Žinomo politiko Kęsto Komskio sūnus išteisintas

2024-05-03
Kęstutis Komskis. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.
Kęstutis Komskis. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.
Pagėgiškiui Kęstučiui Komskiui ir jo sutuoktinei Kristinai buvo pareikšti įtarimai neteisėtu praturtėjimu. Kovo pabaigoje šį klausimą išnarpliojo ir žodį tarė teismas.

Ikiteisminio tyrimo eigoje nagrinėtos paskolos ir kiti verslo santykiai, o taip pat – poros valdomo prabangiai įrengto apie 250 kvadratinių metrų namo statybos aplinkybės. Neva neaiškios kilmės sutuoktinių turtas. Jo vertė – apie 300 tūkst. eurų.

Buvo įtariama, kad pora 2014 m. turėjo turto, kuriam įsigyti panaudojo daugiau nei 103 tūkst. eurų, 2015 m. – beveik 85 tūkst. eurų, o 2016 m. – apie 103 tūkst. eurų galimai neteisėtų pajamų.

Pagal pareikštą kaltinimą Kęstutis Komskis teigė nepadaręs nusikalstamos veikos. Jis aiškiai atskleidė savo gaunamų pajamų šaltinius. Pavyzdžiui, parodė, kad yra ūkininkas. O kaip ūkininkas turi prievolę į metus du kartus, pasibaigus mokestiniam pusmečiui, pateikti visas sąskaitas faktūras Valstybinei mokesčių inspekcijai. Įrodyta, kad ne tik visos sąskaitos pateiktos, pridėtinės vertės mokestis sumokėtas. Be to samdomoje įmonėje vedama buhalterija, kurioje visos ūkinės ir piniginės operacijos aiškiai matosi.

Dirbo keliose įmonėse. Tauragės atliekų tvarkymo centre bei pusę etato  UAB „Rembuta“. Dar kai kurių įmonių jis yra ir akcininkas, o akcininkai taip pat gauna dividendus.

Visas gaunamas pajamas teko parodyti ir jo žmonai Kristinai.

„Padariau klaidą, kad ne tėvuko vardu stačiau namą. Tik atvykęs į teismą ir gavęs įtarimus pirmą kartą sužinojau, kad Lietuvoje galima gyventi taip, kad į tavo esantį nekilnojamąjį turtą gali ateiti prokuroras, policininkai ir daryti kratas, kur savininkas nieko nežino“, - teisme teigė Kęstutis Komskis.

Parodymus teikė statybų įmonės ir įvairūs asmenys. Nė vienas  parodymas nebuvo prieš teisiamąjį.

Net jo tėvas Kęstas Komskis patvirtino, kad pats ir gyvena šiame name, ir jo statymu rūpinosi pats.

Šių metų kovo 21 dieną į klausimą, ar išties žinomo politiko sūnus neteisėtai praturtėjo, atsakė Tauragės apylinkės teismas. Tauragės rūmų teisėja Gražina Gudžiūnienė priėmė nuosprendį – Kęstutį Komskį ir jo žmoną Kristiną išteisinti, nes nepadaryta veika, turinti nusikalstamo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Todėl, nuosprendžiui įsiteisėjus, panaikintas Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorės Dalios Mackevičienės nutarimas paskirti laikiną nuosavybės teisės apribojimą.

Taip pat priteista iš valstybės UAB „Erdvė būstui“ 387,2 Eur už atliktą turto vertintojo darbą, Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui 2 350 Eur už nekilnojamojo turto ataskaitą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!