Šilutės komanda ryškiai pranoko svečius galia, bet vos išsaugojo pergalę

2024-05-29
Paskutinėmis rungtynių minutėmis prireikė pagalbos aikštelės šeimininkų žaidėjui. Edvardo Lukošiaus nuotr.
Šalies futbolo II lygos pirmenybių 4-ojo turo rungtynėse gegužės 14 dieną FK „Šilutė“ (treneris Gvidas Juška), žaisdama namuose su Joniškio FK „Saned“ (treneris Edmundas Bernotas), iškart stipriai užspaudė svečius jų aikštės pusėje ir privertė gintis, tačiau teišnaudojo mažą dalį susikurtų progų įvarčiams pasiekti. Pamariškiai laimėjo rungtynes minimaliu skirtumu – 4:3 (3:1), nors žiūrovai tribūnoje ilgai tikėjo, kad varžovai bus sutriuškinti.

Pirmas kėlinys – aikštės šeimininkų atakų lavina tiesiog užgriūva Joniškio komandą. Mūsiškiai užvaldė aikštės kraštus ir kiurdo svečių komandos gynybą. Pamariškiai turi aiškią žaidybinę ir teritorinę persvarą. FK „Saned“ vartininkas Lukas Drasutis darbuojasi nušilęs: tai atmuša kamuolį, tai sugauna, tai užgula. Jam talkina ir netaiklūs Šilutės futbolininkų smūgiai, kertami iš patogiausių padėčių. Kartą kamuolys prašokuoja šalia vartų virpsto, du šūvius atremia vartų skersinis, keli lekia per aukštai. Kiek tai gali tęstis? 15-ą žaidimo minutę šilutiškių taranas-snaiperis Paulius Lotužys (Nr. 26) pagaliau sukerta kamuolį į varžovų vartų tinklą – 1:0. Netrukus Titas Macikas (38) padvigubina rezultatą – 2:0, o 35-ą minutę P. Lotužys kelia rezultatą iki 3:0. Žiūrovai tribūnoje lengviau atsidūsta: atsirišo, kelias įvarčiams praskintas. FK „Saned“ juodaodžiai žaidėjai Abraham Ndugwa (Nr. 3), Daniel Taiwo Matthew (Nr. 13), Tunde Adebowale Omosehin (Nr. 70, kapitonas), Louis Tazoh (Nr. 9), nors techniški ir greiti futbolininkai, tačiau nebeįstengs prikelti komandos dvasios žygdarbiui. Vis tik kažkiek įstengė, bet tam padėjo ir mūsiškių klaidos. 44-ą žaidimo minutę pamariškių gynėjas dešiniajame aikštės krašte susikibo kovoti dėl kamuolio su varžovu. Kovota kietokai, kamuolį laimėjo svečių žaidėjas, bet gynėjas jo nebesivijo, nes pamanė, kad pastarasis kontakto metu žaidė nešvariai. Jis laukė teisėjos švilpuko, užmiršęs, kad jo pareiga žaisti, o ne teisėjauti. Rungtynių teisėja Rasa Grigonė (Šiauliai), beje, jau žinoma Europoje ir laikoma perspektyvia, žaidimo nestabdė, sušvilpė po įvarčio, kurį pelnė Dovydas Jansonas (Nr. 47) – 1:3.

Pelnytas įvartis pažadino Joniškio komandą. Antrasis kėlinys nebevyko į vienus vartus. 64-ą žaidimo minutę A. Ndugwa sušvelnino rezultatą - 3:2. Mūsiškiai ima nervintis. Būtų labai apmaudu, jei svečiams pasisektų išlyginti rezultatą, nes turėta didelė persvara liktų neišnaudota. Šilutės komandą gelbsti P. Lotužio trečias įvartis, įmuštas 82-ą žaidimo minutę – 4:2. Joniškio komanda spurda, nepasiduoda ir 90-ą žaidimo minutę Deividas Kelpšas (Nr. 69) pelno įvartį – 4:3. Prieš tai, besibaigiant rungtynėms, prie varžovų vartų virpsto pargriūva ir sunkią kairės kojos traumą kelio srityje patiria pamariškis Dominykas Jakočiūnas (Nr. 14), 63-čią žaidimo minutę pakeitęs komandos kapitoną Donatą Surblį (Nr. 22). Dominyką išsiveža Greitosios pagalbos medikai. FK „Šilutė“ treneris G. Juška sako, kad pirmas kėlinys turėjo baigtis rezultatu 5:0. Deja, neišnaudotos progos atsisuko prieš Šilutės komandą.

kiti 4-ojo turo rezultatai: FK „Jonava“ – FK „Dainava B“ – 2:2, FK „Širvėna“ – FC „Džiugas B“ – 1:1, FK „TransINVEST B“ – FC „Neptūnas B“ – 6:0, FK „Žalgiris B“ – FK „Viltis“ – 1:1, FK „Sūduva B“ – VJFM „Fortūna“ – 6:1, FK „Sveikata“ – FK „Dembava“ – 0:0, Klaipėdos FM – FKS „Ukmergė“ – 4:1. 5-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ (5 vieta, 9 tšk.)žais gegužės 18 d. Kaune su VJFM „Fortūna“ (15 v., 0 tšk.).

5-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žaidė gegužės 12 d. svečiuose su Kauno VJFM „Fortūna“ (treneris Igoris Pankratjevas). Vienintelį rungtynių įvartį 13-ą žaidimo minutę pelnė mūsų komandos futbolininkas P. Lotužys. Po šios pergalės FK „Šilutė“ turnyrinėje lentelėje užima trečią vietą – 12 tšk. (4 pergalės, 1 pralaimėjimas). 1-2 vietas užima FK „TransINVEST B“ (Vilniaus r.) – ir FJ „Jonava“, turinčios po 13 tšk. Gegužės 25 d., 13 valandą FK „Šilutė“ savo vejoje priims FKS „Ukmergė“ ekipą.