Ar Pagėgių ir Šilutės gimnazijų laukia uždarymas?

2024-04-02

Pamario kraštą apskriejo žinia, kad neva gresia trijų ugdymo įstaigų uždarymas – vienos gimnazijos Pagėgiuose ir dviejų Šilutėje. „Šilokarčema“ pasidomėjo, ar gerai žinomo politiko paskleista informacija melas ar tiesa?

„Dabartinė valdžia bando sunaikinti 86 gimnazijas ir atimti regionuose gyvenantiems vaikams galimybę siekti nemokamo gimnazinio išsilavinimo“, - skalambija vienas turtingas politikas socialiniame tinklapyje facebook. 

Tame sąraše – Šilutės rajono Vainuto ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos bei Pagėgių savivaldybės Vilkyškių J. Bobrovskio gimnazija.

Itin sunerimo švėkšniškiai. Šie net visus kvietė peticiją pasirašyti, kad tik gimnazija nebūtų uždaryta.

O kaip iš tikrųjų yra? Minėtos ugdymo įstaigos bus uždarytos?

Pasak Šilutės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Dainoros Butvydienės, nieko neketinama uždaryti.

„Jei nesusidarys kažkurioje gimnazijos klasėje 21 mokinys, tai gali nebūti kažkokios klasės tais metais kažkurioje gimnazijoje. Viskas priklauso nuo moksleivių skaičiaus. Viskas išlaužta iš piršto. Nėra tokių minčių uždaryti gimnazijas“, - teigė vedėja.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio, socialiniuose tinkluose paplito tikrovės neatitinkanti informacija apie Švėkšnos „Saulės“ ir Vainuto gimnazijų uždarymą.

„Noriu dar kartą patikinti visus ir pabrėžti, kad Šilutės rajono savivaldybė neketina uždaryti nė vienos mokyklos. Gimnazijos sėkmingai tęs savo veiklą nepaisant spekuliacijų šia tema“, - tvirtino meras.

O kaip Pagėgiuose?

Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė sakė, kad niekas neketina uždaryti gimnazijos Vikyškiuose.

„Bet žiūrint į ateinančius metus, kai klasei suformuoti reikės 21 mokinio, gali nutikti taip, kad klasės ir neliks. Gali nutikti ir taip, kad tos gimnazijos gali nelikti tiesiog savaime“, - kalbėjo pašnekovė.

Anot politikės, o šiuo metu tikrai nėra jokių norų uždaryti minėtą gimnaziją.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?