Elioto sėkmė ir nuotykiai Jungtinėse Valstijose

2024-04-19

Kovo 24 dieną pamario krašto mažasis sportininkas Eljotas Zaremba išvyko trims savaitėms į Jungtines Amerikos Valstijas dalyvauti ten vykstančiose varžybose. Tikslas - sudalyvauti trijose aukšto meistriškumo varžybose Las Vegase Adcc Worlds of Grappling 2024, Reine Worlds of Wrestling ir Hjustone Brazilian Jiu-Jitsu World League čempionate.

Pasiruošimas šioms varžyboms vyko Los Andžele pas labai gerai  žinomus trenerius pasaulyje, tai yra Eldorado Hight School Wrestling klubo So Call Hammers trenerį Chris Padilla ir pas Art of Jiu-Jitsu akademijos Mendes brolius Rafael ir Guilherme. Eljotą čia pasitiko su didžiausia pagarba už jo pasiektus rezultatus pasauliniu lygiu ir treniruotės buvo aukščiausio lygio, kartais net priverčiančios susimąstyti, jog Lietuvoje treniruotės vyksta tiesiog kaip būrelio vaikams užsiėmimas praleisti laiką, nors kai kur tai ir vadinama sporto mokyklomis. Suprantama, jog Lietuvoje taip sportuodami vaikai gali tapti, geriausiu  atveju, tik Lietuvos daugkartiniais čempionais. Bet tokie sportininkai pasaulinėje rinkoje yra tiesiog niekam neįdomūs. Dėl šių priežasčių ir E. Zaremba stengiasi kuo daugiau dalyvauti varžybose užsienyje.

Pačios pirmosios varžybos įvyko kovo 29 dieną Las Vegase „Adcc Worlds of Grappling“ antro turo kvalifikacinėse varžybose be kimano  (NoGi) disciplinoje, kur Eljotas turėjo keturias kovas. Pačioje pirmoje kovoje imtynėse prieš amerikietį padaryta maža klaida. Eljotui tai kainavo pralaimėjimą. Nukritus į pačią apačią kovų lentelėje, geriausiu atveju buvo galima užimti tik trečią vietą, bet tam reikėjo laimėti tris kovas iš eilės. Mažylis taip ir padarė. Laimėjo visas likusias tris kovas skausmingu rankos laužimu ir taip užėmė Las Vegase vykusiose varžybose trečią vietą.

Antrosios varžybos vyko Nevados valstijos mieste Ryne 4 dienas ir buvo apie 16 tūkstančių dalyvių iki 18 metų iš viso pasaulio. „Worlds of Wrestling 2024“ - Eljotui pirmosios laisvųjų imtynių varžybos ir tiesiai į pasaulio čempionatą. Eljotas Lietuvoje laisvąsias imtynes treniruojasi apie 5 mėnesius Klaipėdoje, sporto klube „Brolių viltys“ pas Edgarą ir Olegą Voitechovskius. Didžiausi sunkumai besiruošiant šioms varžyboms buvo tai, kad Amerikoje varžybos vyksta pagal Folkstyle wrestling taisykles, o Lietuvoje - pagal Freestyle. Tai per dvi savaites reikėjo išmokti ir prisitaikyti prie visiškai kitokio imtynių stiliaus. Mažyliui puikiai pavyko prieiti netgi iki finalų, tačiau nepavyko užimti prizinės vietos šiame pasaulio imtynių čempionate ir iš 38 vaikų liko šeštoje vietoje. Šiose varžybose Eljotas buvo vienintelis lietuvis, atstovavęs Lietuvai.

Trečiosios varžybos vyko Teksaso valstijos mieste Hjustone, NRG arenoje, „Brazilian Jiu-Jitsu World League“ čempionate, kuriame dalyvavo apie 2 tūkstančiai sportininkų iš visos Amerikos. Su kimano (Gi) ir be kimano (NoGi) diciplinose Eljotas laimėjo savo pirmąjį šių metų dvigubą auksą  Amerikoje. Bendrai turėjo 8 kovas, kurias visas laimėjo skausmingu veiksmu rankos laužimu (Arm-Bar). Labiausiai visiems varžybose patiko Eljoto kovos No-Gi disciplinoje, kur mažylis darė tokius metimus, kuriuos stebint net plaukai šiaušėsi ant odos. Po varžybų apdovanojimų Eljotas, išeinantis užsidėjęs Lietuvos trispalvę, buvo išlydėtas plojimais tiek sirgalių, trenerių, dalyvių, tiek ir pačių organizatorių.

Per šią išvyką į Ameriką Eljotas pasisėmė labai daug imtynių žinių, susipažino su labai gerai pasaulyje žinomais treneriais bei sportininkais, aplankė nemažai lankytinų vietų Los Andžele, Las Vegase, Reine, Hjustone ir San Diege bei parvežė į Lietuvą vieną bronzos ir du aukso medalius.

Likus kelioms valandoms iki skrydžio namo Eljotas kartu su tėčiu aplankė Eimantą Stanionį, kuris dabar Los Andžele ruošiasi savo kovai, kuri įvyks gegužės 4 dieną  T-Mobile Arenoje Las Vegase. Palinkėjome didžiausios sėkmės.

Kitos Eljoto labai rimtos varžybos bus birželio mėnesį Brazilijoje, Rio De Janeire. Pasiruošti tokio lygio varžyboms yra kur kas lengviau, negu į jas nuvykti, nes tam reikalingi pinigai. Kaip ir kitiems gerai žinomiems  Lietuvos sportininkams mūsų valstybė nėra išvis suinteresuota kažkaip prisidėti finansiškai, nes kaip visada nėra tam lėšų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!