Lengviau kvėpuokite: geresnė oro kokybė jūsų transporto priemonėje

2024-03-27, Pranešimas spaudai

Gyvendami greitą gyvenimą dažnai daug laiko praleidžiame automobilyje, nesvarbu, ar važiuojame į darbą, ar vykstame į keliones, ar tvarko reikalus. Tačiau ar kada nors susimąstėte apie oro kokybę automobilyje ir kaip tai veikia jūsų sveikatą? Šiame straipsnyje nagrinėsime praktinius būdus, kaip užtikrinti, kad oras, kuriuo kvėpuojate vairuodami, būtų švarus ir gaivus. Taip pat pasinersime į esminį salono filtrų vaidmenį palaikant sveiką jūsų automobilio orą.

Kodėl svarbi oro kokybė jūsų automobilyje

Prieš pradėdami gilintis į oro kokybės gerinimo smulkmenas, pakalbėkime apie tai, kodėl tai labai svarbu. Jūsų automobilio viduje esančiame ore gali būti įvairių dalykų - dulkių, žiedadulkių, alergenų ir net kenksmingų dujų. Kvėpavimas prastos kokybės oru gali sukelti alergiją, kvėpavimo takų problemas ir nuovargį. Be to, tai gali sumažinti jūsų vairavimo malonumą.

Kabinos filtras: Jūsų automobilio plaučiai

Pagalvokite apie automobilio salono filtrą kaip apie plaučius. Į jį paprastai nekreipiame dėmesio, tačiau jis yra labai svarbus, kad automobilyje būtų švarus oras. Šis filtras veikia kaip barjeras, sulaikantis daleles ir neleidžiantis joms patekti į automobilio saloną. Tačiau laikui bėgant jis gali užsikimšti visomis sugaunamomis medžiagomis, todėl sumažėja jo veiksmingumas.

Salono filtro nuotrauka paimta iš autodoc.lt

 

Geresnės oro kokybės strategijos

1. Reguliariai keiskite salono filtrą

Pirmas ir paprasčiausias žingsnis siekiant švaraus automobilio oro - reguliariai keisti salono filtrą. Specialistai siūlo tai daryti kas 12 000-15 000 mylių arba kaip rekomenduojama automobilio naudojimo instrukcijoje. Šviežias filtras reiškia, kad blogosios medžiagos lieka išorėje.

 

2. Pasirinkite aukštos kokybės salono filtrus

Rinkdamiesi pakaitinį salono filtrą, netaupykite kokybei. Aukštos kokybės filtrai gali sulaikyti net smulkiausias daleles ir užtikrinti puikų oro filtravimą. Jie gali kainuoti šiek tiek brangiau, bet jūsų sveikata verta investicijų.

 

3. Laikykite automobilį švarų

Švarus interjeras gali labai pagerinti oro kokybę. Reguliariai siurbiant ir valant dulkes nuo automobilio vidaus paviršių galima sumažinti alergenų ir dulkių kiekį. Nepamirškite išvalyti prietaisų skydelio, sėdynių ir kilimėlių.

 

4. Pasakykite "ne" rūkymui

Rūkant automobilyje į orą išsiskiria kenksmingos cheminės medžiagos ir lieka nemalonus kvapas. Jei rūkote, pasistenkite savo automobilyje nustatyti nerūkymo zoną.

 

5. Apsvarstykite oro valytuvus

Jei norite papildomai apsisaugoti nuo teršalų, įsigykite automobiliams skirtą oro valytuvą. Šie prietaisai iš automobilio oro gali pašalinti daleles, kvapus ir net bakterijas.

 

6. Įsileiskite gryną orą

Gražiomis dienomis nuleisti langus arba atidaryti stoglangi, kad į vidų patektų gryno oro. Geras vėdinimas padeda pakeisti patalpų oro teršalus švariu lauko oru.

 

7. Stebėkite, ar nėra pelėsio ir grybelio

Dėl drėgmės automobilyje gali atsirasti pelėsių ir grybelių, kurie gali pakenkti oro kokybei. Reguliariai tikrinkite ir valykite vietas, kuriose kaupiasi drėgmė, pavyzdžiui, grindų kilimėlius ir bagažinę.

 

Informacijos šaltinis:

https://www.autodoc.lt/info/visada-jaukiam-automobilio-salonui-viskas-apie-oro-kondicionieriu-gedimus

https://wd40.lt/instrukcija/automobilio-oro-kondicionavimo-sistemos-technine-prieziura/


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?