Naktinis chaosas Šilutėje: ką tik nupirktas automobilis vertėsi ant stogo

2024-07-05
Įvykio vieta.
Įvykio vieta.
Šilutėje vairuotojas „prisivirė“ košės. Neseniai įsigytu automobiliu greitai nebesimėgaus – jį ne tik apgadino, bet teks atsisveikinti ir su vairuotojo teisėmis bei transporto priemone.

Policijos duomenimis, birželio 29 d., apie 23 val. 46 min., Šilutėje, Dariaus ir Girėno g., automobilio ,,VW Golf“ vairuotojas, gim. 1994 m., kliudė bei apgadino gatvėje stovintį automobilį ,,SEAT“ ir apsivertė.

Negana to, pareigūnams patikrinus blaivumą, paaiškėjo, kad jis neblaivus. Alkoholio matuoklis parodė 2,13 promilių girtumą.

Įvykį stebėjęs asmuo „Šilokarčemai“ pasakojo, kad vaikinas automobilį buvo neseniai įsigijęs.

„Nepasisekė jam. Neseniai nusipirko mašiną, o dabar ji guli aukštyn kojom. O dar girtas. Prisivirė košės kaip reikiant“, - kalbėjo vyriškis.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 2811 str. 1 d.

BK 2811 str. 1 d. Atsakomybė numatyta tam, kas vairavo motorinę transporto priemonę, traktorių ar savaeigę mašiną arba mokė praktinio vairavimo būdamas neblaivus, kai jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas.

Koks tai nusikaltimas? Tai nesunkus tyčinis nusikaltimas. Už šio nusikaltimo padarymą, asmuo tampa teistu ir dar skiriama bausmė bei viena arba net kelios baudžiamojo poveikio priemonės. 

Taigi, asmuo ne tik „paženklinamas“ teistumu, bet ir skiriama bausmė, kuri gali būti: 

  1. bauda nuo 50 iki 2 000 MGL t. y. nuo 2 500  iki 100 000 Eur arba
  2. areštas nuo 15 iki 90 parų arba
  3. laisvės atėmimas iki 1 metų.

Bauda skaičiuojama minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžiais, kuris yra tapatus ir lygus baziniam bausmių ir nuobaudų dydžiui.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!