Atvelykis - tai pavasaris

2024-04-10, Raimonda Canderienė

Atvelykis vokiečių kilmės gyventojų bendrijoje „Heide“ švenčiamas kasmet, kartais jis vykdavo bendrijos „Heide“ kieme, tuomet, kai šventę lydėdavo žaluma ir šiluma.

Šiemet Velykos buvo anksti, žemė niekaip neišsijudina iš šalčio gniaužtų, tad ir Atvelykis vyko Juknaičiuose, viduje, degant židiniui. Vokiečių kilmės gyventojų bendriją „Heide“ aplanko bičiuliai, jie atvyko ir šiemet: tai Deutscher Kultur Verein Memel vadovas Heiko Kressin su žmona, bendrijos „Vokietuva“ vadas Manfred Wagener ir mūsų ilgametis bičiulis, partneris bei palaikytojas Uwe Jurksties.

Po iškilmingų sveikinimų kalbų visi sėdo prie gausiai papuošto stalo, kurio šventiškumu pasirūpino Hilda Pėtereit. Jai nuolat patikima ši misija, nes žalumynai, gėlės bei augalų kompozicijos - jos stichija, Ramučių bažnyčia taip pat puošiama Hildos gėlėmis bei augalais.

Susirinko visi, išsiilgę ir nesimatę: ir Helmutas su Regina iš Žalgirių, ir energingoji kibirkščiuojanti Erika iš Ventės, Ingrida su mama iš Drevernos, Laimutė Mačėnienė iš Kintų ir, žinoma, Valterio Matulio vadovaujami choristai iš „Heide“, džiuginantys giesmėmis ir dainomis visų švenčių metu…

Kaip velykinis siurprizas atvyko ir choreografė Rita Kurpeikytė su keliomis kolektyvo „Tantės“ narėmis. O siurprizas, nes maloniai sutiko prisijungti prie bendrijos „Heide“ kultūrinio desanto, kuris rytprūsiečių susitikimuose Anklam mieste pristato tai, kas reprezentuoja mūsų, Heydekrug regioną. Tad prie dainos prisijungs ir šokis. „Tantės iš Heydekrug“ skamba neblogai, tiesa? Juolab, kad vadovė yra aukščiausio lygio profesionalė ir entuziastė, paruošusi daugybę kolektyvų Šilutėje. Ji mūsų krašto pasididžiavimas.

Ir, žinoma, šventės metu Rita kaip mat įtraukė visus šokiui, tad patrepsėjome bei pakėlėme savo organizmuose džiaugsmo hormonų lygį. Vaikai taip pat buvo įtraukti į žaidimus, kiaušinių ridenimą bei kovas.

Pavasaris išties atėjo į pamarį, jis atėjo į vietinių širdis, sujungė bendriems darbams ir ateities planams. Lai jie bus įgyvendinti.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!