Auksinis „Šilutės šamų“ sezonas

2024-06-25, Klubo „Šilutės šamai“ pirmininkas Jonas JAUNIUS
Baltic Cup2024 komanda. Iš kairės: Giedrius Vasilkevičius, Jonas Jaunius, Vytautas Radavičius, Petras Nausėdas, Vidmantas Narvilas, Audrius Purickas, Antanas Jonušas, Arvydas Stonis, Alvydas Ežerinskis, Petras Jonikas.
Baltic Cup2024 komanda. Iš kairės: Giedrius Vasilkevičius, Jonas Jaunius, Vytautas Radavičius, Petras Nausėdas, Vidmantas Narvilas, Audrius Purickas, Antanas Jonušas, Arvydas Stonis, Alvydas Ežerinskis, Petras Jonikas.
Krepšinio veteranų sporto klubas „Šilutės šamai“ šiais metais pažymi savo veiklos 15 metų sukaktį. Per tuos metus kelis kartus žaista Lietuvos krepšinio veteranų lygos finaluose, laimėtos visos prizinės vietos Žemaitijos krašto krepšinio veteranų „Žalgirio“ taurės varžybose, laimėti visų spalvų medaliai Šilutės rajono pirmenybėse (II lyga). Klubo nariai ne kartą atstovavo Šilutės rajonui Lietuvos seniūnijų žaidynėse.

2023-2024 metų sezone Lietuvos krepšinio veteranų lygos (LKVL) varžybose klubas dalyvavo 55+ (1969 m. gimimo ir vyresni) amžiaus grupėje. Daug metų „Šilutės šamų“ komandoje žaisdavo vien tik šilutiškiai, bet su metais vis mažiau lieka galinčių aktyviai sportuoti, todėl komandą papildė du klaipėdiečiai Audrius Purickas ir Giedrius Vasilkevičius (Klaipėdoje nesusidaro komanda!).

Grupės varžybose pralaimėta tik vieną kartą išvykoje Marijampolėje, todėl gegužės 3-5 dienomis Kauno rajone vykusio LKV lygos finalo metu komanda pagrįstai laikyta savo amžiaus grupės lydere. Pusfinalyje 58:46 nugalėta Marijampolės komanda, o finale 63:42 įveikti pernykščiai čempionai iš Panevėžio.

Lietuvos čempionai įgauna teisę atstovauti Lietuvai Pabaltijo taurės varžybose „Baltic Cup“. Šiose varžybose dalyvauja Estijos, Latvijos ir Lietuvos veteranų krepšinio komandos, kiekvienais metais jas organizuoja vis kitos šalies veteranų lyga.

Šiais metais „Baltic Cup 2024“ vyko gegužės 31–birželio 2 dienomis Latvijoje, Tukums mieste. Tai maždaug Šilutės dydžio miestas; turi dvi sporto arenas (universalią ir ledo), erdvų futbolo stadioną. Senamiestis nedidelis, nors ir neįspūdingas, bet įdomus. Pilies gatvė, kurioje buvo mūsų komandos viešbutis, priminė, kad kažkada, XIII amžiuje, miestas prasidėjo nuo pilies. Pilies nebėra, bet kavinė su pilį primenančiais bokšteliais „Pils kafejnica“ maitino skaniai.

„Baltic Cup 2024“ finaliniame etape dalyvavo 24 vyrų (amžiaus grupės nuo 40+ iki 75+) ir 8 moterų komandos. Dėl darbo su komanda į Latviją negalėjo vykti L. Ulevičius ir G. Grikšas, todėl teko ieškoti papildymo: su malonumu prisijungė Vytautas Radavičius (Šiauliai) ir Vidmantas Narvilas (Mažeikiai). Rungtynės vyko net trijose salėse, „Šilutės šamai“ žaidė sporto mokykloje, kurios pastate yra dvi krepšinio aikštelės. Dėl karščių buvo nutarta sutrumpinti rungtynių laiką: 4 kėliniai po 8 minutes.

Pusfinalio mačas su estų komanda „Wombat Parnu 55“ buvo sunkus. „Šilutės šamai“ varžybas pradėjo nuo aktyvios gynybos ir tai pasiteisino: pirmas kėlinys laimėtas 24:4. Tačiau varžovai, pernykščiai „Baltic Cup“ laimėtojai, nesiruošė pasiduoti: jėga pagrįstas žaidimas (tvirtos užtvaros išvedant žaidėją laisvam metimui) per kitus tris kėlinius leido estams skirtumą sumažinti. Bet komandinis žaidimas (21 rezultatyvus perdavimas, G. Vasilkevičius 9) ir užtikrinai laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (43-30, P. Jonikas 10, A. Purickas 7) leido žaisti nepervargstant: aikštelėje pasirodė visi „Šamų“ žaidėjai, o 58:49 pasiekta pergalė jau užtikrino medalius. Daugiausia taškų pelnė P. Jonikas (19), A. Purickas (16), J. Jaunius (10), V. Radavičius (9). Komandos klydo (po 16 kartų), perėmė kamuolį (po 8) ir baudų darė (13-14) vienodai.

Finalinės rungtynės su Latvijos komanda „Doks“ (Jelgava) buvo lengvesnės. Vėl laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (43-35, A. Purickas 11, P. Nausėdas 8) ir komandinis žaidimas (20 rezultatyvių perdavimų, P. Jonikas 7, G. Vasilkevičius 6) leido pasireikšti visiems žaidėjams. Pirmi du kėliniai (22:10 ir 13:6) parodė, kad finalui komanda nusiteikusi rimtai. Kai trečio kėlinio antrą minutę vienas iš varžovų lyderių gavo penktą pražangą (ir išskubėjo į rungtynes 50+ grupėje), buvo aišku, kad nelaimėti rungtynių galima tik tada, jeigu patys pradėtume daryti klaidas. Šilutiškiai perėmė 12 kamuolių (varžovai 5) ir suklydo 12 kartų (latviai 18). Įdomesnis faktas: abi komandos blokavo po 3 varžovų metimus. Pelnant taškus pasižymėjo V. Radavičius (15) ir A. Purickas (12), o kitus 28 taškus pelnė visi likusieji. Įtikinama pergalė rezultatu 55:35.

Finalinis švilpukas skelbė, kad „Šilutės šamai“ tapo „Baltic Cup 2024“ nugalėtojais. Komandos žaidėjas Audrius Purickas pripažintas naudingiausi turnyro 55+ grupės žaidėju (bendras efektyvumo balas 43).

Ir ne mažiau svarbus „penktasis kėlinys“: krepšininkų bendravimas turnyruose, kai apdovanojimų teikimo ir uždarymo šventėje dalyvauja keli šimtai žmonių, kurie vienas kitą pažįsta ir krepšinio aikštelėse susitinka nuo studijų laikų, kai dalinamasi prisiminimais, užmezgamos naujos pažintys; kai kažkada buvęs varžovas, stumdęs tave kovojant dėl kamuolio, apkabina ir sako „džiaugiuosi matydamas“. O kur dar galimybės susipažinti su turizmo objektais: Lietuvos LKVL pirmenybių uždarymas vyko Raudondvario pilyje, o „Baltic Cup 2024“ vakaronė – dar įspūdingesnės Jaunmuokų pilies teritorijoje (neogotiško stiliaus pilis pastatyta 1901 m.).

Didžiausia staigmena „Baltic Cup 2024“ turnyre buvo susitikimas su viena iš latvių krepšinio legendų Igoriu Miglinieku, kuris apdovanojimų teikimo metu pasakė „kalbek lituviška, aš suprantu“, o vėliau pasidalino prisiminimais, kai LKL pirmenybėse jis žaidė Plungės „Olimpo“ komandoje, atsimena kovas su tuometine „Šilutės“ komanda ir perdavė linkėjimus treneriui Stepui Kairiui. Pasaulis mažas, „Šilutės šamų“ komandoje ne vienas trenerio auklėtinis.

Šilutės vardas dar kartą nuskambėjo tarptautinėje krepšinio erdvėje. Lietuvos krepšinio veteranų lygos čempionato nugalėtojai ir „Baltic Cup 2024“ taurės laimėtojai – tikrai auksinis „Šilutės šamų“ sezonas. Tikimės, kad ne paskutinis.

Klubo veikla iš dalies finansuojama Šilutės rajono savivaldybės lėšomis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!