Skydiniu būdu atnaujins pastatą ir Šilutėje

2024-04-05
Pastate įsikūrusios keturios įstaigos.
Pastate įsikūrusios keturios įstaigos.
Turto bankas pasitelks naują pastatų atnaujinimo būdą, kuris padės greičiau pasiekti aukštesnį energinio efektyvumo lygį. Skydinės arba vadinamos modulinės renovacijos būdu Turto bankas planuoja atnaujinti pirmuosius du pastatus Kauno rajone ir Šilutėje.  

Europoje toks pastatų atnaujino būdas įgauna pagreitį, o kaimyninėje Estijoje skydiniu būdu atnaujinta bent 12 pastatų. Patrauklumą atnaujinti pastatus skydiniu būdu didina proceso greitis bei Europos Sąjungos parama mažo efektyvumo pastatų atnaujinimui. 

„Skaičiuojama, kad toks atnaujinimo būdas galėtų leisti pagreitinti procesą. Taip yra dėl to, kad pastatas „apsiuvamas“ gamykloje sukurtais moduliais, kurie iš karto turi apšiltintas sienas, naujus langus ir kitas šilumą išlaikančias medžiagas. Atnaujinus pastatus būtų sunaudojama iki 60 proc. mažiau energijos, o pastato energinis lygis kiltų iki A klasės“, – pasakoja laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas. 

Pasak jo, įmonė nuolat ieško pažangiausių sprendimų, leidžiančių pagerinti valdomo turto energinį efektyvumą ir optimizuoti darbo vietų plotą. Todėl ketinimas išmėginti naujovę renovacijos sektoriuje – neatsitiktinis žingsnis. 

Skydiniu būdu planuojamo atnaujinti pastato, esančio Kauno r., Veterinarų g. 14, būklė šiuo metu yra tik patenkinama. Daugiau nei 1 000 kv. m ploto pastate yra įsikūrusi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), dėl savo formos pastatas yra patogus ir parankus atlikti skydinę renovaciją. 

Antrasis pastatas – Šilutėje, Dariaus ir Girėno g. 10, esantis statinys, kuriame įsikūrusios 4 valstybinės įstaigos. Šiuo metu pastato energinis efektyvumas siekia F lygį. Atnaujinus pastatą, jame papildomai galės įsikurti kitos biudžetinės įstaigos. 

„Reikia nepamiršti, kad nors ir būtų taikomas skydinis atnaujinimo būdas, tačiau teigiami pokyčiai paliestų ir pastato vidų. Išorėje montuojami skydai padės išlaikyti šilumą žiemą ir neleisti prasiskverbti karščiui vasarą. Tam, kad darbuotojai jaustųsi patogiai, bus atnaujinami ir šilumos tinklai, pritaikomi vėsinimo ir vėdinimo sprendimai, skydiniu būdu atnaujinamas stogas“, – pažymi E. Česokas. 

Turto banko atnaujinamuose statiniuose taip pat planuojama įdiegti energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminančius įrenginius. Šalia atnaujinamų pastatų numatoma plėsti elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą. 

Skydinio atnaujinimo darbų pradžia numatoma 2026 metų pavasario pradžioje. Dviejų pastatų atnaujinimui Turto bankas numatė skirti beveik 1,7 mln. Eur, dar daugiau nei 1,3 mln. Eur turėtų sudaryti Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama.


Straipsnio komentarai

Romas2024-04-16
Beveik visi centre esantys pastatai apleisti ir netvarkomi, o tarybiniam šlamštui renovuoti skiriami milijonai.....debilai... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ar verta?2024-04-10
Kodėl taip brangiai???? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jjj2024-04-04
Naujas pastatas
500kv.m.× 2500€ =1,25 milijono.
Visiškas taškymas pinigų.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jjj2024-04-04
Tiek kainuoja naujų statyba. Komentaras patinka Komentaras nepatinka