Velykiniame jomarke buvo linksma ir įdomu

2015-04-05, Stasys BIELSKIS
Kultūros centro darbuotojos siūlė paragauti visų penkių Lietuvos regionų valgių.
Kultūros centro darbuotojos siūlė paragauti visų penkių Lietuvos regionų valgių.

Kovo 31-ąją Pagėgių kultūros centre vyko velykinis jomarkas. Į jį suvažiavo visi Pagėgių krašto tautodailininkai. Atsivežė įvairiausių rankdarbių, tradiciškai ir netradiciškai margintų margučių, pardavimui žieminių gėlių daigų, kuriuos dabar jau galima persodinti.

Pasak kultūros centro etninės kultūros specialistės Aksaveros Mikšienės, kadangi 2015-ieji yra regionų metai, buvo sumanyta pasiūlyti paskanauti visų penkių Lietuvos regionų valgių. Juos pristatė kultūros darbuotojos. Lietuvininkė iškepė štriucelį, aukštaitė – velykinę kringelę, žemaitė nulipdė avinėlį, dzūkaitė ir suvalkietė atsinešė po suslėgtą sūrį. Buvo padengtas stalas, visi vaišinosi šitais patiekalais.

Šventę pagražino du moksleiviai. Tai Aurelija Jankauskytė (mokytojos Virginija Bubelienė ir Jūratė Kriaučiūnienė) iš Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriaus bei Augustas Reiketas (mokytoja Vida Gečienė) iš Stoniškių pagrindinės mokyklos. Jiedu kalbėjo lietuvininkų tarme.

A. Jankauskytė neseniai dalyvavo „Tramtatulio“ regioninėje apžiūroje Klaipėdoje, kur tapo nugalėtoja. Balandžio mėnesį ji vyks į Kauną, į baigiamąjį turą. S. Reikertas dalyvavo tarmiškai kalbančių mokinių varžytuvėse „Tarmių lobynai“ – taip pat tapo nugalėtoju ir važiuos į finalą, kuris vyks Vilniuje.

Jomarke grojo linksma muzika, žmonės pirko kas ką tik norėjo. Pagėgiškiai spėjo mįsles, juokavo ir t. t.

 


Foto galerija

Kultūros centro darbuotojos siūlė paragauti visų penkių Lietuvos regionų valgių.Aurelija Jankauskytė ir Augustas Reikertas velykiniame jomarke kalbėjo lietuvininkų tarme.Aurelija Jankauskytė ir Augustas Reikertas velykiniame jomarke kalbėjo lietuvininkų tarme.Jomarke buvo ne tik velykinių margučių, bet ir tautodailininkų įvairiausių rankdarbių.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?