Kada naudinga ir kada pavojinga imti paskolą?

2024-06-26, Pranešimas spaudai

Nors skolintis pinigų gali atrodyti gera idėja, jei trūksta grynųjų, kartais paskolos ėmimas gali būti bloga idėja. Tiesa, vartojimo paskolą galima panaudoti dėl beveik bet kokios priežasties, tačiau pavėlavus sumokėti, palūkanų mokesčiai gali padidėti. Taigi, kada naudinga, o kada pavojinga imti paskolą?

 

Kada pavojinga imti paskolą?

1. Jau turite didelę skolą

Žongliravimas su keliomis skolomis gali sukelti įtampą jums ir pakenkti jūsų kreditui, ypač jei jau turite didelę skolų sumą. Kuo daugiau pinigų skiriate naujai paskolai sumokėti, tuo mažiau pinigų liks kitoms mėnesinėms išlaidoms padengti.

 

2. Negalite sau leisti mokėjimų

Pinigų trūkumas ir negalėjimas sumokėti savo mėnesinius įsipareigojimus gali sukelti stresą. Tai taip pat gali neigiamai paveikti jūsų kreditą. Jei jau sunkiai susimokate esamas mėnesines įmokas, tikrai ne laikas prisiimti papildomų skolų. Nors ir kyla pagunda pasinaudoti vartojimo paskola, kuri padėtų sumokėti skolas, yra rizika, kad jums trūks pinigų.

 

3. Netinkama priežastis

Paskolos paėmimas ir panaudojimas aukštojo mokslo studijoms finansuoti arba verslo pradžiai gali turėti ilgalaikės naudos. Tačiau paskolos ėmimas gali būti finansiškai prasmingas ne visais atvejais. Pavyzdžiui, jei imate vartojimo paskolą pagrindinėms mėnesinėms pragyvenimo išlaidoms padengti, galbūt norėsite apsvarstyti kitas pinigų gavimo galimybes, pavyzdžiui, iš naujo įvertinti savo biudžetą, ieškoti būdų, kaip sumažinti išlaidas, padidinti savo pajamas arba ieškoti finansinės pagalbos. 

Kada naudinga imti paskolą?

1. Turite aiškų tikslą

Kai kurios paskolos gali būti naudojamos tik tam tikram tikslui. Pavyzdžiui, paėmę paskolą automobiliui, ją galite panaudoti tik transporto priemonei įsigyti. Vartojimo paskolos gali būti naudojamos įvairiems tikslams – nuo ​​jau esamų skolų padengimo iki medicininių sąskaitų apmokėjimo. Vartojimo paskola gali būti gera alternatyva, jei norite finansuoti didelį pirkinį. Sąlygos ir visa kita turi būti jums žinoma prieš imant vartojimo paskolą. Prieš pateikdami paraišką, pasitarkite su savo skolintoju dėl patvirtintų vartojimo paskolos naudojimo būdų.

 

2. Galite sau leisti turėti papildomų išlaidų

Kai kreipiatės dėl vartojimo paskolos, galite pasirinkti, kuris grąžinimo planas geriausiai tinka jūsų pajamų lygiui ir pinigų srautams. Kai kurie skolininkai nori mokėti kuo mažesnes mėnesines įmokas, todėl renkasi paskolą grąžinti per kelis mėnesius ar metus. Kiti nori greičiau mokėti paskolą, todėl renkasi didžiausią mėnesinę įmoką. Verta paminėti, kad pasirinkus mažą mėnesinę įmoką ir ilgą grąžinimo terminą, dažnai būna didesnės palūkanos.

 

3. Žinote, iš ko skolintis

Atlikite rinkos tyrimus ir palyginkite skolintojus. Kaip niekad svarbu sužinoti kuo daugiau apie paskolas, jų naudojimų būdus, palūkanų normas ieškant skolintojo. Jei iš pradžių esate atmestas, nenusiminkite. Skolintojai taiko skirtingus kvalifikacinius standartus, ir jūs vis tiek galite gauti patvirtinimą gauti paskolą kitur.

Pabaigai

Prieš kreipdamiesi suplanuokite skolos grąžinimą. Nesvarbu, kodėl imate paskolą, prieš pateikdami paraišką svarbu turėti paskolos grąžinimo planą. Apsvarstykite savo pajamas,jų stabilumą ir jau turimas skolas. Kai kuriais atvejais vartojimo paskolos gali padėti sumokėti už netikėtus gyvenimo įvykius arba padėti geriau valdyti esamas skolas. Tačiau prisiimti bet kokią paskolą visada yra didelis sprendimas, todėl prieš kreipdamiesi dėl paskolos įsitikinkite, kad suprantate paskolos privalumus ir trūkumus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!