Kariuomenė šauks rezervo karius į mobilizacines pratybas – neatvykę mokės baudas

2015-04-02, BNS
Alfredo Pliadžio nuotr. / Šaudymo pratybos Pabradės poligone
Alfredo Pliadžio nuotr. / Šaudymo pratybos Pabradės poligone

Lietuvos kariuomenė ketvirtadienį pradeda siųsti šaukimus rezervo kariams į vienos dienos mobilizacines pratybas, per kurias tikrinama, kaip veikia mobilizacinė sistema. „Pirmieji šaukimai tikriausiai šiandien bus išsiųsti, iki penktadienio bus pilnai išsiųstas tūkstantis šaukimų“, – žurnalistams Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe sakė Mobilizacijos skyriaus viršininkas majoras Dainius Kazlauskas.

Balandžio 23 dieną atvykti į nurodytus punktus bus šaukiami parengtojo rezervo kariai iš Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Marijampolės apskričių atsitiktine tvarka. Punktuose bus tikslinami jų asmeniniai duomenys ir tikrinama sveikatos būklė.

Šaukimų turėtų sulaukti rezervo kariai, tarnavę nuo 2000 iki 2008 metų.

Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis sakė, kad per pratybas siekiama „praktiškai išbandyti mobilizacinę sistemą“.

„Jeigu bus trūkumų ir klaidų, po to reikės taisyti arba inicijuoti kažkokias pataisas. Tai yra pirmos tokio pobūdžio pratybos, jos nebus paskutinės, mes ir ateityje jas vykdysime“, – žurnalistams sakė generolas.

Už neatvykimą be pateisinamos priežasties gali grėsti administracinė atsakomybė nuo 28 iki 57 eurų.

Pratybose parengtojo rezervo kariai turės progą iš arčiau susipažinti su šiuo metu Lietuvos kariuomenėje naudojama modernia karine technika, ginklais, pabendrauti su kariais apie šiandieninės tarnybos ypatumus, naujoves, tarnybos būdus.

Šaukimo pranešimai atvykti į pratybas siunčiami tiems parengtojo rezervo kariams, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Lietuvoje. Pašauktiems kariams bus kompensuojamos kelionės – 0,06 euro už kilometrą arba kelionės bilietas išskyrus taksi, maitinimosi išlaidos – 5,4 eurų, išmokami dienpinigiai – 7,6 eurų.


Straipsnio komentarai

d2015-04-20
neturit kur pinigu det nesamonem uzsiimdami Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?