Jau ir Šilutės „komunarams“ atėjo galas...

2024-05-13
Silute.lt nuotr.
Silute.lt nuotr.
Komunarų gatvė pavadinta kitu pavadinimu, - tokį sprendimą priėmė Šilutės politikai.

Iki šių metų kovo 13 d. buvo gauti siūlymai pakeisti Komunarų gatvės pavadinimą į Kiliškių (pagal šioje vietovėje buvusio Kiliškių kaimo pavadinimą) arba į Adolfo Ramanausko-Vanago, sovietų nužudyto Lietuvos partizanų vado, brigados generolo.

Atsižvelgus į sprendimo projekto viešinimo metu gautą kolektyvinį prašymą, siūloma gatvei suteikti Gilijos gatvės pavadinimą, pagal Mažosios Lietuvos, pamario krašto, Pakalnės ir Labguvos apskrityse (nuo 1945 m. – Kaliningrado sritis) buvusį Matrosovkos upės (Nemuno kairiosios atšakos) pavadinimą ir buvusį Matrosovo kaimo pavadinimą.

Paskutiniame posėdyje Šilutės taryba sprendė, ar pritarti Komunarų gatvės pavadinimo keitimui.

Posėdžio metu Tarybos narė Lijana Lekavičienė priminė, kad pageidavimą dėl gatvės pavadinimo keitimo išreiškė gyventojai, kurie net negyvena minėtoje gatvėje ir klausė, o ar bus padengtos gyventojams išlaidos, kurios atsiras pasikeitus pavadinimui Registrų centre, o taip pat keičiant pavadinimų lenteles prie namų.

Meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad Registrų centre išlaidų niekas nepatirs ir paprašė pakomentuoti Ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto Viktoro Bičkausko. Šis patvirtino, kad siekiant išsiaiškinti visų savivaldybės gyventojų nuomonę, 2023 metais atlikta papildoma visos savivaldybės gyventojų nuomonės internetinė apklausa, o išreiškę pageidavimus keisti pavadinimą yra gyventojai, kurie dauguma yra negyvenantys Komunarų gatvėje.

Specialistas teigė, kad gyventojai turės kreiptis į seniūną dėl lentelių, kuris jiems jas ir išduos nemokamai.

Taryba priėmė sprendimą – Komunarų gatvės pavadinimas pakeistas į Gilijos.

Sprendimu keisti minėtos gatvės pavadinimą itin džiaugėsi konservatorė Sandra Tamašauskienė.


Straipsnio komentarai

Kiliškiai2024-05-16
Negerbiam istorijos ,reikėjo pavadinimu išsaugoti čia buvusio kaimo pavadinimą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Keista2024-05-16
Tai db pradesim det gatviu pavadinimus velniams bailiams kurie kariavo su naciais kartu??? Kur ritas pasaulis... Gal tiem kas siulo pavadinimus reiktu pasiskaityti istorija ir kokie hitlerio planai buvo musu tautai jai but laimeja vokeciai!! Idijotizmas ... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Benas2024-05-14
Pakeisti tikrai reikėjo, bet šitas naujas pavadinimas irgi nesąmonė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jooo2024-05-14
Pagaliau Komentaras patinka Komentaras nepatinka