Pasitinkime laisvę: vejos robotai be perimetro laido!

2024-05-29, Pranešimas spaudai

Prisiminkite tuos laikus, kai vejos priežiūra reiškė varginantį darbą su žoliapjove ir perimetro laido įrenginėjimu. Laimei, technologijos žengia į priekį ir šiandien galime džiaugtis visiškai nauja era – vejos robotais be perimetro laido! Šie modernūs pagalbininkai išlaisvins jūsų brangų laiką ir pasirūpins veja visiškai automatiškai, be jokių laidų klojimo žemėje.

Atsisveikinkite su perimetro laidu – sveikiname laisvę!

Tradiciniai vejos robotai veikė tik su perimetro laidu, įrengtu aplink vejos plotą. Šis procesas reikalavo papildomų pastangų, galėjo gadinti vejos išvaizdą ir apsunkinti pertvarkymus ateityje. Tačiau vejos robotai be perimetro laido viską keičia iš esmės! Jie naudoja išmanias navigacijos sistemas, leidžiančias patiems susipažinti su aplinka ir sudaryti jos žemėlapį. Pirmajame pjovime robotas lazeriu nuskenuoja veją, fiksuodamas jos kraštus, kliūtis (medžius, krūmus, gėlynus) ir kitus objektus. Remdamasis šia informacija, vejos robotas be perimetro laido planuoja optimalų maršrutą ir tiksliai juda po visą plotą, užtikrindamas efektyvų ir tvarkingą pjovimą.

Nebereikia laidų? Nebėra problemų!

Šiuo metu rinkoje yra labai mažai vejos robotų be perimetro laido, o esantys dažniausiai skirti didesniems plotams (pvz., Belrobotics RTK & Husqvarna EPOS modeliai) arba mažesniems su specifinėmis ribomis (pvz., Ambrogio L60 & Ambrogio ZR). Tačiau straipsnis taip pat pabrėžia, kad sparčiai tobulėjančios technologijos greitai pasiūlys daugiau variantų visų tipų vejoms.

Išmaniosios technologijos – nepriekaištingam rezultatui

Vejos robotai be perimetro laido pasižymi ne tik patogumu, bet ir išmaniosiomis technologijomis, garantuojančiomis efektyvią vejos priežiūrą:

 • Tikslus pjovimas: Robotas juda tiksliai, palikdamas minimaliai nepjautos žolės pakraščiuose. Pjovimo aukštį galima reguliuoti rankiniu būdu, taip pritaikant jį pagal skirtingus poreikius.
 • Pritaikymas įvairiems plotams. Nors šiuo metu didžioji dalis vejos robotų be perimetro laido skirti didesniems plotams, atsiranda ir mažesniems tinkantys variantai. Pavyzdžiui, „Twenty ZR“ modelis iš „Ambrogio“ gali efektyviai prižiūrėti iki 1000 kvadratinių metrų plotą.
 • Išmanus valdymas išmaniuoju telefonu: Dauguma vejos robotų be perimetro laido turi programėlę, leidžiančią juos valdyti išmaniuoju telefonu. Naudodamiesi ja, galite lengvai nustatyti pjovimo grafiką, stebėti roboto darbą realiu laiku, keisti jo judėjimą ar prireikus grąžinti į įkrovimo stotį.
 • Universalūs pjovimo režimai: Vejos robotai be perimetro laido dažnai siūlo kelis pjovimo režimus, leidžiančius pasirinkti tinkamiausią pagal vejos būklę. Pavyzdžiui, standartinis režimas puikiai tiks reguliariai priežiūrai, o turbo režimas – aukštesnei žolei nupjauti. Taip pat daugelyje modelių yra lietaus jutiklis, kuris automatiškai sugrąžina robotą į įkrovimo stotį pajutus lietų.
 • Saugus ir patikimas darbas: Vejos robotai be perimetro laido turi modernią kliūčių atpažinimo sistemą, leidžiančią jiems saugiai apeiti kliūtis ir išvengti susidūrim

Didėjanti įvairovė – rinkitės pagal poreikius

Nors ir minėta anksčiau, kad vejos robotai be perimetro laido tik ateinanti technologija, bet rinka sparčiai plečiasi. Nors šiuo metu dominuoja didesniems plotams skirti modeliai, atsiranda vis daugiau variantų ir mažesnėms vejoms. Štai keli pavyzdžiai:

 • Segway Navimow: Šis gamintojas siūlo kelis vejos robotų be perimetro laido modelius, tokius kaip Segway Navimow I-series ir H-series modeliai, kurie gali efektyviai prižiūrėti įvairaus dydžio vejas.
 • Ecovacs Goat G1: Šis robotas naudoja pažangią navigacijos sistemą su LiDAR jutikliu ir giroskopu, leidžiančią jam tiksliai judėti po veją be perimetro laido. „Ecovacs Goat G1“ siūlo kelis pjovimo režimus ir yra valdomas išmaniuoju telefonu per programėlę.
 • Ambrogio ZR Evo: Šis modelis iš „Ambrogio“ tinka vidutinio dydžio vejoms – gali efektyviai prižiūrėti iki 1000 kvadratinių metrų plotą. „Ambrogio ZR Evo“ turi modernią kliūčių atpažinimo sistemą, lietaus jutiklį ir yra valdomas išmaniuoju telefonu.

Investuokite į laisvalaikį ir technologijas

Vejos robotai be perimetro laido – tai išskirtinis sprendimas visiems, norintiems turėti gražią ir tvarkingą veją be vargo. Šie modernūs įrenginiai išsiskiria šiais pagrindiniais privalumais:

 • Veikimas be perimetro laido: Nereikia atlikti papildomų darbų prieš naudojant robotą – jis savarankiškai susipažįsta su aplinka.
 • Išmaniosios technologijos: Pažangi navigacija, tikslus pjovimas, keli pjovimo režimai ir kitos funkcijos užtikrina efektyvią ir nepriekaištingą vejos priežiūrą.
 • Patogus valdymas išmaniuoju telefonu.
 • Universalumas ir pritaikymas skirtingo dydžio vejoms.
 • Saugus ir patikimas darbas.

Pasinaudokite šia nauja technologijų era ir išlaisvinkite savo brangų laiką! Leiskite vejos robotui be perimetro laido pasirūpinti jūsų veja, o jūs tuo metu galite mėgautis poilsiu, laisvalaikiu su šeima ar tiesiog daugiau dėmesio skirti svarbesniems darbams. Rinkitės išmanias technologijas ir mėgaukitės gražia bei tvarkinga veja visą sezoną!


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!