Politikai be mero „vargsta“, nesugeba net „avelių“ suvaldyti

2024-04-12
Politikai pripažįsta – dėl susiklosčiusios situacijos Pagėgių savivaldybės taryboje darbas nebėra sklandus.
Politikai pripažįsta – dėl susiklosčiusios situacijos Pagėgių savivaldybės taryboje darbas nebėra sklandus.
Jau penktas mėnuo, kai Pagėgiai „vargsta“ be savo mero Vaido Bendaravičiaus, kuris iki šiol turi nedarbingumą. Nors politikai teigia, kad situacija savivaldybėje yra komplikuota ir stringa sprendimų priėmimas, taip ir lieka neaišku, kada meras grįš į darbą. Atsiradus šiai situacijai, politologai neslėpė, kad įstatymuose palikta spraga, mat visiškai nesuvokiama, kaip elgtis, kai tokį ilgą laiko tarpą į darbus negrįžta pagrindinis savivaldybės vadovas.

Situacija darosi sudėtinga

53-ejų V. Bendaravičius nedarbingumą turi nuo praėjusių metų gruodžio 6-osios. Ilgą laiką buvo slepiama, kas nutiko ir kodėl jo nėra darbe. Vienintelė informacija buvo aiški tik apie vis pratęsiamą nedarbingumą.

Vicemerė Ligita Kazlauskienė portalui 15min.lt  teigė, jog darbai nestringa ir yra pavesta, kas kokias funkcijas atlieka: „Dar tik keturis mėnesius mero nėra. Nėra čia jokios tragedijos“.

Pašnekovė negalėjo atsakyti, kiek laiko gali būti nedarbingume tiesiogiai rinktas meras. Tačiau kalbinti Tarybos nariai įvardino aiškiai – susidariusi situacija rajone darosi nenormali. Net patys politikai neturėjo informacijos apie tai, kas nutiko V. Bendaravičiui, mat ilgą laiką jis niekam neatskleidė, kas išties nutiko.

Politikas Edgaras Kuturys atvirai išsakė savo nuomonę - susidariusią situaciją vertina blogai ir priminė, kad Vietos savivaldos įstatymas nenumato, kiek laiko meras gali sirgti. Jis įsitikinęs, kad merui turi galioti Darbo kodeksas.

E. Kuturys mano, kad savivaldybė atsidūrė savotiškoje stagnacijoje. Jam pritarė ir ilgametis politikas Virginijus Komskis. Jis tikino, jog yra situacijų, kai meras reikalingas, o dabar gerai vicemerams – gali visiems rodytis ir rinktis balsus.

„Aš, tiek metų išbuvęs meru, žinau, kad išrinkus gyventojai tikisi ir jo atsakomybės. Dabar situacija bloga. Daug galvų ir dauguma mušasi, niekas nesuvaldo tų avelių“, - portalui 15min.lt sakė V. Komskis.

Tarybos posėdžiuose merą pavaduoja Gintautas Stančaitis. Šis atsisakė situaciją komentuoti.

Liberalė Diana Gorodeckaja pripažino, kad dirbti be vadovo yra sunku: „Ir Tarybai darbas nebėra sklandus“.

Į politiką su mero komanda atėjo Justina Šlakaitytė. Tačiau ji neseniai pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio ir neslėpė, kad tokio sprendimo galėjo ir nebūti, jei būtų buvęs meras: „Kai nėra galvos, ima nebesueiti galai“.

Palikta įstatymų spraga

Vyriausioji rinkimų komisija sakė, kad tokio atvejo, kad mero rinkimus tektų organizuoti dėl užsitęsusio pareigas einančio mero nedarbingumo, nuo 2015-ųjų, kai organizuojami tiesioginiai merų rinkimai, nėra buvę.

Komisijos atstovė 15min.lt aiškino, kad Rinkimų kodeksas nereglamentuoja, kas eina mero pareigas jo nedarbingumo metu ir kiek jis gali trukti.

Vietos savivaldos įstatyme aiškiai apibrėžta, kokiais atvejais nutrūktų tiesiogiai rinkto mero įgaliojimai, bet nenumato aplinkybės, kiek ilgai meras galėtų būti pavaduojamas jo nedarbingumo atveju.

Politologas, LR Seimo kanceliarijos Tyrimų skyriaus vedėjas Alvidas Lukošaitis teigė, kad situacija Pagėgiuose – unikali: „Čia veikiausiai likusi spraga. Termometrų stulpeliai šoka į viršų. Tuo naudojasi ir opozicija“.

Pasak politologo, logiška, kad nedarbingumas negali tęstis neribotą laiką.


Straipsnio komentarai

Senis2024-04-14
Mera pavaduoja G. Stancaitis !!! Gal Jus Pagegiai juokus megstat... Komentaras patinka Komentaras nepatinka