Atraskite, kodėl pagalvė yra svarbiausia miego aplinkos dalis

2024-04-08, Pranešimas spaudai

Kokią įtaką patogiam miegui turi gerai parinkta pagalvė? Ar dažnai atsibundate mieguistas, skauda kaklą ar galvą? Priežastis gali būti netinkamai parinkta pagalvė. Deja, perkant šį elementą miegamajam retas kuris prisimena pasirūpinti, kad jo parametrai būtų tinkamai priderinti prie jų poreikių. Kiti modeliai tinka vartotojams, kurie miega ant šono, kiti – žmonėms, kurie dažniausiai miega ant nugaros. Taigi kokia turėtų būti gerai parinkta pagalvė ir į ką reikėtų atsižvelgti renkantis?

Blogai parinktos pagalvės poveikis

Daugelis iš mūsų kasdien daug valandų praleidžiame sėdėdami prie stalo ar priešais kompiuterį, todėl stuburas atsiduria nenatūralioje padėtyje, o tai tiesiogiai prisideda prie raumenų įtampos. Todėl ilsėjimasis ant blogai parinktos pagalvės gali tik pagilinti šiuos negalavimus ir sukelti rimtų pasekmių sveikatai. Tinkamo galvos atramos trūkumas gali sukelti švokštimą, knarkimą ir net miego apnėją. Dėl to ryte atsikelsime sustingusiu ir skaudančiu kaklu ar net nemalonu dilgčiojimo ar tirpimo pojūčiu raumenyse. Taip pat verta paminėti, kad žmonės, miegantys ant pilvo, yra ypač pažeidžiami stuburo traumų, todėl ilsintis ant prastai parinktos pagalvės šią riziką gali tik padidėti.

Taigi, kaip išsirinkti tobulą pagalvę?

Rinkdamiesi pagalvę atminkite, kad ideali miegojimo padėtis yra ta, kurioje jūsų stuburas yra visiškai išlygintas. Todėl pagrindinis veiksnys renkantis tinkamą pagalvę yra padėtis, kurioje dažniausiai miegate. Tikriausiai miegodami keičiate pozicijas bent kelis kartus, bet keletą dienų atkreipkite dėmesį į pozą, kurioje užmiegate, ir kurioje pabundate kitą rytą.

Jei daugiausiai miegate ant nugaros, atkreipkite dėmesį į profiliuotas arba anatomines pagalves neprofiliuotas. Tačiau nepamirškite, kad pagalvė nebūtų per aukšta – tai sukels per didelę amortizaciją ir dėl to pabusime nuo kaklo skausmo.

Jei mėgstamiausia miegojimo padėtis yra ant šono, atkreipkite dėmesį į tvirtesnes ir aukštesnio profilio pagalves, užtikrinančias tinkamą kaklo atramą.

Jei dažnai miegate ant pilvo, pasukę galvą į dešinę arba į kairę, tada rinkitės neprofiliuotą minkštą pagalvę.

Apibendrinant galima pasakyti, kad tinkamos pagalvės pasirinkimas yra labai svarbus mūsų miego kokybei. Verta atkreipti dėmesį į formą, dydį ir medžiagą, iš kurios jis pagamintas. Dėl to mūsų miegas bus sveikesnis ir ramesnis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!