Medžiotojų suvažiavime – ir pamario krašto atstovai

2024-05-13, „Šilokarčemos“ informacija
Nijolė Endrikaitienė ir Egidijus Narevičius – Kaune vykusiame LMŽD suvažiavime.
Nijolė Endrikaitienė ir Egidijus Narevičius – Kaune vykusiame LMŽD suvažiavime.
Praėjusį ketvirtadienį Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmų salėje vyko Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) visuotinis narių suvažiavimas. Jame dalyvavo ir pamario krašto atstovai - LMŽD tarybos narė, Šilutės r. medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkė, medžioklės žinovė Nijolė Endrikaitienė bei Šilutės r. medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos narys, medžiotojų klubo „Kintai“ pirmininkas Egidijus Narevičius.

Vienas iš suvažiavimo svečių, valdžios atstovas, Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis, matyt, ne be reikalo „išrašė“ nemažai karčių žodžių, skirtų... valstybei. „Lietuvos turtas - žvėrys, kuriuos jūs medžiojate. Tai dabar tarsi yra tokia situacija, kad valstybė savo turtą prižiūri taip blogai, kad tas turtas eina į konfliktą su privačiu turtu, t. y. su žemės ūkiu. Ten gyvūnai maitinasi, užauga ir visi pravažiuojantys bei medžioklėse mato, jog tai jau tapo problema. Vien šiemet registruota 4 tūkst. eismo įvykių susiduriant su laukiniais žvėrimis. Anksčiau per vienerius metus būdavo tik 5 tūkst. Tai reiškia, kad valstybė taip blogai prižiūri savo turtą, kad tas turtas kitiems gadina ne tik turtą, bet ir sveikatą“, – kalbėjo V. Pranckietis.

KRK pirmininkas pakartojo ir iš vieno pasakotojo išgirstą istoriją: „Po karo žmogus, jau grįžęs iš tremties Sibire, pasiėmė šautuvą ir išėjo kiškių pasišaudyti. Nei jis medžiotojas, neaišku, ir kokį šautuvą buvo pasiėmęs, medžiojo be jokių taisyklių. Tai dabar žvėrys elgiasi visiškai be taisyklių, jiems yra sudarytos visos sąlygos“.

V. Pranckiečiui pritarė ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas: „Laukinės gyvūnijos gausa medžioklės plotuose yra išaugusi kelis kartus ir mums ją reikia reguliuoti. Viena iš medžiotojų misijų - gyvūnų skaičiaus reguliavimas bei priežiūra“.

Suvažiavime pasidžiaugta, kad LMŽD persitvarko, o siekiant permainų pernai nemažai bendradarbiauta su kitomis organizacijomis. Štai vasario 17 d. paskelbtas LMŽD kreipimasis į kitas medžiotojus vienijančias organizacijos ir siūlymas joms integruotis į LMŽD veiklą. Vasario 23 d. vyko susitikimas su medžiotojus vienijančiomis organizacijomis, kuriame aptarti bendri tikslai, medžioklės problematika, apsikeista įžvalgomis ir išklausytos visų šalių nuomonės. Balandžio 21 d. dalyvauta iškilmingoje Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos 30 metų veiklos minėjimo šventėje. Birželio 2 d. dalyvauta Kauno r. ūkininkų sąjungos išplėstiniame susirinkime. Spalio 10 d. LMŽD direktorius, Lietuvos ūkininkų sąjungos, Lietuvos avių augintojų ir Kiaulių augintojų asociacijos atstovai susitiko su aplinkos viceministru K. Šetkumi ir patarėju A. Klimavičiumi aptarti Vilkų valdymo plano keitimo perspektyvų ir ūkio subjektams keliamas problematikas. Gruodžio 7 d. LMŽD atstovai dalyvavo savidraudos fondo „VH Lietuva“ renginyje, kuriame pristatė pranešimą „Ūkininkas – medžiotojas, medžiotojas – ūkininkas“. Vyko bendradarbiavimas su Lietuvos žemės ūkio taryba, Miškininkų sąjunga ir kitomis sprendžiant bendras aktualias problemas.

Suvažiavime aktyviai diskutavo, teikė siūlymus ir medžiotojų klubo „Kintai“ pirmininkas E. Narevičius. Beje, Šilutės r. medžiotojų ir žvejų draugija yra viena geriausiai veikiančių Lietuvoje, pamario krašto medžiotojai jau gali didžiuotis renovuotu draugijos pastatu.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!