Krašto apsaugos ministerija siūlo visuomenės atstovams stebėti šauktinių sąrašo sudarymą

2015-04-03, 15min.lt
Štb. srž. Linos Ambroževičiūtės nuotr. / Varžybų „Žvalgo takas“ akimirka
Štb. srž. Linos Ambroževičiūtės nuotr. / Varžybų „Žvalgo takas“ akimirka

Krašto apsaugos ministerija paskelbė kvietimą asociacijoms deleguoti savo atstovus, kurie stebės 2015 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą sąrašų sudarymo procedūras. Ministerija taip pat atkreipia dėmesį, kad viešai yra skelbiama informacija apie savanorišką tarnybą norinčių atlikti asmenų skaičių.

„Tikimės, kad visuomenės atstovai, kuries stebės šauktinių sąrašų sudarymą, padės užtikrinti maksimalų šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą proceso skaidrumą, objektyvumą ir viešumą,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Visuomenės atstovų atrankoje kviečiami dalyvauti Lietuvos Respublikoje įregistruotų asociacijų, kurių veikla susijusi su krašto apsaugos sistemos stiprinimu ir visuomenės parengimu gynybai, jaunimo ugdymu ir pilietiniu, patriotiniu auklėjimu, žmogaus teisių gynimu, nariai. Kandidatūras gali teikti asociacijų vadovai.

Visuomenės atstovų sąrašą tvirtins krašto apsaugos ministras. Jame turės būti ne mažiau kaip penki ir ne daugiau kaip 10 visuomenės atstovų.

Atrinktų visuomenės atstovų sąrašas bei informacija apie šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašo sudarymo eigą bus paskelbta viešai.

Pirmiausia – savanoriai

Šiais metais į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pirmiausia bus šaukiami jaunuoliai, kurie patys pareikš norą atlikti tarnybą.

Krašto apsaugos ministerija taip pat atkreipė dėmesį, kad į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pirmiausia bus šaukiami jaunuoliai, kurie patys pareikš norą atlikti tarnybą.

„Nors oficiali šaukimo pradžia yra tik gegužės mėnesį, kviečiu visus vaikinus ir merginas nuo 18 iki 38 metų, norinčius savanoriškai atlikti pareigą Tėvynei, jau dabar registruotis artimiausiuose Karo prievolės administravimo skyriuose. Atėję savanoriškai jie turės pirmenybę pasirinkti norimą tarnybos vietą,“ – sako krašto apsaugos ministras J. Olekas.

Krašto apsaugos ministerijos puslapyje skelbiamas skaičius žmonių, norinčių savanoriškai atlikti tarnybą.

Pirmasis šaukimas – gegužės 11-ąją

Tik nesurinkus nustatyto skaičiaus savanoriškai atvykusių atlikti karo tarnybą, toliau privaloma tvarka bus šaukiami karo prievolininkai nuo 19 iki 26 metų (įskaitytinai). Šauktinių sąrašas bus sudaromas atsitiktine tvarka naudojantis kompiuterių programa.

Šiais metais planuojama pašaukti 3 tūkst. jaunuolių. Šių metų karo prievolininkų šaukimo sąrašai per dvi dienas nuo jų sudarymo bus skelbiami viešai Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėse www.kam.lt ir www.karys.lt.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?