Veržėsi į ringą kovoti ir nugalėti

2024-05-29
Šilutės sporto mokyklos jaunučiai boksininkų treneris V. Murauskas ir jo komanda, sėkmingai kovojusi šalies bendraamžių čempionate Palangoje. Nuotraukoje nėra E. Retenytės.  Austėjos Aučiutės nuotr.
Šilutės sporto mokyklos jaunučiai boksininkų treneris V. Murauskas ir jo komanda, sėkmingai kovojusi šalies bendraamžių čempionate Palangoje. Nuotraukoje nėra E. Retenytės. Austėjos Aučiutės nuotr.
Lietuvos jaunučių (13-14 m.) bokso čempionate Palangos sporto arenoje visi aštuoni Šilutės sporto mokyklos trenerio Vinco Murausko auklėtiniai tapo prizininkais ir pagal iškovotų medalių skaičių pamariškius aplenkė tik kauniečiai, pelnę 11 apdovanojimų. Šilutiškiai komandų įskaitoje antri. Kaip pajuokavo mūsiškių treneris, bažnytkaimio berniukai ir mergaitės papurtė bendraamžius iš didmiesčių.

Palangoje į sporto arenos ringą lipo 131 dalyvis (108 berniukai ir 23 mergaitės) iš 19 miestų. Šilutės sporto mokyklos atstovų – aštuoni (4 berniukai, 4 mergaitės). Čempionatas vyko gegužės 8-11 dienomis. Jaunučiai kovojo 3 raundus po pusantros minutės. Visi šalmuoti. Gražių dvikovų netrūko. Jos užfiksuotos čempionato fotografijose.

Tarp mergaičių, sveriančių iki 51 kg, pasižymėjo mūsiškė Kamilė Pustovojutė, laimėjusi 3 kovas. Ji valinga ir šalies  čempionės titulą iškovojo pelnytai. Į finalą prasimušė ir antras vietas užėmė Urtė Martinavičiūtė (Usėnai) bei Eglė Retenytė (Kintai). Urtės svorio kategorija – iki 48 kg, Eglės – iki 63 kg. Abi jos atkaklios. Urtė treniruojasi tik metus. Kaip klostysis jų sportinė karjera, parodys ateitis. Bronzos medalį laimėjo Karina Lukošiūtė (svorio kategorija iki 45 kg). Pamariškės Palangos ringe pasirodė šauniai. Dėl to labai džiaugėsi pačios ir treneris V. Murauskas. Pergalių kodas paprastas, žinomas – sunkus triūsas per treniruotes. Praleistą treniruotė treneris prilygina per varžybas praleistam smūgiui: antausis už tingumą. Taip, ringe niekas nepavaduos kovotojo, pasikliauti galima tik savimi. Todėl ne visi vaikai, pradėję lankyti treniruotes, ištveria. Yra ir pasitraukiančių, bandančių ieškoti kitos sporto šakos, kur, jų nuomone, gal bus lengviau., pavyzdžiui, komandiniuose žaidimuose. Bet ir ten - ne atostogos, visą laiką nepasislėpsi už draugo nugaros.

Tarp berniukų Lietuvos čempiono titulą iškovojo Ignas Štrapėla (sv. kt. iki 48 kg). Ignas išlošė 3 kovas. Jis į namus grįžo pelnęs aukso medalį. Į finalą prasibrovė ir Elijus Barcevičius (sv. kt. iki 36 kg). Finale surėmė pirštines su Jonavos atstovu. Trenerio V. Murausko nuomone, kovą laimėjo Elijus, bet teisėjų balsai išsiskyrė: kauniečiai rodė šilutiškio pergalę, šiauliečiai – jonaviškio. Ringo teisėjas pakėlė aukštyn Elijaus varžovo ranką. Apmaudu, bet kartais bokse pasitaiko abejotinų, šališkų sprendimų. E. Barcevičius apdovanotas sidabro medaliu. Antras liko ir sunkiasvoris Naglis Balčėnas (sv. kt. iki 90 kg), trečią vietą užėmė Nojus Subačius (sv. kt. iki 80 kg).

Kauno boksininkai iškovojo 11 medalių, Šilutės – 8, Vilniaus, Vilniaus rajono ir Panevėžio boksininkai pelnė po 5 apdovanojimus. Čempionų titulų daugiausiai pelnė Vilniaus komanda – 4, Panevėžys ir Vilniaus rajonas – po 3. Kauniečių medalių derlius – 2 aukso, 3 sidabro, 6 bronzos.