Miko (Michel) Posingies atminimo įamžinimas Ventės rago ornitologinėje stotyje

2024-06-10, Raimonda CANDERIENĖ

Pirmąją birželio dieną Ventėje, prie švyturio, kuriame dirbo ir gyveno „paukščių tėvu“ vadinamas žymus mūsų kraštietis Mikas (Michel) Posingies, pirmasis Lietuvoje ėmęs žieduoti migruojančius paukščius, rengęs susitikimus, į kuriuos suvažiuodavo žymūs ornitologai iš visos Europos, atidengtas atminimo suoliukas.

Tadas Ivanauskas taip pat yra pasinaudojęs jo stebėjimo patirtimi ir užrašais, todėl Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus direktorius Ramūnas Grigonis sveikino ir palaikė iniciatyvą įamžinti Miko Posingies atminimą Ventės rage.

Kiek daug vardų iškyla iš užmaršties!

Žmonės domisi iškiliaisiais, o štai Vilkyčių bendruomenė „Viltis“ pasistengė, kad garbingasis kraštietis būtų pagerbtas tinkamai, surinkusi lėšų paminklo sukūrimui, renginyje taip pat dalyvavo ornitologo giminaičiai.

Bronius Mulskis surinko neįkainojamos medžiagos apie ornitologijos praktiką ir pirmeivį, subūrė bendraminčius, kalbino likusius gimines, po kruopelytę dėliodamas Miko Posingies portretą.

Kunigas Valdas Miliauskas pašventino šį atminties ženklą ir palinkėjo visiems, prisėdus ant jo, prisiminti gražius mūsų kraštiečio darbus bei paliktą gilų įspaudą Mažosios Lietuvos istorijoje.

Kad nepamirštume bei minėtume tuos, kurie dirbo ir garsino mūsų kraštą...


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!