Ką daryti su senu automobiliu?

2024-04-15, Pranešimas spaudai

Automobilis gali tapti nebereikalingu dėl įvairių priežasčių. Kartais jis sugenda, o remonto išlaidos yra tiesiog per didelės. Kartais jis tiesiog pakeičiamas kita, naujesne transporto priemone. Priežasčių yra įvairių, kaip, beje, ir sprendimų, ką daryti su tokiu automobiliu. Sprendimai yra reikalingi, nes be to, kad seni ir nebenaudojami automobiliai užima vietą garaže ar kieme, jie taip pat gali prišaukti ir papildomų išlaidų, pavyzdžiui, baudų dėl netinkamo neeksploatuojamų automobilių laikymo. Kad būtų galima to išvengti, pasižiūrėkime į pagrindinius sprendimus, iš kurių renkasi daugumos tokių transporto priemonių savininkai.

Automobilio pardavimas supirkėjui

Vienas paprasčiausių sprendimų tokioje situacijoje – automobilio pardavimas supirkėjui. Tai leidžia ne tik atsikratyti nereikalinga transporto priemone, bet tuo pačiu metu iš to uždirbti. Papildomas privalumas yra tas, kad senų automobilių supirkimas yra labai paprastas, o juo galima pasinaudoti turint bet kokios būklės transporto priemonę. Lietuvoje yra superkami tiek tiesiog pasenę ir nebereikalingi, tiek daužti ar kitų rimtų defektų turintys automobiliai. Supirkėjas, toks kaip automobiliu-supirkimas.lt, pasirūpina tiek dokumentų sutvarkymu, tiek transporto priemonės išsivežimu iš bet kurios Lietuvos vietos, todėl pardavėjui nereikia rūpintis praktiškai niekuo.

Automobilio ardymas dalimis

Kitas sprendimas – automobilio ardymas dalimis. Žinoma, ne visos dalys yra vienodai vertingos ir ne visos jų turi vienodą paklausą. Kai kuriais atvejais finansinė nauda pardavus dalis nebus tokia didelė, kiek galimi ardymo kaštai. Tačiau kai kuriose aplinkybėse, transporto priemonės išardymas, vertingų dalių pardavimas ir nevertingų dalių utilizavimas gali būti finansiškai optimaliu pasirinkimu.

Automobilio pardavimas į metalo laužą

Ko gero paprasčiausias pasirinkimas yra nebenaudojamą automobilį priduoti į metalo laužo aikštelę. Tačiau toks sprendimas naudingiausias tais atvejais, kai alternatyvų nėra arba jos nėra pakankamai finansiškai naudingos. Tiesa, jums gali reikėti transporto priemonę patiems pristatyti į metalo laužo supirktuvę. Tokiu atveju automobilio supirkimo kaina priklausys tik nuo automobilio svorio, todėl tikėtis uždirbti tiek, kiek parduodant automobilį supirkėjui ar išardant jį dalimis – neverta.

Sprendimų turint seną automobilį yra. Kai kuriais atvejais jie yra būtini, kad būtų galima išvengti baudų dėl netinkamo nebeeksploatuojamos transporto priemonės laikymo. Kitais atvejais sprendimai yra tiesiog finansiškai naudingi, nes be to, kad yra atlaisvinama vieta kieme ar garaže, jūs galite uždirbti papildomai. Tačiau kuris sprendimas jums tinkamiausias priklauso nuo jūsų prioritetų, konkretaus automobilio ir jo būklės.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!