Kodėl verta rinktis LED šviestuvus?

2024-06-26, Pranešimas spaudai

Mūsų namuose vis labiau populiarėja LED apšvietimas. Žmonės dabar vis dažniau halogenines ir tradicines lemputes keičia į LED. Bet kodėl? Kokie yra LED apšvietimo privalumai?

Naudodami LED apšvietimą taupote energiją

LED apšvietimas sunaudoja 80-90 % mažiau energijos nei įprastos kaitrinės ar halogeninės lemputės. LED lemputės yra šiek tiek brangesnės už kitas, tačiau dėl didžiulės sutaupytos energijos ši suma greitai atsiperka sąskaitose už elektrą. Be to, LED šviesos šaltiniai yra ilgaamžiškesni, todėl naudos gaunate dvigubai daugiau.

 

Ilgas LED apšvietimo tarnavimo laikas

LED apšvietimo tarnavimo laikas yra daug ilgesnis nei kitų šviesos šaltinių. LED šviesos diodų šviestuvai tarnauja nuo 15 000 iki 50 000 valandų. Jei šviesa šviečia vidutiniškai 8 valandas per dieną, o lempos tarnavimo laikas yra 30 000 valandų, ji tarnaus daugiau nei 10 metų. Palyginimui, įprasta kaitrinė lemputė šviečia apie 1 000 valandų, halogeninė lemputė - 2 000 valandų, o liuminescencinė lemputė - 5 000 valandų.

 

LED šviesos šaltiniai neįkaista

Įprastinės kaitrinės ir halogeninės lempos labai greitai įkaista. Visada turėtumėte būti atsargūs ir neliesti įjungtos lemputės, nes galite labai lengvai nudegti. Kadangi šios lemputės labai įkaista, jos taip pat gali sukelti gaisrą ir ant sienos ar lubų atsirasti tamsių dėmių. Su LED šviesos šaltiniais tokių problemų nekyla, nes jie įkaista nežymiai.

 

LED apšvietimas gali būti bet kokios spalvos

Anksčiau LED apšvietimas buvo suvokiamas kaip nepatrauklus, nes jį buvo galima įsigyti tik ryškiai baltos spalvos. Tačiau šiandien LED apšvietimas yra beveik bet kokios spalvos ir spalvos temperatūros. Halogeninių ir tradicinių kaitrinių lempų atveju galima rinktis tik vienos spalvos temperatūrą, o šviesos diodų pasirinkimas yra platus - nuo šiltų iki šaltų atspalvių. Plačiau: lempa.lt.

 

LED apšvietimas neturi įšilimo laiko

Įšilimo laikas yra pagrindinis energiją taupančių lempučių - liuminescencinių lempų - trūkumas. Įėję į tamsią patalpą ir įjungę lempą, pirmąją minutę nieko nematysite, nes lempa turi įšilti, kad galėtų šviesti visa galia. Kitaip yra su LED apšvietimu, kuris iš karto pasiekia 100 % šviesos srautą.

 

LED apšvietimas nekenkia aplinkai

LED šviesos šaltiniai yra daug draugiškesni aplinkai nei visų kitų rūšių šviesos šaltiniai. LED apšvietimas tarnauja daug ilgiau ir naudoja mažiau energijos, todėl yra draugiškas aplinkai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!