Pradėti rimti darbai gaisro suniokotoje bažnyčioje

2024-05-09, Taip atrodo Pagėgių bažnyčia šiuo metu.
Taip atrodo Pagėgių bažnyčia šiuo metu.
Taip atrodo Pagėgių bažnyčia šiuo metu.
Praėjusiais metais liepsnos talžė Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos bažnyčią. Dar spalį pradėti svarbūs darbai – uždėtas laikinas stogas, o šį pavasarį jau pradedami ir ilgai tikinčiųjų laukti darbai.

„Šilokarčema“ domėjosi, kokie darbai bus atliekami, kada planuojama jų pabaiga, kokia jų kaina? Ar bažnyčiai prikelti pakaks draudimo išmokų bei tikinčiųjų suaukotų lėšų?

Skaičiai nėra aiškūs

Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius įpareigojo Šilutės parapijos dekaną-kanauninką Remigijų Saunorių rūpintis Pagėgių bažnyčios atstatymu.

Pasak įpareigoto dvasininko, šiuo metu vyksta dokumentų tvarkymo darbai, derinimai su draudimo įstaiga.

„Reikia daryti ekspertizes, projektus. Viskas po gaisro sudegę. Dirbame ir su konstruktoriais, ir su architektais. Iš draudimo gauta tik dalis lėšų, kurios panaudotos laikino stogo dengimui. Stengsimės viską sužiūrėti, kad darbai eitų sklandžiai. Norisi, kad viskas būtų sutvarkyta, jog tikintieji turėtų ir kur vaikus krikštyti, ir sakramentus priimti, ir kur melstis“, - kalbėjo kunigas.

Pasak jo, pastoliai buvo pastatyti tam, jog būtų galima nuvalyti senus langus, išvežti nuodėgulius ir įrengti laikiną stogą, kad nebūtų sugadintos sienos.

„Statybos darbai dar nėra vykdomi ir dar neaišku, kiek tiksliai kainuos bažnyčios sutvarkymas. Visi skaičiai nėra aiškūs. Konstruktoriai derina su braižytojais, šie derina su architektais ir t. t Reikia padaryti viską tvarkingai, kad būtų galima priduoti bažnyčią ir tikintieji galėtų čia melstis“, - tikino dekanas.

Rūpinsis bažnyčios atstatymu

Balandžio 29-ąją prie bažnyčios pasirodė UAB „Virbarta“ darbuotojai. Šie sunešė pastolius į bažnyčią. Pasirodo, būtent ši įmonė ir atliks bažnyčios atstatymo darbus.

„Dalį darbų kompensuos draudimas, dalį, kuri nedrausta, turės kompensuoti pati parapija“, - „Šilokarčemai“ sakė bendrovės darbų vadovas Arūnas Rekašius. Pasak jo, darbai kainuos nuo 800 000 eurų iki milijono.

„Metalinės sijos jau užsakytos. Tai padaryta prieš tris savaites. Jos gaminamos ne Lietuvoje. Bus sijos ir tada matysime, kas čia bus ir kaip“, - tęsė pokalbį pašnekovas.

Statybų specialistas sako, kad visus darbus planuoja atlikti iki rudens.

„Iki rudens norime sutvarkyti, kad lietus nebėgtų. Bus atlikti fasado tvarkymo darbai, vidaus apdaila ir t. t. Dabar jau nebeatrodo taip baisiai, kaip buvo, kai degėsiai gulėjo ant grindų. Dabar ruošiamės statyti pastolius, kad būtų galima daryti metalinių sijų demontavimo-montavimo darbus. Pastolių pilna bažnyčia“, - pasakojo A. Rekašius.

Pašnekovas neabejoja, kad visi darbai eisis sklandžiai ir bus padaryti laiku, mat jų bendrovė rūpinosi daugybės bažnyčių tvarkymo darbais ir viskas buvo padaryta tinkamai ir laiku.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!