Lietuvoje ieškomas Pagėgių savivaldybės gyventojas mėgino pasislėpti iš Švedijos atvykusiame kelte

2024-07-02, VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės inf.
Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste. Asociatyvi Sonatos Česonytės / VSAT nuotr.
Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste. Asociatyvi Sonatos Česonytės / VSAT nuotr.

Pasieniečiai Klaipėdos uoste sulaikė du policijos ieškomus vyrus, kurie slapstėsi nuo teisėsaugos pareigūnų.

VSAT Pakrančių pasienio apsaugos rinktinės Uosto pasienio užkardos pareigūnai Malkų įlankos pasienio kontrolės punkte (PKP) sulaikė keltu iš Švedijos atvykusį 24-erių Pagėgių savivaldybės gyventoją, kurio ieško teisėsaugos pareigūnai.

Nors keltui vykstant vidaus reisu į arba iš Šengeno zonos valstybės, pasienio tikrinimai nėra atliekami, tačiau, vykdydami rizikos analizę viešosios tvarkos ir saugumui Valstybiniame jūrų uoste užtikrinti, VSAT pareigūnai nustatė, kad vieno iš kelto keleivių, nuteisto už padarytą nusikaltimą, ieško Tauragės policija. Sulaikomas vyras mėgino pasislėpti kelte, bet išsisukti nuo pasieniečių patikros jam nepavyko.

Diena anksčiau VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Uosto pasienio užkardos pareigūnai Pilies PKP sulaikė keltu iš Vokietijos atvykusį 44-erių šiuo metu Vokietijoje gyvenantį tauragiškį, kuris vairavo automobilį „Skoda Octavia“ su vokiškais registracijos numeriais. Pasieniečiai nustatė, kad šio vyro, nuteisto už įvykdytą nusikaltimą, taip pat ieško Tauragės policijos pareigūnai.

Abu sulaikytieji – teisėsaugos pareigūnams gerai žinomi, bausti už įvairias nusikalstamas veikas. Apie sulaikytus asmenis pasieniečiai pranešė paieškos iniciatoriui ir tą pačią dieną juos perdavė atvykusiam policijos konvojui.

Per penkis šių metų mėnesius pasieniečiai sulaikė 273 asmenis (iš jų 215 – oro uostuose, 23 – pajūryje), kurių dėl įvairių nusikaltimų ar pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos.

2023 m. tokių sulaikytųjų buvo 1 085, 2022 m. – 1 520.

Dauguma pernai sulaikytų asmenų (1 046, arba 96,4 proc.) turėjo Lietuvos pilietybę. Taip pat buvo sulaikyti 9 Baltarusijos ir 8 Jungtinės Karalystės bei dar 17-os valstybių piliečiai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!