Kas yra 3D dantų nuotrauka ir kada ji reikalinga?

2024-07-01, Pranešimas spaudai

Modernioje odontologijoje kompiuterinė tomografija yra bene svarbiausia ir pati tiksliausia diagnostinė priemonė. Kartais pakanka įprasto rentgenologinio ištyrimo – dentalinės ir sukandiminės rentgeno nuotraukos ar skaitmeninės panoraminės rentgeno nuotraukos. Vis dėlto, jei situacija sudėtinga ir reikia pažvelgti nuodugniau, prireikia pažangesnės 3D technologijos. Kas tai ir kada ši procedūra aktuali?

Kuo ypatinga būtent 3D technologija?

3D technologija odontologijoje leidžia matyti itin tikslų, realų ir neiškraipytą abiejų žandikaulių – viršutinio ir apatinio – vaizdą. Tačiau ypač svarbu tai, kad 3D nuotrauka leidžia įvertinti ir nuodugniai įvertinti aplink esančias sritis: sinusus, kvėpavimo takus, apatinio žandikaulio sąnarius, sudėtingų dantų šakų anatomiją. Tai ypač aktualu, kai reikia tiksliai nustatyti uždegiminio židinio dydį, pažeidimo apimtį ir šalia esančių audinių, dantų būklę.

Kada reikalinga būtent 3D nuotrauka?

Įprastas ėduonies šalinimas ir kitos paprastesnės procedūros dažnai nepareikalauja tokio nuodugnaus ištyrimo. Ši technologija dažniau pasitelkiama tada, kai reikia įvertinti periodonto patologijas, šaknų skilimus, kaulų lūžius, danties padėties anomalijas ar net svetimkūnius. Apskritai, kartais yra poreikis itin preciziškai įvertinti bendrą žandikaulių srities audinių būklę.

3D dantų nuotrauka kaina gali lenkti kitas procedūras, visgi tai yra apie precizišką gydymą ir kokybę, ypač kai kalbame apie sudėtingas situacijas. Dvimatės nuotraukos paprasčiausiai nesuteikia galimybės taip nuodugniai įvertinti situaciją. Gerai pagalvojus, tą patį matome ir kitose medicininių tyrimų srityse – kai pasitelkiamos inovatyvios technologijos, jos natūraliai gali kainuoti daugiau.

3D nuotrauką gydytojai pasitelkia siekdami sudaryti individualią situaciją ir poreikius geriausiai atspindintį gydymo planą. Pavyzdžiui, atvejais, kai:

  • planuojamas ortodontinį gydymas;
  • planuojami protezavimo darbai;
  • reikalingos chirurgines procedūros (dantų implantacija, kaulo augmentacija, retinuoto ar protinio danties rovimas);
  • siekiama preciziškai įvertinti bendrą dantų ir žandikaulių būklę;
  • reikia įvertinti periodonto būklę.

Kokybiškai įvertinus probleminį atvejį, anatominę audinių ir dantų būklę, gydytojai odontologai gali tiksliai, efektyviai ir kokybiškai suplanuoti visą gydymo planą, būtinas chirurgines procedūras.

Kartais ši nuotrauka reikalinga ir siekiant patikslinti remiantis dvimate rentgeno nuotrauka nustatytą diagnozę. 3D vaizdas leidžia gydytojams odontologams ne tik kur kas tiksliau identifikuoti susirgimus, bet ir juos kur kas preciziškiau gydyti. Jau nė neminint sudėtingų operacijų, kur tikslumas yra nekvestionuojamas.


Straipsnio komentarai

reikainga2024-07-01
kai iš nuotraukos dantys iškrenta... Komentaras patinka Komentaras nepatinka