Išniekintas istorinis paminklas Rusnėje

2024-04-26, Parengta pagal respublikinę spaudą
Paminklas iš ketvirtainių granito gabalų prie Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčios, buvusiose kapinėse, pastatytas 1918 metų vasarą. Seniūnijos nuotr.
Paminklas iš ketvirtainių granito gabalų prie Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčios, buvusiose kapinėse, pastatytas 1918 metų vasarą. Seniūnijos nuotr.
Rusnės miestelyje išsityčiota iš I pasauliniame kare žuvusių salos gyventojų atminimo. Neabejojama, kad tai yra jaunų vietos gyventojų darbas.

Įrengta ir didvyrių giraitė

Paminklas iš ketvirtainių granito gabalų prie Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčios, buvusiose kapinėse, pastatytas 1918 metų vasarą. Skirtas I pasauliniame kare žuvusiems 186 salos gyventojams atminti.

Taip pat čia įrengta ir vadinamoji didvyrių giraitė, kurioje pasodintos 186 liepos. Bažnyčios išorinėje sienoje įtaisyta marmurinė plokštė su iškaltomis visų kare žuvusių parapijiečių pavardėmis ir vardais.

Kreipėsi seniūnė

Tam, kas suardė ar kitaip išniekino kapą arba suniokojo paminklą, arba išniekino kitą viešosios pagarbos vietą, gresia viešieji darbai arba laisvės apribojimas, arba areštas.  Griežčiausia už šį nusikaltimą gresianti bausmė - laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Šilutės rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimo. Į pareigūnus kreipėsi Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė.

Sekmadienio rytą, apie 8.15 val., atsitiktinai pro šalį vykusi seniūnė pamatė, kad išniekintas prie miestelio evangelikų liuteronų bažnyčios pastatytas paminklas. Jis skirtas I pasauliniame kare žuvusiems šios bažnyčios parapijiečiams.

Įtariamieji nustatinėjami

Paminklas aprašinėtas raudonos ir mėlynos spalvos dažais.

Šeštadienį seniūnė prie šio paminklo lankėsi su meistru. Aptarė, ką reikėtų paremontuoti ir nuvalyti. Tad, manoma, kad vandalai pasidarbavo naktį iš šeštadienio į sekmadienį.

Tauragės apskrities VPK praneša, kad įtariamieji nustatinėjami. Beveik neabejojama, kad tai vietos gyventojų darbas. Iš užrašų turinio galima spręsti, kad greičiausiai pasidarbavo vienas ar keli jauni asmenys.

Antradienio popietę D. Drobnienė „Vakarų ekspresui“ taip pat sakė, kad įtariamieji dar nenustatyti.

Policininkams įtariamuosius rasti bus sunkiau, nes prie paminklo vaizdo kameros neįrengtos.

Gal dėl to šioje Rusnės miestelio vietoje mėgsta rinktis alkoholio nevengiantys asmenys. Tačiau D. Drobnienė neabejoja, kad jie pinigų dažams tikrai nešvaistys.

„Greičiausiai, apimtas pavasario siautulio, pasidarbavo jaunimas. Ir užrašai tai liudija. Kažkokie prisipažinimai meilėje, nupiešta vieno piršto kombinacija“, - stebėjosi Rusnės seniūnė D. Drobnienė.


Straipsnio komentarai

Roberas2024-05-03
o tai kamerų nėra ten? Prišikalioja jų visur - reikia ar nereikia, o ten kur jos būtinos - nėra Komentaras patinka Komentaras nepatinka