Lietuvos mokyklų žaidynių dešimtuke – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos keturkovės komandos

2024-05-31, Dainora GREVIENĖ, Audrius URMULEVIČIUS, kūno kultūros mokytojai
Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos berniukų ir mergaičių lengvosios atletikos keturkovės komandos, puikiai pasirodžiusios Lietuvos mokyklų žaidynėse. D. Grevienės nuotr.
Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos lengvosios atletikos keturkovės berniukų ir mergaičių komandos sėkmingai gynė Šilutės rajono garbę Lietuvos mokyklų žaidynėse – prasiveržė į finalinį etapą. Iki tol reikėjo laimėti ne vieną pergalę atrankos varžybose.

Pirmos Šilutės rajono mokyklų lengvosios atletikos keturkovės varžybos (60 metrų bėgimas, šuolis į tolį, kamuoliuko metimas, 500 metrų bėgimas mergaitėms, 800 metrų bėgimas berniukams) vyko Šilutėje balandžio viduryje. Oras buvo šaltas, bėgimo takai slidūs, varžybas lydėjo traumos. Dalyvavo 6 berniukų ir 5 mergaičių komandos. Dalyvių amžius – iki 14 metų ir jaunesni. Abi Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos komandos tapo nugalėtojomis. Asmeninėje įskaitoje antrą vietą tarp mergaičių laimėjo Neringa Kalvaitytė, trečią – Eda Bendžiūtė, o berniukų nugalėtoju tapo Ernestas Būdvytis, antrą vietą užėmė Lukas Zuikauskas. E. Būdvytis pakartojo mokyklos 60 m bėgimo rekordą, įveikęs distanciją per 7,6 s. Mergaičių komanda surinko 880 taškų, berniukų – 949 tšk. Komandos užsitikrino teisę dalyvauti tarpzoninėse varžybose Palangoje.

Palangoje varžėsi Plungės, Šilalės, Mažeikių, Palangos, Naujosios Akmenės, Rietavo, Telšių, Klaipėdos r. ir miestų komandos. Sėkmė lydėjo švėkšniškių komandas. Berniukų rinktinė tarp 9 komandų tapo nugalėtoja, o mergaičių komanda antra. Berniukai surinko 950 tšk., mergaitės – 971 tšk. Daugiausiai taškų pelnė N. Kalvaitytė ir E. Būdvytis.

Beveik po mėnesio stipriausios komandos susirinko Utenoje. Berniukų komandų grupėje stipriausią komandą atvežė Radviliškio r., Šeduvos gimnazija (1 168 tšk.), po jų antrą vietą užėmė Pasvalio Svalios progimnazija (1 132 tšk.), trečią vietą užėmė Vilniaus Taikos progimnazija (1 124 tšk.), ketvirta liko Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos komanda (1 078 tšk.). Tolimesnė rikiuotė: Alytaus Šaltinių progimnazija, Mažeikių r., Viekšnių gimnazija, Širvintų Atžalyno progimnazija, Kauno Jėzuitų gimnazija ir Marijampolės R. Stankevičiaus progimnazija. Iš 54 dalyvių švėkšniškiai užėmė sekančias vietas: E. Būdvytis – 9 v., L. Zuikauskas – 15 v., Mindaugas Urmulevičius – 22 v., Rokas Toleikis – 24 v., Vytautas Paulauskas – 38 v., Justas Pocius – 53 v.

Mergaičių komandų grupės prizininkėmis tapo Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos rinktinė (1 334 tšk.), po jų liko Vilniaus Taikos progimnazija (1 262 tšk.), Klaipėdos r., Gargždų „Kranto“ progimnazija (1 233 tšk.). Mūsų komanda (nors surinko gana daug taškų – 1 034) sugebėjo aplenkti tik Alytaus mergaites. Daugiausiai taškų pelnė Neringa Kalvaitytė, Dovilė Kalvytė, po jų liko Simona Pakalniškytė, Eda Bendžiūtė, Agnė Šilobrit ir Orina Kucheriava. Džiaugiamės, kad vaikai tęsia gimnazijos sportines tradicijas.