Gerovės savivaldybės vadų atlyginimai – su žyma „Visiškai slaptai“

2024-06-08
Vicemerė A. Zongailienė mano, kad verta gaunamo atlyginimo. Vicemerė L. Kazlauskienė nemano, kad jiems mokami atlyginimai yra stebuklai.   Administracijos direktorė D. I. Einikienė vis kalbėjo apie koeficientus, bet aiškino painiai.
Vicemerė A. Zongailienė mano, kad verta gaunamo atlyginimo. Vicemerė L. Kazlauskienė nemano, kad jiems mokami atlyginimai yra stebuklai. Administracijos direktorė D. I. Einikienė vis kalbėjo apie koeficientus, bet aiškino painiai.
Po pastarojo Pagėgių savivaldybės tarybos posėdžio vyko ir opozicijos valandėlė. Jos metu buvo iškelta daug įvairių klausimų. Vienas jų, į kurį iki šiol niekaip nepavyko gauti atsakymo net „Šilokarčemos“ redakcijai -  kiek iš tikrųjų uždirba Gerovės valstybėje Gerovės savivaldybės vadovai ir jų patarėjai? Šį kartą išsisukti nepavyko – teko kalbėti.

Klausė, kodėl meras tapo toks dosnus

Opozicijos atstovas Virginijus Komskis priminė, kad opozicija jau kreipėsi į vadovus, kad šie atsivertų ir pasakytų, kokius išties priedus jie gauna.

„Buvo pandemijos laikotarpis. Aš dirbau su meru. Ir vienas dirbau. Bet meras niekada nebuvo toks dosnus – nė vieno procentėlio man nedavė.  Ir nežinau... Iš pradžių su komitetu, o paskui ir partijos narys buvau. Bet koks jis dabar dosnus yra, kiek esu girdėjęs... Norėčiau nuo Kristupo, nuo Ligitos, nuo direktoriaus, nuo Aušros... Na, atverkite. Jūs raštu neatsakote. Ar jūs mums atsiųsite ir pasakysite: „Pasiskaitykite“. Ar išdrįsite pasakyti? Aš siūlyčiau būti drąsiems – pasakyti liaudžiai“, - dėstė V. Komskis.

Pirmoji prakalbo vicemerė Ligita Kazlauskienė: „Reikia ir pasakysime“. Anot jos, nematanti, kur čia paslaptis didžioji...

„Nei čia kažkokius stebuklus uždirbame, nei kažko tokio nėra. Aš asmeniškai gaunu 40 procentų priedą už tai, kad, manau, jog dirbu pakankamai daug, o šiuo metu dar ir merą pavaduoju. Tikrai darbo turiu. Darbas nėra apibrėžtas valandomis ir mums kažkokie tai viršvalandžiai nėra mokami. Žinote, kad dirbame ir savaitgaliais, ir iki devynių kartais. Ir visaip būna. Ar ne? Renginiai įvairūs ir susitikimai. Tai tikrai nemanau, kad čia yra kažkoks nusikaltimas“, - sakė L. Kazlauskienė

Atsakė nerišliai

Pasisakė ir administracijos direktorė Dalija Irena Einikienė: „Aš taip pat galiu pasakyti. Bet man kitas dalykas. Įžanga padaryta, kad kažkas slepia. Niekas neslepia. Į tai atsakysime. Nežinau, ne aš atsakinėju į tuos raštus. Nežinau. Buvo įžvelgta, kiek aš žinau, ta tokia su Tarybos nario darbu nesusijusi veikla ir tai yra viešinama. Tačiau tikrai ne meras man atlyginimą nustato. Kai pradėjau dirbti, Taryba nustatė tokį patį, kokį Virginijaus ir Mažutienės. Tiktai tiek, man mažesnį. Jūs pasienyje turėjote devyniolikos metų stažą, o aš aštuoniolika. Tai buvo mažesnis. Ir tokį patį - 17 koeficientas. O priedą – kadangi 17 koeficientas buvo... Buvau priimta su septynioliktu, tai man pridėjo 40 procentų, nes pavaduotojas Dargužas gaudavo 16 koeficientą su 10 metų irgi stažo. Jam buvo mokama 3 274, o man mokama 1 200, kad nėra pavaduotojo“, - painiai ir neaiškiai dėstė mintis D. I. Einikienė.

Pasisakyti teko ir antrai vicemerei Aušrai Zongailienei. Ši teigė galinti tik papildyti L. Kazlauskienę: „Kadangi esame dvi vicemerės, yra ir toks pat priedas. Irgi dirbame abidvi. Turime savo pareigas, dirbame ir po darbo. Turime daug renginių, susitikimų“.

Puolė aiškintis patarėjas Kristupas Gružas. Šis teigė iš pradžių, kol buvo sekretorė, jokio priedo negavo.

„Kai tik išėjo į motinystės atostogas Jurgita, aš gavau priedą. Pakalbėjome su meru. Už papildomą darbą“, - tęsė patarėjas. Anot  jo, Savivaldybei priedą jam mokėti pigiau, nei įdarbinti kitą žmogų.

Informacijos gauti nepavyko

Nors buvo teigiama, kad uždirba Pagėgių išrinktieji ne stebuklus, bet tai buvo slepiama. Tai gali patvirtinti ir „Šilokarčema“. Keletą kartų bandyta išsiaiškinti, kokiais atlyginimais lepinami Gerovės savivaldybėje  dirbantys vicemerai, mero patarėjai, administracijos direktorė, tačiau redakcija konkretaus atsakymo taip ir negavo.

„Šilokarčemos“ duomenimis, to nepavyko išsiaiškinti nei opozicijos lyderiui Edgarui Kuturiui, nei Pagėgių antikorupcijos komisijai.

Tai ar išties nieko nebuvo slepiama?

Atlyginimai maži?

Pagėgių savivaldybės tinklapyje nurodyta, kad pernai vidutiniškai vicemerės gaudavo po 3 531 Eur (neatskaičius mokesčių), o pirmąjį šių metų ketvirtį jų darbo užmokestis augo ir buvo išmokama po 4 168 Eur.

Tuo metu mero patarėjai pernai vidutiniškai gavo po 2 988 Eur, o šiemet – 2 820 Eur.

Geriausiai uždirba administracijos direktorė. Ji pernai vidutiniškai gavo 4 973 Eur, o šiemet – 5 199 Eur.

Puikiai matome, kad Gerovės savivaldybėje labiausiai triūsia vicemerės, mero patarėjai ir administracijos direktorė. Juk už darbus joms mokami dar ir po 40 proc. priedai. Sakysite tai savivaldybėje, kurioje tik sauja gyventojų, nėra stebuklai?

Suprantama, kai priedas mokamas vicemerei L. Kazlauskienei - ji pavaduoja merą. Bet kiek tos veiklos sugalvoja kiti minėti asmenys? Juk žmonės nėra akli – net senjorus skuba sveikinti visi būriu. Svarbu foto sesijose sudalyvauti kiekvienam – gal kas tikrai pastebės, jog dirba iš peties? O gal tiesiog nėra ką veikti ir veiklas reikia susigalvoti?

Administracijos direktorė jaučiasi persidirbanti, mat neturi pavaduotojo. O juk toks etatas net ir nebuvo numatytas Pagėgiuose.

O gal išties čia nepersidirbama, o tik labai mylimi savi? Lojalumas turi savo kainą, o kuo daugiau lojalių, tuo daugiau savų, o kuo daugiau savų, tuo daugiau sėkmės rinkimuose. O saviems nieko negaila, ir ypač tada, kai galima tratinti Savivaldybės biudžetą.


Straipsnio komentarai

stebintis politiką2024-07-12
dosnus dosnus ir dar kaip dosnus buvo meras Komskiui. Kai žmonės jo neišrinko meru, gavo administracijos direktoriaus pavaduotojo darbą, paskum direktoriaus, paskum antro patarėjo. išvien IŠ JO girdžiu ,,AŠ" ir ,,MAN" Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pilietis 2024-07-10
Gerovės valstybėje -gėris ( kaip parodė gyvenimas)tik saviems Komentaras patinka Komentaras nepatinka
klausimėlis2024-07-04
Ar daug yra asmenų be nustatytos gyvenamosios vietos (Bez Opredilionnovo Miesta Žitelstva}...pravardžiuojamų bomžais?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs to Verslininkas2024-07-04
Prašau paviešinkite, kiek gauna bomžai neto. Ir šaltinius į sceną. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
VERSLININKAS2024-07-03
PO MOKESČIŲ, GAUNA 3 KARTUS DAUGIAU NEI BOMŽAI, YR MAT KO PAVYDĖT Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02024-07-03
Oi kaip klysta visi kurie nori geros pensijos ir siekia Europarlamento algos bei rentos. Jiems kur kas geriau mikroskopinėje savivaldybėje kandidatuoti ir pretenduoti į tūkstantines algas bei priedus. Darbo nėra, algos milžiniškos. Gyvenk ir žvenk Komentaras patinka Komentaras nepatinka
spygl2024-07-02
svarbiausia, kad Ligita nepamirštų pasveikint pensininkų. atrodo, kad svarbiausias darbo momentas už tokią algą. matyt ruošiasi seimo rinkimams, tai turi populiarint savo veiduką :D o dar kai pas pensininkus nuvažiuoja dvi (DVI BLIAT) vicemerės ir vienas padėjėjas, pensininkas turėtų apsimyžt iš džiaugsmo per gyvenimą tokio dėmesio gal tik kartą sulaukęs :D merą Ligita pavaduoja,,, tegul. panašu, kad jei tiek laiko mero nėra, mažiausiai jis čia reikalingas, jei pavaduojanti jį dar spėja ir pensininkus aplėkt kaip bitelė darbštuolėlė. Pagėgių sav. keli tūkstantukai gyventojų belikę, o valdininkų daugiau nei Šveicarijos valstybėj :D sunkus darbas, špyga taukuota. paskaičius dienotvarkes jau juokas ima, o matant realius darbus (BLIAT JŲ NET NĖRA) užuojauta jų artimiesiems. ir jiems paties, beje, už prapistą sąžinę... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs to problema2024-07-02
Klystate. problema tame, kad karlikinės savivaldybės yra per mažos gyvuoti savarankiškai ir tokia bletstva vyksta visose šalies savivaldybėse, tik ten prisivogus pinigų dar lieka ir viešam administravimui. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Problema2024-07-02
ne tame , kad algos didelės , bet tame , kad nėra Pagėgiuose gabių žmonių gebančių juos valdyti . Jau 30 metų vyksta Pagėgių degradacija , per tą laiką jau evakavosi pusę gyventojų , ir tas procesas vyksta toliau . Čia yra ir Lietuvos problema , kad norima turėti pigią valdžią . Nei vienas gabus įmonės vadovas nesutiktų tapti seimo nariu , ar ministru už du ar tris kartus mažesnę algą , tad Lietuvą valdo antrarūšiai žmonės .Singapūras iš Anglijos kolonijos tapo klestinčia šalimi todėl kad ten ministrais tampa patys gabiausi žmonės kurių metinė alga virš milijono .Turėtų Lietuvos mastu priimti degraduojančių savivaldybių gelbėjimo programą , panašiai kaip laisvos ekonominės zonos , kad įmonės sukūrusios tam tikrą skaičių darbo vietų būtų atleidžiamos nuo kai kurių mokesčių . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Benas2024-07-01
tik Laurinaičiui nerodykit, bo ir jis užsimanys dar vieno vicemero. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Šilutiškė2024-07-01
Negaliu patiketi, kas vyksta Lietuvoje....Pagegiai su tokiu gyventoju kiekiu dvi vicemeres ir t.t. Absurdas... Komentaras patinka Komentaras nepatinka