Sulaikyti šilutiškiai, gabenę anapus Lamanšo pavogtų automobilių variklius

2024-05-17
Transporto priemonės patikrinimas. VSAT nuotr.
Transporto priemonės patikrinimas. VSAT nuotr.
Lazdijų rajone, netoli sienos su Lenkija, pasieniečiai sulaikė du Lietuvos piliečius, grįžtančius iš Jungtinės Karalystės krovininiu mikroautobusu „Mercedes-Benz Sprinter“, prikimštu transporto priemonių detalių. Tarp jų buvo ir toje šalyje ką tik pavogtų apynaujų automobilių BMW 430 xDrive MSport ir „Volvo XC 60 R-Design Pro T8 Phev“ varikliai.

Gegužės 8-osios vidurnaktį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai, patruliavę pasienio ruože, kelyje Seinai–Lazdijai ties Tarnaukos kaimu (Lazdijų r.) patikrinti sustabdė krovininį automobilį „Mercedes-Benz Sprinter“, tempiantį priekabą namelį „Swift“. Iš Lenkijos atvykstančiu mikroautobusu su lietuviškais valstybinio numerio ženklais važiavo dviese.

Automobilį vairavęs 50-ies Šilutės rajono gyventojas ir kartu vykęs 63-ejų vyras, irgi šilutiškis, pasieniečiams pateikė asmens dokumentus. VSAT pareigūnams pasiteiravus, vairuotojas atsakė iš Didžiosios Britanijos gabenąs automobilių detales. Dar paaiškino, jog tarp jų yra įvairios automobilių BMW ir „Volvo“ dalys, kurias parvežti į Lietuvą prašęs pažįstamas tautietis, atsiuntęs sąskaitą faktūrą.

Interpolo duomenų bazėje patikrinę šilutiškių gabenamų automobilių BMW 430 xDrive MSport ir „Volvo XC 60 R-Design Pro T8 Phev“ variklių numerius, pasieniečiai nustatė, kad pirmasis jų priklauso 2020 m. laidos automobiliui, kurio, kaip pavogto, paiešką britų policija paskelbė gegužės 3 d. O antrasis automobilio variklis yra iš 2019 m. laidos „Volvo“, kuris Jungtinėje Karalystėje ieškomas nuo gegužės 6 d.

Kalvarijos pasieniečiai abu vyrus ir transporto priemones sulaikė ir pristatė į užkardą. Per apklausą mikroautobuso „Mercedes-Benz Sprinter“ vairuotojas paaiškino, jog būdamas Didžiojoje Britanijoje iš pažįstamo tautiečio telefonu gavęs krovinio koordinates. Atvykus nurodytu adresu prie Londono, juos pasitikę du rusiškai kalbėję vyrai, kurie pakrovę automobilių BMV ir „Volvo“ dalis.

Varėnos pasienio rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Šilutiškiai paleisti, priekaba namelis grąžintas vairuotojui, o mikroautobusas „Mercedes-Benz Sprinter“ su automobilių detalėmis laikinai saugomi Kalvarijos pasienio užkardoje.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!