Patarimai, planuojantiems plaukimą baidarėmis pirmą kartą

2024-06-03, Pranešimas spaudai

Plaukimas baidarėmis - vertingas pasirinkimas, jei norisi praleisti laiką aktyvia ir ne namų aplinkoje. Na, o, jei dar niekada neplaukėte baidare ir tokia pramoga jūsų lauks pirmą kartą, tai dalinamės iš tiesų vertingais patarimais.

 1. Pasirinkite tinkamą laiką:
 1. oro sąlygos: pasirinkite dieną, kai numatomas geras oras be stipraus vėjo ar lietaus. Karšta saulė gali būti varginanti, todėl ankstyvas rytas ar vėlus vakaras gali būti malonesnis laikas plaukti.
 2. vandens lygis: kai kuriuose maršrutuose vandens lygis gali svyruoti priklausomai nuo metų laiko. Patikrinkite vandens lygio prognozes, kad įsitikintumėte, jog neplaukiate per seklumose ar pernelyg srauniomis upėmis.
 3. minios: jei norite išvengti minios, venkite populiarių maršrutų savaitgaliais ar švenčių dienomis.

2. Išsinuomokite ar įsigykite įrangą:

 1. baidarės: galite išsinuomoti baidares iš daugelio įmonių, teikiančių baidarių nuomos paslaugas. Rinkitės baidares, atitinkančias jūsų grupės dydį ir patirtį.
 2. irklai: įsitikinkite, kad turite tinkamo ilgio irklus. Jei esate pradedantysis, trumpesni irklai gali būti patogesni.
 3. gelbėjimo liemenės: visiems baidarininkams privaloma dėvėti gelbėjimo liemenes.
 4. kiti priedai: Nepamirškite pasiimti kremą nuo saulės, kepurę, akinius nuo saulės, vabzdžių repelentą, vandenį ir užkandžius.

3. Pasirinkite maršrutą:

 1. atsakykite į šiuos klausimus: kokio ilgio norite, kad būtų jūsų žygis? Ar norite plaukti ramia upe, pavyzdžiui, tuoet geras pasirinkimas būtų baidarės Ūla ar ieškote didesnio iššūkio su srovėmis? Ar norite aplankyti įžymybes ar tiesiog mėgautis gamtos vaizdais?
 2. atsižvelkite į savo patirtį: jei esate pradedantysis, rinkitės lengvą maršrutą su nedideliu srovių greičiu ir be kliūčių. Patyrusiems baidarininkams galima rinktis sudėtingesnius maršrutus su slenksčiais ar ilgesnius atstumus.
 3. ištirkite maršrutą: prieš leisdamiesi į kelionę, peržiūrėkite žemėlapius, skaitykite kitų baidarininkų atsiliepimus ir patikrinkite, ar nėra pavojingų vietų ar apribojimų.

4. Būkite saugūs:

 1. informuokite ką nors: prieš leisdamiesi į kelionę, praneškite kam nors apie savo maršrutą ir planuojamą grįžimo laiką.
 2. orai: būkite budrūs dėl besikeičiančių oro sąlygų ir prireikus būkite pasiruošę pakeisti savo planus.
 3. pagrindinės taisyklės: laikykitės baidarių saugumo taisyklių, neplaukite vienas ir neperkraukite baidarių.
 4. gerbkite aplinką: nešiukšlinkite ir saugokite gamtą.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!