vizitai įrašyti elektroninėje e. sveikatos sistemoje. Pasirodo, Tarybos nario uošvei slaugytoja nuotoliniu būdu net kas savaitę nagus karpydavo. „Ir kraujospūdis matuotas, ir temperatūra matuota, ir nagų karpymas ir visos kitos paslaugos teiktos. Aš nelabai įsivaizduoju, ar čia yra kažkokie metodai nuotoliniu būdu kraujo spaudimą ir temperatūrą pamatuoti žmogui, bet pasirodo „Puriena“ turbūt turi tokius įrankius. Netgi žmogus buvo lankomas namuose tada, kai jis reanimacijoje gulėjo“, – dėstė Šilutės Tarybos narys.

Nustatė krūvą pažeidimų

Valstybinės ligonių kasos atliktas tyrimas šiame medicinos centre įrodo, kad tai ne vieno žmogaus patirtis ar koks nesusipratimas. Specialistai nustatė aibę pažeidimų. Vienas iš netikėčiausių atradimų, jog „Purienoje“ dirba slaugytoja darboholikė, per dieną sugebanti suteikti net šimtą įvairių medicininių paslaugų.  

„Vienas slaugytojo etatas gali suteikti ne daugiau nei 12 paslaugų per vieną dieną“, – teigė portalui tv3.lt Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktorė Vilma Stasiulienė.
Ir iš tiesų, anot Ligonių kasos vadovo, tokių atvejų šalyje pasitaiko, tačiau sąlyginai retai. Pagrindinė tokių netikrų pacientų sąrašuose atsiradimo priežastis – gobšumas. „Tai yra sukčiavimas. Reiškia, tu gauni apmokėjimą iš valstybės, jei taip galima pasakyti, šiuo atveju iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, už tai, ko tu nepadarei. Toks ir atsakymas – tai yra sukčiavimas ir pinigų pasisavinimas neteisėtu būdu“, – tvirtino Gintaras Kacevičius.

O „Puriena“, anot Valstybinės ligonių kasos atstovų, šia istorija pradėjus domėtis žurnalistams, visas neaiškiais būdais gautas kompensacijas pažadėjo grąžinti. Tiesa, kokia tai pinigų suma, nė viena pusė neišduoda. Dabar liko klausimas, ar šia istorija domėsis Finansinių nusikaltimų tyrimų ar kitos tarnybos.

Pradėjo vidinį tyrimą

Po to, kai publikavome straipsnį „Tyčia, piktybiškai, siekiant finansinės naudos yra prirašomi vizitai gydytojų ar slaugytojų, kurie net neatvyksta pas pacientus?“, redakciją pasiekė „Purienos“ vadovo Giedriaus Benkunsko raštas.

G. Benkunskas aiškina, jog pradėtas vidinis tyrimas įstaigoje, kuris iki šiol dar nepatvirtino viešai mestų konkrečių kaltinimų. Teigiama, kad iki šiol „Puriena“ negavo dar nė vieno paciento skundo šiuo klausimu. Jei bus nustatyti pažeidimai vidinio tyrimo metu, žadama klaidas ištaisyti, o žala valstybei ir/ar pacientams bus atlygintos.

„Visgi, mūsų turimi duomenys leidžia spręsti, kad šis klausimas vietos savivaldos politikų yra eskaluojamas galimai siekiant tenkinti vietinių savivaldos tarybos narių, kurių kontroliuojami privatūs medicinos centrai konkuruoja su Medicinos centru „Puriena“, interesus“, - rašte dėstė vadovas.

Tiesa, rašte teigiama, kad straipsnyje „Tyčia, piktybiškai, siekiant finansinės naudos yra prirašomi vizitai gydytojų ar slaugytojų, kurie net neatvyksta pas pacientus?“ pateikta informacija šališka ir netiksli. Todėl primename, publikacijoje nėra redakcijos nuomonės, o skaitytojams perteikta informacija tik apie tai, kas vyko posėdžio metu.


Straipsnio komentarai

visiems2024-03-28
Gerbiamieji, čia kalbama ne apie gydytojų kompetenciją, profesionalumą ir t.t. , o apie aferistus ir žulikus, valstybės iždo vagis. Politikai irgi ne šventieji, vagia valstybės pinigus čekiukų pagalba, prisiperka kompiuterių, telefonų, paskui skųsdami kitus plaudami mundurą. Yra toks geras pasakymas rusiškai: "vor v zakonie" Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2024-03-26
Žmogau,reikia žinoti ir prisiminti ,kad gydytojai ne Dievai,jie tik atsidūrus ligoninėje gali suspėti žmogui padėti arba jau nebeišeina,o juk patys prisidirbam ,kad į tą ligoninę patenkame ir po to kaltiname gydytojus.Daug kartų yra tekę ir gulėti ir į priimamąjį patekti ,tikrai tik kuo geriausi atsiliepimai apie Šilutės gydytojus.Dėl kompetencijos irgi norėčiau nesutikti ,nes jau vyresni ir iš praktikos žino,o apie jaunuosius specialistus ,tai tikriausiai Jums neteko susidurti ,ant kiek jie rūpestingai pažiūri į pacientą,galima tik džiaugtis ,kad kuo daugiau jų pas mus atvyksta dirbti.Visiems atlaidumo vieni kitiems ir gražių švenčių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
stasys2024-03-26
O ką daryti Šilutės rajono gyventojui , kurio net negirdi tarybos nariai ? Tegul V. Kamarauskas ir kiti tarybos nariai prisipažįsta sulaužę priesaiką . Net ir dabar jie vengia rinkėjų ,pažeidinėja įstatymus .Blogai ,labai blogai kad yra tokių kaip G. Benkunskas ,Vaičiūnas . Ne taip seniai minėtą tarybos narį matėme restorane prim . . tomis kelnėmis . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Žmogus2024-03-25
Baisiausia jog Šilutės ligoninėje medikai netik vagia ir reketuoja ligonius.Reikalaudami pinigú,bet juos ir nužudo.Tariamai netyčia su savo nekompetencija,aplaidumu,panieka ir abejingumu.Šilutės dauguma medikú yra nusikaltèliai.Kuriuos reikia teisti ir varyti lauk.Kam mums tokie parazitai reikalingi?Be kompetencijos ir aferistai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pilietė2024-03-25
Lietuvoje įsigali nauja ,,tvarka": kai pagauna, sutinki gražinti ir toliau ramiai gyveni. Ar visiems tai taikoma? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
aš manau2024-03-23
kad nėra ,ko stebėtis tokiais dalykaisir kaltinti vieni kitus,nes tokias sąlygas sudaro valstybinės institucijos ,jeigu nebūtų galimybės taip elgtis,niekas to ir nedarytų ,o dabar žmogaus pirštai linkę į save ir nieko čia keisto.Pirmiausia pasižiūrėkite,kaip auksinius šaukštus pirko ar ne tas pats,koks sandalas su čekiukais ,tik čia paslaugos,o tai ten Valstybinė atstovybė ,Seimo ir tarybų nariai ,o kiek nepaviešinama.Pirmiausia reikia susitvarkyti Valstybės lygiu viską ,o po to žemesnėse instancijose pareikalauti ir kontroliuoti ,o ne laukti kol Žemaitaitis ar Tapinas imsis tvarką įvedinėti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2024-03-22
už tokias aferas nusipelno dešimteriopo išieškojimo ir viešo nuplakimo rykštėmis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kas čia neaišku?2024-03-22
Jei ligonių kasos vadovas G. Kacevičius teigia, kad tai, kas vyksta "Purienoje" yra sukčiavimas ir pinigų pasisavinimas neteisėtu būdu ir tai konkreti pinigų vagystė iš valstybės. Ką čia dar reikia aiškinti, kai pagavo už rankos vagį? Kokius pinigus Benkunskas pažadėjo atiduoti ir ką jis ten spangsta, jei pasak jo, jis nepavogė? Prisipažinimas yra kaltės įrodymas ir V. Kamarausko pateikti faktai ir teiginiai tikrai ne politikavimas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?