Šilutėje jau superkamos sraigės. Ką svarbu žinoti?

2024-05-08
Vynuoginės sraigės (Helix pomatia) yra saugoma rūšis, įtraukta į Europos Bendrijos svarbos gyvūnų ir augalų rūšių sąrašus.
Vynuoginės sraigės (Helix pomatia) yra saugoma rūšis, įtraukta į Europos Bendrijos svarbos gyvūnų ir augalų rūšių sąrašus.
Šilutėje jau netrūksta asmenų, kurie skelbia, kad superka sraiges. Taigi, prasideda vynuoginių sraigių rinkimo sezonas. Todėl Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad sraiges reikėtų rinkti ir supirkti laikantis aplinkosaugos reikalavimų.  

Vynuoginės sraigės (Helix pomatia) yra saugoma rūšis, įtraukta į Europos Bendrijos svarbos gyvūnų ir augalų rūšių sąrašus. Būtina laikytis nustatytų reikalavimų renkant vynuogine sraiges, kad jų populiacija galėtų atsinaujinti ir neišnyktų. 

Šias sraiges tiek rinkėjai, tiek supirkėjai gali rinkti ir supirkti nuo vynuoginių sraigių vegetacijos pradžios iki liepos 1 d.

Ką reikia žinoti sraigių rinkėjams 

Lietuvoje šių sraigių išteklius draudžiama rinkti gamtiniuose rezervatuose, zoologiniuose ir botaniniuose zoologiniuose draustiniuose bei kitose saugomose teritorijose, jeigu tai numato šių teritorijų veiklą reglamentuojantys teisės aktai.

Rinkėjams leidžiama rinkti vynuogines sraiges, kai jų skersmuo ne mažesnis kaip 28 mm. Prieš superkant privalu sraiges išrūšiuoti supirkimo vietoje.

Ką reikia žinoti sraigių supirkėjams

Per vynuoginių sraigių supirkimo laikotarpį juridiniai asmenys prieš 5 darbo dienas iki supirkimo pradžios turi raštu arba el. paštu info@aad.am.lt/informuoti Aplinkos apsaugos departamentą apie supirkimo vietas nurodydami kontaktinius duomenis – fizinio asmens vardą, pavardę (juridinio asmens pavadinimą, kodą), telefono ryšio numerį ir (arba) el. pašto adresą.

Supirkdami sraiges juridiniai asmenys turi išrūšiuoti jas pagal skersmenį. Po rūšiavimo supirkimo vietose negali likti daugiau kaip 5 proc. mažesnių nei 28 mm vynuoginių sraigių.

Atsakomybė 

Už neteisėtą laukinių gyvūnų gaudymą, žalojimą, naikinimą, šių gyvūnų ar jų dalių paėmimą iš natūralios aplinkos fiziniams asmenims gresia baudos nuo 60 iki 300 eurų, o juridiniams asmenims – nuo 110 iki 600 šimtų eurų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!