Šilutė rajono viešnios iš Prezidentūros neaplenkė ir F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

2015-04-03, Vita Gerulienė

Kovo 30 d. bibliotekoje lankėsi Prezidentės vyriausioji patarėja švietimo, mokslo ir kultūros grupei Rūta Kačkutė ir Prezidentės patarėja sveikatos politikos klausimais, ekonominės ir socialinės politikos grupei Aira Mečėjienė. Vizito metu viešnios domėjosi F. Bajoraičio viešosios bibliotekos dokumentų komplektavimo ir finansavimo klausimais, kultūrine veikla.

Viešnioms buvo papasakota, kad biblioteka yra įsikūrusi urbanistinio paveldo žemėje, kurioje istorijos peripetijose veikė Mažosios Lietuvos literatūros, raštijos ir knygos veikėjo Karlo Vilhelmo Sekunos įsteigtas pirmasis miestelio knygynas, vėliau Adolfo Štalio perimtas ir sujungtas su knygrišykla.

Prezidentės patarėjos pasidžiaugė spalvinga Vaikų aptarnavimo skyriaus aplinka ir veikla, sužinojo apie bibliotekininkų įgyvendinamus tarptautinius projektus, organizuojamą pasaulio šilutiškių sueigą, tarptautiniu tapusį literatūrinį rudenį ir bibliotekos Knygos muziejuje saugomas senas knygas, įrašytas į kultūros paveldo vertybių registrą, meno parodas, susitikimus su garsiais krašto ir šalies žmonėmis.

Lietuvos etnografinių regionų metams įkurtoje skaitykloje pristatyta ankstesnė bibliotekos knygų leidyba bei pastaraisiais metais išleistos knygos – „Biblioteka – kultūros paveldo buveinė", „Lietuvininkų tarmių žodynas", tarptautinio ekslibrisų konkurso „Kuršių marių vėtrungės – praėjusių amžių „feisbukas" katalogas ir mažosios poligrafijos leidiniai. Apie knygų leidybą papasakojo prie šios ir kitų bibliotekininkų knygų parengimo ir išleidimo daug pastangų pridėjusi Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus knygotyros vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė.

Kartu apžvelgėme parengtą projekciją apie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamą akciją „Knygų Kalėdos", pasidžiaugėme ta proga viešojoje bibliotekoje surengto padėkos vakaro aukojusiems geradariams akimirkomis, įspūdinga knygų eglute.

Atsisveikindamos viešnios atsiliepimų knygoje paliko įrašą: „Nuoširdžiai dėkojame už meilę savo darbui! Ačiū, kad auginate skaitantį jaunimą". O mes, perduodami Lietuvos Respublikos Prezidentei lauktuves, pranešėme žinią, kad Jos Ekscelencija F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje yra labai laukiama.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!