Savaitė be patyčių Pagėgiuose

2015-04-02, Socialinė pedagogė Vitalija Paulikienė

„Dvejus metus Džonis, tylus paauglys, buvo gyvas žaislas kai kuriems savo ben­draklasiams. Jie reikalaudavo iš jo pinigų, versdavo valgyti piktžoles ir gerti pieną su valikliais, mušdavo tualete, užrišdavo virvę ant kaklo ir vedžiodavosi kaip šune­lį. Apklausiami dėl patyčių Džonio kankintojai sakė, kad persekiojo savo auką, nes tai buvo smagu“ (laikraščio iškarpa, pateikta „Olweus“ programos kūrėjų, 1993).

Kovo pabaigoje 23-30 d. kaip ir kiekvienais metais vyksta „Vaikų linijos“ inicijuojama „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“. Šiai akcijai neabejingi esame šešis metus ir mes - Pagėgių vaikų globos namai. Tam tikslui buvo parašyta programa, kuri skirta patyčių prevencijai.

Programos tikslas – mažinti patyčių apraiškas vaikų globos namuose bendradarbiaujant su vaikais, darbuotojais ir aplinkiniais žmonėmis, kuriant saugią vaikų globos namų aplinką.

Kiekvienas vaikas puikiai supranta kas yra patyčios ir kaip jos gali atsiliepti tolesniam jo gyvenimui, todėl visą savaitę vaikų globos namuose vyko įvairios veiklos skirtos draugystei ir bendravimui be patyčių.

Įvadinės valandėlės metu globotiniai diskutavo ir dalinosi savo išgyvenimais ir nuoskaudomis, kaip kartais pasakytas ar padarytas poelgis juos žeidžia, taip pat sukūrėme „Daugystės“ knygą, kurioje vaikai išdėstė savo mintis ir pamąstymus apie draugystę. Žiūrėjome filmą „Štai koks aš esu“ aptarėme filmo esmę ir pasimokėme, kad negalima iš silpnesniųjų tyčiotis. Taip pat vykome į susitikimą su Viešvilės vaikų globos namais į popietę gamtoje „Draugystės“ estafetės. Vaikai žaidė įvairius žaidimus, piešė, kepė dešreles, linksminosi. Stebint iš šalies vaikus, pastebėjome, kad vaikai gali bendrauti gražiai ir nuoširdžiai be jokių užgauliojimų ir tyčiojimosi. Savaitės bėgyje buvo kuriami knygų skirtukai „Patyčioms Ne“.  Baigiamojoje valandėlėje sukūrėme didelę širdį, kurioje tilpo visos mūsų mintys apie gražesnį gyvenimą be patyčių ir užgauliojimų.

 Renginių metu „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, sustiprėjo vaikų bendravimas, pagarba vienas kitam nežiūrint į trūkumus ar negalią, žaidimų metu vaikai patyrė daug džiugių akimirkų. Kiekvienais metais vykdoma tokia „Vaikų linijos“ inicijuojama akcija „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ įtraukia vis daugiau įstaigų, dirbančių su vaikais, prisidėdamos prie patyčių mažinimo apraiškų vaikų ir paauglių tarpe.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!