Šilutės savivaldybės administracijoje – sovietmečio „tradicijos“ (istorijos finalas)

2024-06-14, Raimonda Canderienė

Ir štai, priartėjome prie painios, emocijų, nepasitenkinimo pilnos bei keistos istorijos finalo.

Praėjusiuose straipsniuose išdėstėme priešistorę, apklausėme suinteresuotąsias puses, galiausiai paprašėme savo poziciją išsakyti, pakomentuoti patį p. Povilą Norvilą.

Kaip visa tai atrodo jam?

P. Norvilas (jis tituluojamas namų savininkų bendrijų „Kiras“ ir „Šilagėlė“ pirmininku/administratoriumi) patikino, kad tikrai buvo išrinktas pirmininku abiejose bendrijose, susirinkimų protokolai yra, pareigybės aprašai, atlyginimas numatyti.

Abi bendrijos turi atsiskaitomąsias sąskaitas (primenu, kad bendrija privalo turėti po dvi sąskaitas, komunaliniams mokesčiams ir kaupiamąją).

Visa ši nemaloni istorija kilo dėl to, kad socialinio būsto savininkė norėjo mokėti ne grynais, o pavedimu į banko sąskaitą, kad turėtų įrodymus nesanti skolinga. Tad nuo šiol visi abiejų bendrijų gyventojai mokesčius gali mokėti tiesiai bendrijos banko sąskaiton, mokėtinas sumas p. Norvilas tikina įmetantis į pašto dėžutes. Kitas delikatus klausimas – ar grynais mokesčiai jau nebebus priimami, o jei bus – ar gyventojas gaus kasos pajamų orderį? Tikiuosi, kad p. Norvilas lengvai gali atsikratyti galvos skausmo jų tiesiog nepriimdamas. Piniginiai reikalai – slidus dalykas, ir bent aš su tuo nenorėčiau turėti nieko bendro. O ir buhalterei būtų mažiau darbo. Ir neaiškumai nekiltų, nervai būtų ramesni abiem pusėms. Tiesiog reikia kalbėtis, klausimus spręsti žaibiškai, kol jie nepavirto pūliniais ir šunvotėmis, nes nėra neišsprendžiamų problemų išties. Tąsytis po teismus – gėda ir niekinga.

Kovos niekada geruoju nesibaigia, po jų visi vaikšto apdraskytais veidais, piktai surauktais antakiais ir negalėjimu žiūrėti vienas kitam į akis. Geras, paslaugus ir sąžiningas kaimynas – aukso vertės. Kaip ir doras namų bendrijos pirmininkas, kuris suburia, girdi ir dirba bendram gyventojų labui. Teišsipildo gyventojų troškimai renovuoti savo namus, tepadeda p. Norvilas išsipildyti šiai bendrapiliečių svajonei, lai žydi gazonai, blizga laiptinės, lai nebus užsukinėjami šilumos kraniukai, tenešąla namuose moterys...

Teviešpatauja taika Šilojų gatvėje.


Straipsnio komentarai

Vietinis2024-06-18
https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/2299423/prokuratura-perdave-teismui-ieskini-del-silutes-tarybos-nario-neteisetai-panaudotu-lesu Komentaras patinka Komentaras nepatinka